Puste2 MENU
 | 
1. Papieska Intencja Ewangelizacyjna na marzec 2019 r.

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

2. Aktualności duszpasterskie

a. Msze św. zamówione przez Róże dziękczynne za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członkiń, a dla Zmarłych o życie wieczne:
- 4.03. (poniedziałek) godz. 18.30 – w intencji Róży I Męskiej w dniu wspomnienia patrona Róży św. Kazimierza Królewicza
- 23.03. (sobota) godz. 7.30 – w intencji Róży V
- 7.04. (niedz.) godz. 7.30 – w intencji Róży III
Wieczne odpoczywanie racz  Zmarłym z Róż Różańcowych dać Panie…

b. Msze św. zamówione przez parafian w intencji Kapłanów: o potrzebne łaski, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej:
- 12.03 (wtorek) godz. 7.00 – w intencji ks. Grzegorza Wichra w Dniu Imienin
- 17.03 (niedziela) godz. 12.00 – w intencji księdza Proboszcza Zbigniewa Zięby w Dniu Imienin
- 18.03 (poniedziałek) godz. 7.00 – w intencji ks. Zbigniewa Syczika i ks. Bogdana Jelenia z okazji Imienin
-19.03 (wtorek) godz. 18.30 – w intencji ks. Prałata Jana Franczaka z okazji Urodzin

c. prowadzenie modlitwy różańcowej w marcu i kwietniu br.
-06.03 – Środa Popielcowa
-13.03 – Róża I – tajemnice bolesne
-20.03 – Róża II – tajemnice chwalebne
-27.03 – Róża IV – tajemnice radosne
- 3.04. – Róża V –tajemnice światła
-10.04 – rekolekcje

d. Z kalendarza liturgicznego
 - wchodzimy w święty czas Wielkiego Postu, w czas modlitwy, rozważania Męki Pańskiej i wynagradzania za nasze grzechy oraz grzechy całego świata. Nabożeństwa Wielkopostne niech staną się okazją do wypraszania łaski przemiany serc dla najbardziej zatwardziałych grzeszników.
- 19.03 (wtorek) – Uroczystość św. Józefa, to święto patronalne ojców. Rola ojca w rodzinie jest niezastąpiona. Tego dnia w szczególny sposób wypraszajmy dla ojców łaskę dojrzałej wiary i odpowiedzialności za powierzone im rodziny.
- 25.03 (poniedziałek) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to Dzień Świętości Życia. Warto, może już kolejny raz, podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
- spotkanie organizacyjne zelatorów  4.03 (poniedziałek), godz. 17.45, w Bożym Młynie

g. Inicjatywy modlitewne
- Możliwość uzyskania odpustu zupełnego po spełnieniu wymaganych do tego warunków w 25.03 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po udziale w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach
- Krucjata Jednej Intencji
Uzupełniamy listę z nazwiskami osób, które włączyły się w Krucjatę. Tak niewiele trzeba: mieć w sercu intencję: „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat” i w tej intencji, gdy nadarzy się okazja, czynić dobro: myślą, słowem lub czynem.
- Jako „duchowe zaplecze” parafii w czasie Wielkiego Postu wspierajmy modlitwą wszystkich głoszących rekolekcje i spowiedników. Szczególnie pamiętajmy o ks. Mirosławie i ks. Dariuszu, naszych  rekolekcjonistach.
- 14.03 w domu Zgromadzenia Sióstr Loretanek w Warszawie – Rembertowie odbędzie się kolejne Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych Moderatorów Żywego Różańca. Ogarniajmy to wydarzenie i wszystkich moderatorów naszą modlitwą.

3. Z życia  itwórczości S.B. Pauliny Jaricot.
 W 1845 r. postanowiła wprowadzić w życie plan ewangelizacji klasy robotniczej. Zainwestowała cały swój majątek w budowę fabryki noszącej imię Matki Bożej Anielskiej. Robotnicy mieli żyć wraz z rodzinami ze sprawiedliwej i  dobrze wynagradzanej pracy. Ale ci, którym zaufała okazali się oszustami. Na skutek ich działalności przedsiębiorstwo zbankrutowało, a Sługa Boża straciła wszystko, co posiadała, także pożyczki udzielone przez wierzycieli i, co najważniejsze, kredyt zaufania. Wniwecz obróciło się wszystko, czego pragnęła i czemu się poświęciła. W tym czasie Paulina porównała się do Józefa zdradzonego przez swoich braci, albo jeszcze bardziej do Jezusa zdradzonego przez Judasza Iskariotę.
 Resztę swojego życia spędziła zabiegając o wsparcie na spłatę długów oraz „stawianiu czoła” lawinie niewiarygodnych krytyk i oszczerstw. Ona, która tak wiele zdziałała, nie miała wówczas pieniędzy na chleb. Od 1853 r. Jej nazwisko widnieje w rejestrze ubogich parafii. W tym czasie napisała: „Krzyż jest moim jedynym skarbem. Wspaniała cząstka przypadła mi w udziale, a dziedzictwo moje jakże mi jest miłe.”
 Święty Proboszcz z Ars podarował Słudze Bożej krucyfiks oraz włączył się w zbieranie ofiar dla ratowania Jej przed oszczercami. Któregoś dnia głosząc kazanie o chrześcijańskiej uległości powiedział z ambony: „Ach, drodzy bracia, również ja znam osobę, która przyjmuje chętnie krzyże i to krzyże bardzo ciężkie, oraz która dźwiga je z wielką miłością. Jest nią panna Jaricot”.

Myśli Pauliny Jaricot na wybrane dni

19.03 (św. Józefa) : Och, gdybyśmy tak uciekali się do św. Józefa, żeby zdobywać cnoty! Byłoby widać, że w naszym postepowaniu zakrólowała prostota, cierpliwość, miłosierna miłość, które podziwiamy w tym wielkim świętym. Nauczylibyśmy się od niego, jak serdecznie kochać Jezusa, trwać w niezachwianym przywiązaniu do wiary Jego Kościoła, tego Kościoła świętego, którego niejako pierwszym sanktuarium była pokorna ostoja Józefa.
22.03 : Umiłowałam Jezusa Chrystusa bardziej niż wszystko inne na ziemi, a z miłości do Niego bardziej od samej siebie umiłowałam tych wszystkich, którzy pracowali bądź cierpieli
25.03 : Ku chwale Jezusa będę opiewać piękno Dziewicy (…), a moje serce rozpłynie się w dziękczynnym uwielbieniu na widok dóbr, jakimi Pan Ją wzbogacił dla wszystkich narodów, na wszystkie wieki, by każdy, kto się do Niej ucieka, znalazł życie.