Puste2 MENU
 | 
        Ojciec Św. Franciszek przyjął rezygnację kardynała Stanisława Dziwisza z funkcji Metropolity Krakowskiego złożoną przez niego zgodnie z prawem kanonicznym już dwa lata temu, w chwili ukończenia 75. roku życia. Nowym ordynariuszem krakowskim papież ustanowił 8 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dotychczasowego metropolitę łódzkiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Można przeczytać o tym w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie. 
        Dziś, w sobotę 10 stycznia ustępujący i nowo ustanowiony arcybiskup krakowski spotkali się w siedzibie Arcybiskupów Krakowskich na Franciszkańskiej 3. Spotkanie poświęcili na modlitwę, okazanie wzajemnej serdeczności i ustalenie terminu kanonicznego objęcia Archidiecezji Krakowskiej przez nowego metropolitę oraz Jego ingresu do Katedry Wawelskiej. Wybrano termin 28 stycznia 2017 roku (foto: ks. Piotr Studnicki)
        W górę serca! Wdzięczne za posługę emerytowanego arcypasterza. 
        Gratulacje i serdeczna modlitwa o gruntowne poznanie Chrystusa przez wierzących diecezjan i wszystkich ludzi dobrej woli w czasie sprawowania urzędu przez nominowanego metropolitę krakowskiego.