Puste2 MENU
 | 
       Rozpoczęły się zapisy uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Drogi wymagającej gotowości do podjęcia wyzwania, zmagania z własnymi słabościami i spotkania z Panem, który przemawia w ciszy i odosobnieniu.

Spośród 150 tras wyznaczonych na terenie województwa małopolskiego dwie rozpoczną się w naszej parafii. 5 kwietnia, w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19.30 odprawimy Mszę św. w Kaplicy MB Miłosierdzia (w kościele dolnym) dla uczestników tras:

  • karminowej, św. Charbela, która poprowadzi do Klasztoru ss. Norbertanek w Imbramowicach (44 km)
  • niebieskiej, św. Jana Kantego, wytyczonej do sanktuarium Pasyjno-Maryjnego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej (49 km) 

       
      Żeby wziąć udział w Ekstremalnej Drodze  Krzyżowej, trzeba mieć chęć żyć cokolwiek ekstremalnie, nieco ponad normalną przeciętną. Wyruszamy w nocy. Idziemy do rana. Na długiej, liczącej ponad 40 kilometrów trasie rozważamy kolejne stacje, pomiędzy nimi milczymy. Spotykamy się z Bogiem w walce z własnymi słabościami. Znalazłeś się już kiedyś w takich warunkach? Jeśli tak, to ruszamy, vamos!
     Do wyjścia pozostały trzy tygodnie. Najwyższy czas, żeby przemyśleć swoje predyspozycje (odporność na chłód, na zmęczenie w nocy), przeglądnać swój ekwipunek. W Mielcu, czy w Malcu przygotowujemy się do EDK podobnie. Priorytetem jest zadbanie o własne dobre samopoczucie i bezpieczeństwo.


Można jeszcze zbudować formę. Można się już zapisać. Potem pomyślimy o ładowaniu power banków, napełnianiu termosu, zasobnika z prowiantem i o tekście rozważań, które napełnią nasze serca. 
      Owocnego podejmowania decyzji.