Puste2 MENU
 | 
       Ks. T. Kukla KopiowanieW niedzielę, 3 grudnia 2017 roku w godzinach wieczornych zmarł śp. ksiądz Tadeusz Kukla, od roku 2014 rezydent Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im. św. Franciszka z Asyżu  w Krakowie-Swoszowicach. Odszedł do domu Ojca w 86. roku życia i w 63. roku kapłaństwa. 
       ***
       Ks. Tadeusz był kapłanem diecezji tarnowskiej, choć  część swojego kapłańskiego życia spędził w archidiecezji krakowskiej. Urodził się 24 kwietnia 1932 roku w Łąkcie Dolnej. Pochodził z parafii Trzciana koło Bochni. Egzamin dojrzałości złożył w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1955 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Żabno, Domosławice, Piwniczna - Zdrój, Chorzelów i Wielopole Skrzyńskie. Od kwietnia 1996 roku mieszkał jako rezydent w Krakowie, a od sierpnia 2014 roku przebywał w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im, św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach. Był mieszkańcem osiedla Widok w Krakowie. Ofiarnie zaangażowany w duszpasterstwo przy parafii św. Jana Kantego w l. 2006-2014. Lubiany i ceniony w parafii jako wspólpracownik, sąsiad, nade wszystko jako cierpliwy, mądry i miłosierny spowiednik.
      ***
       Jak informuje ks. Prałat Ryszard Luber, dyrektor domu, Msza św. żałobna w intencji Zmarłego Kapłana została odprawiona w Domu Księży Chorych w Krakowie Swoszowicach w poniedziałek, 4 grudnia w godzinach rannych (według zwyczaju domu). Msza św. pogrzebowa w intencji śp. księdza Tadeusza Kukli zostanie odprawiona w czwartek, 7 grudnia 2017 roku o godzinie 13.00 w kościele pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie koło Bochni. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa przy Ciele Zmarłego Kapłana o godzinie 12.30. Po Mszy św. wyprowadzenie Cała ze świątyni i odprowadzenie na cmentarz parafialny w Trzcianie wedle ostatniej woli Zmarłego Kapłana. 
       Organizujemy wspólny wyjazd na pogrzeb do Trzciany w czwartek, 7 grudnia. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Jana Kantego o 11.00. Zapisy najpóźniej do środy, 6 grudnia do wieczornej Mszy św. w zakrystii,  w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w skrzynce parafialnej. Powrót przewidywany ok. godziny 17.00. 

       Najwyższy i wieczny Arcykapłanie, Ty kochasz nieskończoną miłością kapłanów, którzy prowadzą na ziemi dalej Twoje zbawcze dzieło. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawym okiem na kapłana Tadeusza, którego wezwałeś do siebie z tego świata. Niech Twoja Przenajdroższa Krew, którą przelałeś podczas Męki, będzie wynagrodzeniem za Jego zaniedbania i niedoskonałości, od których nikt z nas nie jest wolny. Niech święci Aniołowie wprowadzą Jego duszę do nieba.

       Maryjo, Matko Miłosierdzia, Matko Najwyższego Arcykapłana i wszystkich kapłanów, módl się za Nim.