Puste2 MENU
 | 

        1. Jutro wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

        2. Msze święte w uroczystość Bożego Ciała o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 z procesją do czterech ołtarzy i o 18.30. Nie odprawiamy w Boże Ciało Mszy św. o 13.15 i o 20.00.
        W procesji w Boże Ciało przejdziemy do plenerowych ołtarzy eucharystycznych przy ul. Armii Krajowej przed cokołem byłego pomnika marszałka Koniewa, na rogu ul. Justowskiej i Machaya, przy ul. Armii Krajowej na wysokości bloku 85. i na stopniach przed wejściem do kościoła. Ołtarze przygotowują odpowiednio Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu Świętym Manus Domini, mieszkańcy domów jednorodzinnych, młodzież oazowa i pracownicy parafialni. Pomiędzy drugim i trzecim ołtarzem odśpiewamy Litanię do NSPJ.
        Zapraszamy do udziału w procesji malutkie dzieci sypiące kwiaty, możliwie w strojach krakowskich, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, ministrantów i lektorów, oazę, zespoły śpiewające i orkiestrę, asysty do niesienia feretronów i chorągwi, różę męską i mężczyzn z Manus Domini do niesienia baldachimu. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej w uroczystość i w oktawie po wieczornej Mszy św. Chorym polecamy transmisję Mszy św. i procesji o godzinie 16.00 w Boże Ciało. Uczestniczący otrzymają ulotki z zestawem pieśni w czasie procesji. W ten dzień kancelaria parafialna i Jadłodajnia św. Jana Kantego nieczynne.

       3. W środę o godzinie 10.00 odprawimy Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 153 i ZSO nr 8. Zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za kolejny rok pracy i prośby o udane bezpieczne wakacje. Okazja do spowiedzi dla kończących rok szkolny w poniedziałek i we wtorek od godziny 18.00.

       4. Składamy kondolencje z powodu śmierci brata ks. prałatowi Janowi Franczakowi. Msza św. z  pogrzebem za śp. Jozefa Franczaka zostanie odprawiona w piątek, 21 czerwca o godzinie 11.40 na cmentarzu w Batowicach w kaplicy przy ulicy Powstańców. Również w piątek 55. rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Jana Franczaka. W przyszły poniedziałek Jego Imieniny. W najbliższą niedzielę o 12.00 wierni zamówili Mszę św. w intencji Jubilata i Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

       5. Od poniedziałku, 24 czerwca Msze św. w dni powszednie wakacji o 7.00 i 18.30. Od niedzieli 30 czerwca nie odprawiamy w wakacje Mszy św. o 13.15 i o 17.00. Pełny zestaw informacji o posłudze wakacyjnej w parafii opublikuje my w najbliższą niedzielę. 
 
       6. Gratulujemy Maćkowi Zwaryczowi i Kubie Rudnikowi, lektorom naszej parafii błogosławieństwa do posługi ceremoniarza. Dziękujemy pp. Stanisławowi Gilowi i Stanisławowi Sroce za zaprojektowanie i przygotowanie nieodpłatnie lekkiej konstrukcji usztywniającej nowy baldachim. To kolejna realizacja zadania zaplanowanego po pierwszym spotkaniu rady duszpasterskiej. Dziękujemy za ciągłą dbałość o koszenie trawników i podlewanie zieleni p. Edwardowi Śliwińskiemu i jego współpracownikowi Krzyśkowi, dziękujemy za stałą pielęgnację kwiatów w placu kościelnym p. Zofii Turoń.
        Cieszymy sie udziałem w parafialnym wyjeździe integracyjnym w Tatry 20% młodych i dzieci, jak również pełnym obłożeniem miejsc w autokarze. Do zobaczenia, da Bóg na kolejnym wiosennym wyjeździe.