Puste2 MENU
 | 
          1. Jutro święto NMP Kalwaryjskiej, we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Archidiecezji. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Dzień Wojska Polskiego. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławienie ziół i kwiatów. W piątek święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Odpust w sąsiedniej parafii w najbliższą niedzielę z sumą o godzinie 12.00.
          Polecamy modlitwie wiernych tą wspólnotę parafialną i księży noszących to imię, którzy pracowali w naszej parafii. Msze św. w ich intencji ofiarowane od Parafian znajdziemy w wykazie intencji na bieżący tydzień. Wiemy już, wprost od ks. Jacka, że został wypisany ze szpitala i dalszą rekonwalscencję może odbywać w domu rodzinnym. Mszę św. w intencji ks. Jacka i innych poszkodowanych w wypadku odprawimy w poniedziałek i wtorek rano.

         2. W czwartek comiesięczna nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Najpierw Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych. Po niej nabożeństwo do naszej Patronki.
 
         3. Towarzystwo Przyjaciół Bronowic, sąsiednia Parafia św. Antoniego oraz rada dzielnicy VI zapraszają na VII Korowód Bronowicki i Mszę św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia br. o godzinie 13.00 w Bazylice Mariackiej. O tym zdarzeniu, jak również o pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Łagiewnikach 19 sierpnia, o pielgrzymce Ruchu Światło Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej 1 września i o inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie 1 września traktują plakaty w gablotach parafialnych.

         4. Pielgrzymów do Watykanu i do Włoch wyjeżdżających we wrześniu br. prosimy, jak wcześniej zaplanowaliśmy o wpłatę trzeciej raty do środy, 15 sierpnia włącznie.

         5. W sobotę, 25 sierpnia róże różańcowe organizują pielgrzymkę autokarową do Rzeszowa i Leżajska. Zapraszamy każdego chętnego pielgrzyma. Jest jeszcze 20 wolnych miejsc. Więcej szczegółów przy zapisie po każdej Mszy św. w zakrystii.

         6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Zajączkowskiego i w parafii św. Mikołaja w Czulicach śp. Marię Jurgałę. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...