Puste2 MENU
 | 

      1. Dziś rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W naszym kościele poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja  z palmami z placu kościelnego na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 10.30. Po niej konkurs palm w dolnym kościele. O 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś wolontariusze Hospicjum św. Łazarza kwestują na rzecz pomocy terminalnie chorym w tej placówce, a młodzi rozprowadzają palmy.

     2. W Wielki Czwartek, w dzień Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa okazja do spowiedzi św. w nieprzekraczalnym czasie od 7.00 do 9.00. Potem udział kapłanów we Mszy św. Krzyżma Pańskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z udziałem młodych o godzinie 10.00. W naszym kościele Triduum Paschalne rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30 Przyjmiemy wtedy Najświętsze Ciało i Najświętszą Krew Pana Jezusa. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Adoracja dla Chóru PanaMa Chór, lektorów, Róż Różańcowych, Margaretek, Odnowy w Duchu Świętym według harmonogramu prezentowanego w ulotkach do godziny 22.00.
     W Wielki Piątek, w dzień męki i śmierci Pana Jezusa zachowujemy post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez prawa dyspensy. Okazja do spowiedzi św. od 7.00 do 9.00. Adoracje dla dzieci, gimnazjalistów i licealistów jak w ulotkach. O 15.00 Droga Krzyżowa. O 18.30  Liturgia Męki Pańskiej.
     W Wielką Sobotę, w dzień zstąpienia Jezusa do otchłani od 10.00 do 14.00 w kościele górnym co 20 minut poświęcenie pokarmów, potem sprzątanie kościoła. Do 19.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Bożym. O 19.00 przed kościołem rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Na tę Liturgię przynosimy świece z okapnikami. W Wielką Sobotę zwyczajowo zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 rozpoczniemy procesję rezurekcyjną i odprawimy Mszę św. w poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do udziału w procesji rezurekcyjnej orkiestrę dętą, różę męską do niesienia baldachimu, Straż Honorową NSPJ, róże, ministrantów i oazę do niesienia feretronów i dzieci ze scholki.
    W Poniedziałek Wielkanocny nie odprawiamy Mszy św. o 20.00. Poza tym Msze św. jak w każdą niedzielę. O 13.15 Msza św. z obrzędem chrztu św. Pouczenie chrzcielne w najbliższy wtorek o godzinie 19.15 w kancelarii parafialnej.

     3. Przedświąteczna spowiedź św. w naszym kościele w Wielką Środę od 6.30 do 8.00 i od 17.00 do 20.00 z przerwą na wieczorną Mszę św. o godzinie 18.30. W Wielki Wtorek wieczorem okazja do spowiedzi św. w kościele św. Wojciecha od godziny 18.30 do 20.00.

    4. W Wielkim Tygodniu liturgia w kościele górnym. We wtorek wieczorem comiesięczna nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia  Wszystkie informacje duszpasterskie na Wielki Tydzień łącznie z harmonogramem adoracji grupowych opublikowaliśmy na stronie internetowej parafii, w gablotach parafialnych i na ulotkach, które można pobrać przy skarbonie. Do skarbony zbieramy ofiary nie mniejsze niż 6 PLN za ostatnie baranki wielkanocne Caritas i na dekoracje Grobu Bożego i Ciemnicy.

     5. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godziny 19.30 do 21.00. W Tygodniu Wielkanocnym kancelaria urzęduje w czwartek i sobotę. W Wielkim Tygodniu jadłodajnia dla potrzebujących i bezdomnych czynna do Wielkiego Czwartku. W Tygodniu Wielkanocnym od wtorku.

     6.  Do kosza przy ołtarzu składamy świąteczne produkty spożywcze: wędliny, ciasta, owoce, słodycze. Panie z Zespołu Charytatywnego przygotują paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Młodzież rozniesie je w Wielką Sobotę od godziny 10.00. 

    7. Księżom Mirosławowi, Dariuszowi, spowiednikom, katechetkom: p. Karolinie i p. Agnieszce, panom: organiście i kościelnym, służbie liturgicznej, scholi młodzieżowej i dziecięcej, Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym Manus Domini, odpowiedzialnej za transmisje Mszy św. rekolekcyjnych i rejestrującej video z nauk dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu owocnych rekolekcji parafialnych. Organizatorom, służbie liturgicznej i grupom parafialnym dziękujemy za przygotowanie drogi krzyżowej po naszym osiedlu i Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zakończyliśmy drugą fazę naboru członków do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rejony II, III, VIII i IX nie wskazały swego reprezentanta. Ostatecznym kompletowaniem składu rady zajmiemy się w tygodniu wielkanocnym.

   8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Gaczorek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...