Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w parafii św. Jacka i bpa Jana Szkodonia w parafii św. Wojciecha. W Bożym Młynie po Mszy św. o 10.30 wizyta św. Mikołaja, też biskupa ; ), na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Wszyscy zgromadzeni obejrzą przedstawienie Serce. Serduszko przygotowane przez Baśniową Kapelę.
 Dziś pobłogosławi(liś)my opłatki i świece wigilijne Caritas. Opłatki rozniosą młodzi i starsi łącznicy  do mieszkań wiernych zbierając ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.  Można też zabrać opłatki z zakrystii, zwłaszcza jeśli do mieszkania nie dociera łącznik. 
        Świece wigilijne Caritas w akcji ekumenicznej pod hasłem Świeca, która tworzy polską wigilię nabywamy już od 25 lat. W tym roku, jak w poprzednim, za cenę nie mniejszą niż 6 PLN, składając ofiary do skarbony przy biuletynie Wspólnota. Wspieramy w ten sposób cele charytatywne w naszej diecezji i w parafii.
 
       2. Rozpoczynamy Adwent. Od jutra w dni powszednie Roraty o 6.30 w kościele górnym. Na roraty przynosimy lampiony. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, by czynić dobro i wylosować na dzień modlitwy rodzinnej figurkę Matki Bożej Niepokalanej. W czasie kazań roratnich skorzystamy z materiałów duszpasterskich na Roraty o darach i owocach Ducha Świętego, w którego mocy pragniemy przeżyć ten rok. 
           Pięć minut przed rozpoczęciem rorat p. organista poprowadzi próbę śpiewu.

       3. W dniach od 7 do 9 grudnia będziemy gościć w naszej parafii Jego Ekscelencję Biskupa Jana Szkodonia, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. Jego odwiedziny będą okazją do wielu Eucharystii sprawowanych przez Niego, do wielu spotkań z wiernymi w obiektach parafialnych, w szkołach, przedszkolach i mieszkaniach wiernych. W najbliższą niedzielę wszyscy uczestnicy każdej Eucharystii będą mogli przyjąć osobiste błogosławieństwo. Dokładny program wizytacji przekazujemy wszystkim zainteresowanym w dzisiejszym wydaniu biuletynu Wspólnota i publikujemy na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w wizytacji, do modlitwy, do refleksji nad osobistą obecnością w Kościele. Polecamy też spowiedź św. przed wizytacją w czwartek od godziny 17.30 lub w którykolwiek dzień podczas każdej Mszy św. Wszyscy biorący udział we Mszy św. lub nabożeństwie, któremu przewodniczy biskup, wcześniej wyspowiadawszy się przyjmą Komunię św., odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwę w intencjach drogich Ojcu Świętemu, a także będą trwać w wolności od przywiązania do grzechu,  mogą uzyskać odpust zupełny. 

        4. W czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W pierwszy piątek grudnia okazja do spowiedzi jak zawsze. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele: o 7.00, 9.00, 17.00 i o 18.30. Godzina Łaski o godzinie 12.00 w kościele dolnym.  Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Wtedy pobłogosławimy i wręczymy im medaliki. O 19.15 młodzież odśpiewa Akatyst ku czci Matki Bożej w kościele górnym.

        5. Róże różańcowe z naszej parafii zapraszają do wspólnej modlitwy w ramach Jerycha Różańcowego w czwartek, 6 grudnia od godziny 8.00 do 18.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pierwsza część kolejnej godziny adoracji będzie poświęcona na modlitwę wspólną prowadzoną przez kolejną różę, druga na modlitwę w ciszy. 

        6. W pierwszy czwartek miesiąca na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 18.00 Nabożeństwo ku czci św. Jana Kantego z modlitwą w intencji duchownych, pracowników naukowych i studentów związanych z naszą parafią oraz w intencji potrzebujących, wspieranych przez naszą parafię.

        7. W Niedzielę Najświętszej Rodziny, 30  grudnia br. o 12.00 planujemy Mszę św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli związki małżeńskie w r. 1968 i w 1993 r. Zainteresowanych prosimy dziś o zapoznanie się z listą jubilatów. Można  ją przejrzeć w zakrystii. Tam też do nabycia kalendarze książkowe i ścienne po 20 i 10 PLN na 2019 rok.
 
        8. Dziękujemy policjantom i paniom z Zespołu Charytatywnego, jak również samym bezdomnym za zachowanie porządku i dbałość o ciszę i skupienie w kościele dolnym podczas czwartkowego wydawania odzieży. Liczymy na takie samo zachowanie podczas kolejnych czwartkowych dyżurów.

       9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele MB z Lourdes i na Cmentarzu Rakowickim naszego parafianina, śp. chórmistrza i organistę, p. Jana Rybarskiego, odznaczonego pośmiertnie przez prezydenta RP, p. Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...