Puste2 MENU
 | 

       1. Dziś w Kościele w Polce już po raz dwudziesty solidaryzujemy się duchowo i materialnie z Kościołem na Wschodzie. W naszym kościele ze względu na Godzinę Łaski po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
        W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W sobotę wspomnimy św. Jana Od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
        W dni powszednie Adwentu Roraty codziennie o 6.30. Maraton modlitewny Totus Tuus codziennie o 18.00.

       2. W Niedzielę Najświętszej Rodziny, 29  grudnia br. o 12.00 planujemy Mszę św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli związki małżeńskie w r. 1969 i w 1994 r. Zainteresowanych udziałem w uroczystości prosimy o parafowanie lub dopisanie się do listy obecności już dziś. Dla par, które potwierdzą dziś swój udział we Mszy św.,  przygotujemy listy gratulacyjne Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

       3. W najbliższą sobotę od 9.30 zaopatrzymy chorych w czasie wizyty przedświątecznej. Prosimy o zapisy w zakrystii. Kolejne odwiedziny u chorych 1. lutego również od godziny 9.30.
 
      4. Kwartalne spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.15 w sali spotkań na plebanii. Cotygodniowe spotkanie Kręgu Biblijnego, które rozpocznie nowy cykl poświęcony Apokalipsie we wtorek o 20.00 w bibliotece parafialnej. Próba PanaMa Chóru w Bożym Młynie we wtorek o 19.15. Manus Domini - Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek o 19.30. Kandydaci do bierzmowania spotykają się z księdzem Kacprem w wyznaczone wtorki i z księdzem Wojciechem w wyznaczone piątki po wieczornej Mszy św. Oczekujemy na duszpasterza, który zaopiekuje się Kręgami Domowego Kościoła.

      5. W bieżącym numerze Wspólnoty publikujemy ogólny plan wizyty duszpasterskiej 2019/20. Zarezerwujmy czas na przyjęcie Bożego Błogosławieństwa dla domu czy mieszkania i na spotkanie z duszpasterzem parafii. Możemy też podczas osobistego spotkania z nim w zakrystii wybrać wspólnie inny termin spotkania. W tygodniu poprzedzającym wizytę ministranci przypomną o niej roznosząc pisemne powiadomienia.

      6. Opłatki nabywamy w zakrystii. Świece wigilijne Caritas przy biuletynie Wspólnota w cenie nie mniejszej ni 6 PLN.
 W najbliższą niedzielę SS. Albertynki ze współpracownicami rozprowadzą ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe zbierając datki na potrzeby domu macierzystego sióstr przy ul. Krakowskiej, w którym prowadzą kuchnię Caritas dla potrzebujących.

      7. Przygotowujemy ucztę wigilijną dla potrzebujących, samotnych i bezdomnych w niedzielę, 22 grudnia o godzinie 14.00 w Bożym Młynie. Zapisy w miejscu, w jadłodajni dla bezdomnych i w zakrystii do środy 18 grudnia. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

     8. Kolejny raz dorosła osoba korzystająca z ubikacji przy kościele górnym pozostawiła po sobie rażący nieporządek. Jeśli zachowanie się powtórzy, wprowadzimy zamykanie ubikacji i pobieranie klucza z zakrystii przy każdorazowym korzystaniu. Dziękujemy zdecydowanej większości korzystających za utrzymanie czystości w ubikacji.

      9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Degórską - Czubek, wieloletnia dyrygentkę chóru Amicus, uhonorowaną w lutym br. Złotym Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej przez Metropolitę Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i w parafii św. Urbana w Roczynach koło Andrychowa ks. Kanonika Jana Rajdę, byłego wicedziekana naszego dekanatu i proboszcza parafii MBNP w Mydlnikach. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...