Puste2 MENU
 | 
     
      1. Dzisiaj studenci medycyny zrzeszeni w stowarzyszeniu: Leczymy z misją zbierają ofiary do puszek dla szpitali w Kenii.
      W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne, okazję do wejścia w skupieniu w przeżycie Wielkiego Postu. Wtedy też podczas Mszy św. o 17.00 podziękujemy chórowi Amicus za posługę liturgiczną w parafii od jej powstania.

    2. Dziękujemy chorym i ich opiekunom za udział w liturgii Światowego Dnia Chorych. Na co dzień zaopatrujemy chorych podczas comiesięcznych wizyt kapłanów i cotygodniowych wizyt nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii oraz w innym dogodnym terminie, wskazanym przez zainteresowanych.
   Dziękujemy młodym za udział w spotkaniu-świadectwie o przeżyciu Światowych Dni Młodzieży, oraz Bożym Młynarzom i cukierni braci Wilków za przygotowanie tego spotkania od strony kulinarnej. Po spotkaniu cieszą zwłaszcza plany młodych i ich rodziców co do pielgrzymowania na ŚDM do Lizbony. To zakłada aktywność młodych w życiu parafii przez najbliższe trzy lata. Wszyscy na to liczymy.

    3. Pracownicy firmy Rduch zakończyli prace przy montażu nowego nagłośnienia w kościele górnym. Wczorajsze spotkanie młodych wskazało na potrzebę montażu takiego nagłośnienia w kościele dolnym. Da Bóg, podejmiemy te prace jesienią bieżącego roku.  

    4. Zakończyliśmy zapisy chętnych na wrześniową, parafialną pielgrzymkę autokarową do Pereł Bałkańskich. 36 pielgrzymów z naszej parafii poinformujemy w stosownym czasie o spotkaniu z pracownikami biura organizującego wyjazd.

    5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godzinie 20.30 w bibliotece parafialnej.

    6. Witamy w naszej wspólnocie p. Marię Nowicką z zachodniej Ukrainy, która podjęła obowiązki prowadzenia kuchni plebańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w znalezieniu właściwej osoby. Prosimy o modlitwę w intencji harmonijnej, ofiarnej pracy wszystkich pracowników dla dobra całej parafii.

   7. Dziękujemy lektorom młodszym i ministrantom z naszej parafii, którzy po awansie na szczeblu dekanalnym reprezentowali nasz dekanat w etapie rejonowym ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy ministrantom, którzy w tych rozgrywkach zajęli pierwsze miejsce i awansowali do etapu diecezjalnego turnieju. Więcej szczegółów na stronie internetowej naszej parafii. 

   8. Kwestarze z Polskiej Akcji Humanitarnej dziękują wszystkim wiernym za ofiarę zebraną do puszek w grudniu ub. roku w wysokości 3064,6 PLN. Młodzi ze wspólnoty oazowej dziękują za ofiarę 1200 PLN zebraną przy okazji rozprowadzania sianka wigilijnego, którą przeznaczą na bieżące potrzeby wspólnoty. Dziękujemy również za ofiarę 2364,15 PLN na potrzeby zakonów klauzurowych zebraną w Święto Ofiarowania Pańskiego.

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Wiesławę Sedlaczek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...