Puste2 MENU
 | 
          
          1. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 17.00 kolęduje PanaMa Chór. Po niej opłatek róż różańcowych, rodziny Radia Maryja, Honorowej Straży NSPJ i pielgrzymujących w Bożym Młynie. W środę wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera.

          2. W pierwszy czwartek lutego adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele górnym od 8.00 do 18.00 i od 19.15 do 20.00 animowana przez Odnowę w Duchu św. W czasie adoracji możliwość modlitwy wstawienniczej. O 18.00 nabożeństwo do św. Jana Kantego zwłaszcza dla wykładowców i studentów w czasie trwającej zimowej sesji egzaminacyjnej. 
         W pierwszy piątek lutego, który jest jednocześnie Świętem Ofiarowania Pańskiego Msze święte w kościele  górnym o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi jak w każdy I piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W najbliższą sobotę różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką o 17.45.
         W najbliższą sobotę odwiedziny u chorych z Najświętszym Sakramentem od godziny 9.30.
         W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.

        3. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o 10.30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Podczas Mszy św. poświęcenie i wręczenie modlitewników. Po Mszy św. spotkanie katechety z rodzicami.

         4. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął zaproszenie do bierzmowania naszej młodzieży i ustalił termin tej uroczystości na sobotę, 14 kwietnia o godzinie 11.00. Po kolędzie rozpoczynamy ostatnią serię przygotowania do bierzmowania dla kandydatów z klas III gimnazjum. Spotkania jak przed kolędą, w najbliższy poniedziałek i w środę po wieczornej Mszy św. w sali nr 6.

         5. Postulant cysterski Igor Żbik przyjął habit zakonny, otrzymał imię zakonne Konrad i od wczoraj rozpoczął roczny nowicjat w klasztorze w Mogile. Polecamy go modlitwie wszystkich wiernych. 

         6. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy przyjęli  błogosławieństwo Boże serdecznie dziękujemy za modlitwę i życzliwość, za przekazane ofiary. Lektorom i ministrantom dziękujemy za roznoszenie powiadomień i towarzyszenie księżom w czasie wizyty.
        W najbliższą niedzielę odprawimy Mszę św. o godzinie 12.00 ofiarowaną od duszpasterzy w intencji o Bł. Boże i zdrowie dla rodzin Parafian, którzy przyjęli nas po kolędzie.
 
         7. W styczniu obok bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem parafii zapłaciliśmy 10 tys. PLN jako zaliczkę za marmur na stopień pod miejscem przewodniczenia w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia. Prace przy obróbce kamienia powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu. Montaż przewidujemy po 5 lutego. W najbliższą, pierwszą niedzielę lutego zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne parafii.

         8. Ze względu na prace remontowe w jadalni i w salonie na plebanii meble z tych pomieszczeń przełożyliśmy do biblioteki parafialnej. Do zakończenia prac remontowych wtorkowe próby PanaMa Chór w Bożym Młynie, próby chóru Amicus w sali nr 3 (oazowej). W czasie remontu biblioteka parafialna nieczynna.

        9. W czasie porządków na plebanii przed remontem znaleźliśmy kilkadziesiąt książek z zapisem konferencji o. Joachima Badeniego, dominikanina, wydanych w 2012 roku wbrew zapowiedzi z okładki bez płyty. Można je zabrać ze stolika przy biuletynie Wspólnota.

       10. W Bożym Młynie w najbliższą środę (31 stycznia) o godz.19.15 kolejne spotkanie biblijne z profesorem Michałem Wilkiem.

       11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Krzemień. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
%MCEPASTEBIN%