Puste2 MENU
 | 

          1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

         2. W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. We wtorek wspomnienie śś. Męczenników, Pawła Miki i Towarzyszy. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W najbliższą niedzielę rozpoczęcie Nabożeństwa 40-godzinnnego przed rozpoczęciem Wielkiego Postu adoracją w godzinach od 14.00 do 17.00.

          3. W najbliższą niedzielę 160. rocznica objawień maryjnych w Loudres. W kościele katolickim 26. Światowy Dzień Chorego. W parafii Matki Bożej z Lourdes odpust z sumą o godzinie 12.30. U nas w kościele z okazji dnia chorego w najbliższą sobotę o godzinie 18.30 odprawimy Mszę św. dla chorych z obrzędem sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.
 
         4. W poniedziałek o 9.30 spotkanie Zespołu Charytatywnego w sali nr 6. We wtorek również w sali nr 6 o 20.15 spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Panamy na ŚDM 2019 w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej w sali nr 4.

         5. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach opłatkowych i przygotowującym te spotkania. Dziękujemy również 29 łącznikom i 14 młodym z Panama Group za rozprowadzanie opłatków bożonarodzeniowych w mieszkaniach wiernych, oraz Wspólnocie Odnowy w Duchu św. Manus Domini za rozprowadzanie opłatków w trzecią niedzielę Adwentu przy wyjściu z kościoła. Z tych zbiórek pozyskaliśmy kwotę 19838,6 PLN, co po odliczeniu kosztu zakupionych opłatków pozwoliło nam (podobnie jak rok temu) opłacić ogrzewanie kompleksu parafialnego przez dwa miesiące okresu grzewczego.
         W piątek na klasztory klauzurowe zebraliśmy ofiarę 2625,37 PLN. Ofiarę przekazaliśmy adresatom. Bóg zapłać.
         Dziękujemy za prace przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej stałej grupie pracowników jak i młodym z Oazy i z Panama Group.
         Ks. Jacek Piszczek i wierni z parafii św. Jacka dziękują za grudniową składkę na budowę ich kościoła w wysokości 15 933,69 PLN, 5 EUR i 100 HRK.
  
        6. Młodzi z Panama Group zapraszają po Mszach św. do Bożego Młyna na wykonane przez siebie pączki i chrust. Po skosztowaniu będzie można zamówić słodycze na tłusty czwartek, z dostawą pod wskazany adres.

        7. W Bożym Młynie w tym tygodniu dwa spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej i na stronie Bożego Młyna.