Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś w Kościele katolickim 26. Światowy Dzień Chorego. Niech Bóg nam dopomaga byśmy sprostali posłudze wobec chorych Sióstr i Braci. Pomóżmy im zachować nadzieję, zachowajmy otwartość wobec nich.

        2. Dziś w naszym kościele rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu od 14.00 do 17.00. Jutro i we wtorek od 8.00 do 18.00. Pierwszą połowę kolejnej godziny adoracji można poświęcić na modlitwę wspólną, drugą na modlitwę w ciszy. 

         3. W najbliższą środę Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o 7.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.30. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia spożywają jeden posiłek do sytości i dwa lekkie. Wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia w Środę Popielcową odmawiają sobie pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Od środy do niedzieli kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Jałmużnę wielkopostną można złożyć do skarbony Na kuchnię św. Jana Kantego.
         W Środę Popielcową wieczorną modlitwę różańcową odmawiamy indywidualnie.
         W piątek w czasie wieczornej Mszy św. wieczornej odczytanie intencji nowennowych. Po niej nabożeństwo nowennowe ku czci Matki Bożej Miłosierdzia.    
         Składkę z najbliższej, pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przeznaczymy na potrzeby Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.  

         4. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową w piątek: dla dzieci o 17.00, dla dorosłych o 18.00, dla młodzieży o 19.30. Dzieciom i młodzieży uczestniczącym w Drodze Krzyżowej udzielimy Komunii św. Otrzymają  obrazki z Ojcem Pio w stulecie otrzymania przez niego stygmatów i 50-lecie jego śmierci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, głoszonym w tym roku przez księdza Andrzeja Grodeckiego, pracownika Sądu Arcybiskupiego, rezydującego w parafii św. Wojciecha w niedzielę o godzinie 17.45, po nich Msza święta o godz. 18.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.  

         5. W Wielkim Poście od najbliższego czwartku, zapraszamy również codziennie na Jutrznię, czyli poranną modlitwę brewiarzową. Jutrznia w dni powszednie w dolnym kościele o godzinie 6.40. W czwartki jutrznię będziemy odmawiać po Mszy świętej o godzinie 7.30 na rozpoczęcie całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po remoncie w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia, o którym więcej na stronie internetowej parafii właśnie w czwartek po Popielcu przeniesiemy do niej liturgię dni powszednich. 

         6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku od czwartej niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 marca. Dla wszystkich wygłosi je ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista wykładający na UPJP 2, duszpasterz, kaznodzieja. Będą miały przewodnią tezę: Po co i jak czytać Biblię?  Na rekolekcje dla dzieci i młodzieży w tym samym czasie zaprosiliśmy ks. Krzysztofa Dębskiego, wikariusza w sąsiedniej parafii św. Wojciecha. Zaprasza on dzieci na rekolekcje Wysyłamy paczki, odbieramy paczki - my, Boże Dzieciaczki. Gimnazjaliści i licealiści posłuchają rekolekcji pt. Kolekcjoner Bożych darów. Już prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonistów. 

        7. Wolontariusze z poradni Pomoc Bliźniemu zapraszają na dyżury według harmonogramu opublikowanego w gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii. Możliwość osobistego spotkania z p. Beatą Zborowską, psychologiem i defektologiem po 22 lutego, po jej powrocie z wyjazdu zagranicznego. Przypominamy o nowym dyżurze p. dr Łucji Bogacz-Rajdy w zakresie pomocy w kryzysie sensu życia.  

        8. Młodzi wyjeżdżający do Panamy chętnie skorzystają z elementarnego kursu języka hiszpańskiego. Jeśli znalazłby się lektor mogący poświęcić godzinę tygodniowo na spotkanie z dwudziestoosobową grupą - prosimy o kontakt z proboszczem.
        W ostatnim numerze Gościa Niedzielnego pojawiła się nieścisłość co do kwoty zebranej przez PanaMa Group, zgromadzonej na koncie parafialnym Panama Zbiórka. W stosownym czasie podamy informację na ten temat.  

        9. W lutym rozpoczniemy comiesięczną nowennę poświęconą modlitwie w intencji Ojczyzny. Pierwsza Msza św. i różaniec w tej intencji we wtorek, 20 lutego wieczorem.  

       10. W Bożym Młynie spotkania według harmonogramu na stronie internetowej i w gablocie.  

       11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Szczepkę i śp. Nikodema Marciaka odprawiwszy Mszę św. jako konsolację dla rodziny żegnającej dziecko utracone. Wszystkim zmarłym Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...