Puste2 MENU
 | 

        1. Dziś w naszej parafii o 10.30 Msza św. z przyjęciem pierwszej Komunii św. przez uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera. O 17.00 nabożeństwo majowe z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci i ich rodzin w kościele dolnym. Jutro pielgrzymka dzieci do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W każdy następny dzień białego tygodnia zapraszamy dzieci z rodzicami i rodzeństwem na nabożeństwo majowe i Mszę św. o 18.00 
        Dziękujemy rodzicom dzieci, katechecie - ks. Łukaszowi, spowiednikom, nauczycielom i wychowawcom dzieci za twórczą i owocną współpracę prowadzącą je do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Rodzicom dzieci dziękujemy za dar ołtarza w postaci pięciu czerwonych ornatów. Dziękujemy młodym i starszym przygotowującym wczorajsze czuwanie wigilijne.

        2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana i Dzień Matki. W sobotę w Katedrze Królewskiej na Wawelu święcenia prezbiteratu o godzinie 9.00. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W ten dzień kończy się okres spowiedzi i komunii św. w Archidiecezji Krakowskiej. 

        3. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30 uczniowie klas IV SP podziękują za rok przyjmowania Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w piątek od godziny 17.30 do 18.30. Wcześniej próba w kościele górnym o godzinie 16.30.

        4. Również w najbliższą niedzielę wolontariusze ze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław zbiorą ofiary do puszek dla 17-latka Kamila walczącego z rzadką, ciężką chorobą Takayasu - zapaleniem tętnic, inaczej zwanym chorobą bez tętna. Szczegóły na ulotkach w gablotach i na stronie internetowej parafii.

        5. Dysponujemy jeszcze kilkunastoma miejscami na wyjazd parafialny do Sandomierza i Mogiły w sobotę, 10 czerwca. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii.  
        W czwartek o 17.00 w sali nr 6 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch i Watykanu we wrześniu br. z przedstawicielem biura pielgrzymkowego.

        6. Do Poradni Życia Rodzinnego w naszej parafii zapraszamy w imieniu doradcy, p. Haliny Krawczyk narzeczonych, ale i małżonków potrzebujących pomocy. Małżonkowie mogą skorzystać z wizyty w środy od 16.00 lub po uzyskaniu w zakrystii adresu elektronicznego p. Haliny umówić się na inny, odpowiedni termin. Zachęcamy również do korzystania z ostatnich przed wakacjami dyżurów wolontariuszy w poradni Pomoc Bliźniemu według harmonogramu dostępnego w gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii. 
        
        7. W Bożym Młynie w najbliższy czwartek o godz. 18.15 dr Jerzy Kołodziej wygłosi wykład pt. Jak zarabiać pieniądze, czyli o głębszym poznaniu siebie i swoich możliwości.  Zapraszamy!