Puste2 MENU
 | 
        
        1. Dziś w Archidiecezji Krakowskiej zakończenie okresu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej i dzień prymicji neoprezbiterów. Przed kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław zbierają ofiary do puszek dla 17-latka Kamila walczącego z chorobą Takayasu.

        2. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w środę wspomnimy św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa; w piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka.

        3. Msze święte w uroczystość Bożego Ciała o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 z procesją do czterech ołtarzy i o 18.30. Nie odprawiamy w Boże Ciało Mszy św. o 13.15 i o 20.00.
        W procesji w Boże Ciało przejdziemy do ołtarzy odzwierciedlających piękno Ziemi Ojczystej przy ul. Na Błonie, przy ul. Justowskiej, przy ul. Armii Krajowej i na stopniach przed wejściem do kościoła. Ołtarze przygotowują odpowiednio Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu Świętym, mieszkańcy domów jednorodzinnych, młodzież oazowa i pracownicy parafialni. Pomiędzy drugim i trzecim ołtarzem odśpiewamy Litanię do NMP ostatni raz w maju tego toku.
        Zapraszamy do udziału w procesji malutkie dzieci sypiące kwiaty, możliwie w strojach krakowskich, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, ministrantów i lektorów, oazę, zespoły śpiewające i orkiestrę, asysty do niesienia feretronów i chorągwi, różę męską do niesienia baldachimu. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej w uroczystość i w oktawie po wieczornej Mszy św. Chorym polecamy transmisję Mszy św. i procesji o godzinie 16.00 w Boże Ciało. W ten dzień kancelaria parafialna i Jadłodajnia św. Jana Kantego nieczynne. 
         O środowym uwielbieniu na rynku przed Bożym Ciałem więcej na stronie internetowej parafii.

        4. W pierwszy piątek i sobotę  czerwca Msze św. (w tym wynagradzające) i okazja do spowiedzi św. jak w każdy pierwszy piątek. W piątek rozpoczniemy też odprawiać nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św z procesją w oktawie Bożego Ciała. Na Mszę świętą o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci komunijne, by rozpoczęły praktykę pierwszych piątków miesiąca i dzieci klas IV. O 18.30 kandydatów do bierzmowania i bierzmowanych.
       Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godziny 9.30. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.

       5. W najbliższą, pierwszą niedzielę czerwca zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne w parafii. Wtedy też, po zakończeniu składki łączników na Boże Ciało krótkie zestawienie finansowe za miesiąc maj. Jasia, Jaś, Krzyś, Gabrysia, Ania, Maciek i Ewa uzbierali ostatecznie do skarbonek wielkopostnych dla seniorów 104, 37 PLN. Bardzo dziękujemy.

       6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie POAK-u w bibliotece na plebanii. Zapisy na wyjazd integracyjny do Sandomierza i Mogiły 9 czerwca i na pielgrzymkę do Włoch i Watykanu od 9 do 16 września w zakrystii po każdej Mszy św.

      7. Polecamy modlitwie wiernych ks. Łukasza obchodzącego we wtorek ósmą rocznicę święceń kapłańskich, księdza Jacka, który ucieszy się w środę dziewiątą rocznicą i ks. dra Pawła świętującego w sobotę 11. rocznicę święceń kapłańskich.  
      W ciągu ostatnich dwóch tygodni pożegnaliśmy śp. Władysława Słomkę, śp. Łukasza Bączka i śp. Andrzeja Zdeba. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...