Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Podczas Mszy św. o 10.30 błogosławieństwo nowych ministrantów. O 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją w Oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.30.

        2. W czwartek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników z Pariacoto. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspomnienie św. Jadwigi, Królowej, patronki UPJP 2. W ten dzień adoracja IHS do godziny 21.00 prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
       W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo do św. Jana Kantego na zakończenie całodziennej adoracji IHS o godzinie 18.00. Zapraszamy studentów w czasie letniej sesji egzaminacyjnej, liturgiczną służbę ołtarza, oazę i spełniających jak również korzystających z dzieł miłosierdzia w naszej parafii.

        3. Dziękujemy wspierającym ofiarami przygotowanie Bożego Ciała i łącznikom, którzy zebrali ofiary. Dziękujemy tradycyjnym grupom za montaż i dekorację ołtarzy plenerowych. Dziękujemy chórowi Amicus, orkiestrze dętej, panu organiście, panom kościelnym, spontanicznie niosącym feretrony i chorągiew, róży męskiej, służbie liturgicznej ołtarza, dzieciom, Policji i Straży Miejskiej za pomoc w przygotowaniu i zabezpieczeniu procesji Bożego Ciała. 
       W najbliższy czwartek w czasie wieczornej Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała pobłogosławienie malutkich dzieci i wianków. Gratulujemy pobłogosławionym wczoraj w sanktuarium Jana Pawła II dziewięciu lektorom z naszej parafii i życzymy im skupionego i wyraźnego przekazywania Słowa Bożego podczas liturgii.

      4. Lekcja języka hiszpańskiego dla wyjeżdżających do Panamy w poniedziałek o 19.30 w sali nr 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę po wieczornej Mszy św. W sobotę o 6.45 modlitwa w kościele dolnym przed rozpoczęciem parafialnego wyjazdu integracyjnego do Sandomierza i Mogiły. Powrót z pielgrzymki przewidujemy na 21.00. Zapisy na ostatnie wolne miejsca w zakrystii. Oferta wakacyjnych, tanich i smacznych obiadów w stołówce ZSO 8 w gablotach parafialnych.

      5. Informacje gospodarcze: Łącznicy zebrali na przygotowanie procesji Bożego Ciała 9937 PLN. Na dekorację kwiatową prezbiterium i ołtarzy plenerowych, na nowy baldachim z podstawami i na banery do ołtarzy wydaliśmy 6 tys. PLN. Na renowację kustodii w dolnym kościele i zakup kompletów do lavabo 1100 PLN. Pozostałą sumę blisko 3 tys. PLN włączyliśmy do budżetu parafialnego. Na plebanii kończy się powoli żmudny remont jadalni i salonu. W maju za wyposażenie meblowe pomieszczeń zapłaciliśmy 34 tys. PLN. Projekt miejsc do siedzenia dla przewodniczących liturgii w dolnym kościele trafił do pracowni stolarskiej. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, łącznikom i przelewane na konto parafii. 

      6. Młodzież z PanaMa Group zaprasza na piknik rodzinny w najbliższą niedzielę, 10 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00 przed głównym wejściem do Kościoła i w Bożym Młynie. W planie są między innymi grill, zabawy integracyjne dla dzieci z nagrodami oraz kiermasz domowych słodkości. W Bożym Młynie w najbliższy piątek, 8 czerwca między 14.00 a 16.00 cieszące sie zainteresowaniem wsparcie studentów informatyki  przy obsłudze komórek, smartfonów, laptopów.  O 19.00 warsztaty tworzenia albumów rodzinnych.

      7. Przedwczoraj w naszym kościele zawarli sakramentalny związek małżeński Weronika i Konrad Topa. Wesprzyjmy modlitwą Nowożeńców.
%MCEPASTEBIN%