Puste2 MENU
 | 

        1. W środę wspomnienie dowolne bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera, w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w najbliższą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy w Mydlnikach z sumą o godzinie 12.00.

         2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek, 22 czerwca o godzinie 10.00. Zapraszamy na tą Mszę św. społeczność SP nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera, ZSO nr 8 im. prof. Akademii Krakowskiej Jana Kantego. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów naszych szkół we: wtorek, środę i czwartek od godz. 18.00 do 19.00.

         3. W środę 20 czerwca kolejna nowenna przed uroczystością stulecia uzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Tym razem przygotowana przez Kręgi Domowego Kościoła działające przy naszej parafii. W programie o 17.45 rózaniec, o 18.30 Msza św. z kazaniem, Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

        4. W najbliższy czwartek ks. prałat Jan Franczak świętuje 54. rocznicę święceń kapłańskich, a w najbliższą niedzielę imieniny. Winszując Czcigodnemu Solenizantowi zapraszamy na Mszę św. ofiarowaną od parafian z okazji tych obchodów w najbliższą sobotę, 23 czerwca o 7.30 i w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 12.00. Mszę św. wokalnie oprawi chór Amicus. 
 
        5. Odwołaliśmy udział wiernych w nocnej adoracji IHS w Sanktuarium w Łagiewnikach z powodu braku chętnych. Przypominamy o zaproszeniu parafian na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła w piątek 22 czerwca. W programie nabożeństwa o 17.00 Msza św., potem procesja światła z modlitwą różańcową. Koszt przejazdu nie przekroczy 10 PLN. Wyjazd, jeśli dojdzie do skutku, o 16.00. Zapisy chętnych w zakrystii. Do tej pory zapisała się jedna chętna osoba.

       6. Wolontariusze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław oraz rodzice Kamila Obary dziękują za ofiary zebrane przed kościołem przed trzema tygodniami w kwocie 1826 PLN. 
      Przy okazji przestrzegamy przed wspieraniem tych, którzy kwestują przed kościołem na własną rękę. Takie wsparcie może zostać zmarnotrawione, przeznaczone między innymi na zniewolenie nałogiem alkoholizmu. Materiały informacyjne, ulotki, kserokopie dostarczane do kościoła bez powiadomienia proboszcza przeznaczamy na makulaturę i nie polecamy ich czytać.

      7. Wiemy na pewno, że z chwilą rozpoczęcia wakacji nie działają jadłodajnia dla bezdomnych i potrzebujących oraz biblioteka parafialna. Resztę informacji o funkcjonowaniu parafii w trybie wakacyjnym zgromadzimy do najbliższej niedzieli i zaprezentujemy w formie plakatu w gablotach parafialnych, w kieszeni przy wejściu do kancelarii oraz na stronie internetowej parafii. 
 
       8. Wczoraj w naszej parafii cieszyliśmy się złotym jubileuszem małżeństwa Agnieszki i Kazimierza Korusów. Gratulujemy Dostojnym Jubilatom oraz prosimy o modlitwę w intencji wszystkich par Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli sakramentalne związki małżeńskie w 1968 i w 1993 roku.  Już zapraszamy na wspólną Mszę św. w Ich intencji, którą tradycyjnie odprawiamy w Święto Najświętszej Rodziny, w tym roku 30 grudnia o godzinie 12.00. 
       W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Długosz, śp. Danielę Frydryk, śp. Tadeusza Skaba, śp. Romanę Kuśnierz, śp. Marię Schlösser. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
 
1. W środę wspomnienie dowolne bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera, w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w najbliższą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy w Mydlnikach z sumą o godzinie 12.00.
 
 
            2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek, 22 czerwca o godzinie 10.00. Zapraszamy na tą Mszę św. społeczność SP nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera, ZSO nr 8 im. prof. Akademii Krakowskiej Jana Kantego. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów naszych szkół we: wtorek, środę i czwartek od godz. 18.00 do 19.00.
 
 
            3. W środę 20 czerwca kolejna nowenna przed uroczystością stulecia uzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Tym razem przygotowana przez Kręgi Domowego Kościoła działające przy naszej parafii.
 
 
            3. W najbliższy czwartek ks. prałat Jan Franczak świętuje 54. rocznicę święceń kapłańskich, a w najbliższą niedzielę imieniny. Winszując Czcigodnemu Solenizantowi zapraszamy na Mszę św. ofiarowaną od parafian z okazji tych obchodów w najbliższą sobotę, 23 czerwca o 7.30 i w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 12.00. Mszę św. wokalnie oprawi chór Amicus.
 
           
 
            4. Odwołaliśmy udział wiernych w nocnej adoracji IHS w Sanktuarium w Łagiewnikach z powodu braku chętnych. Przypominamy o zaproszeniu parafian na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła w piątek 22 czerwca. W programie nabożeństwa o 17.00 Msza św., potem procesja światła z modlitwą różańcową. Koszt przejazdu nie przekroczy 10 PLN. Wyjazd, jeśli dojdzie do skutku, o 16.00. Zapisy chętnych w zakrystii. Do tej pory zapisała się jedna chętna osoba.
 
 
            5. Wolontariusze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław oraz rodzice Kamila Obary dziękują za ofiary zebrane przed kościołem przed trzema tygodniami w kwocie 1826 PLN.
 
            Przy okazji przestrzegamy przed wspieraniem tych, którzy kwestują przed kościołem na własną rękę. Takie wsparcie może zostać zmarnotrawione, przeznaczone między innymi na zniewolenie nałogiem alkoholizmu. Materiały informacyjne, ulotki, kserokopie dostarczane do kościoła bez powiadomienia proboszcza przeznaczamy na makulaturę i nie polecamy ich czytać.
 
 
            6. Wiemy na pewno, że z chwilą rozpoczęcia wakacji nie działają jadłodajnia dla bezdomnych i potrzebujących oraz biblioteka parafialna. Resztę informacji o funkcjonowaniu parafii w trybie wakacyjnym zgromadzimy do najbliższej niedzieli i zaprezentujemy w formie plakatu w gablotach parafialnych, w kieszeni przy wejściu do kancelarii oraz na stronie internetowej parafii.
 
 
            7. Wczoraj w naszej parafii cieszyliśmy się złotym jubileuszem małżeństwa Agnieszki i Kazimierza Korusów. Gratulujemy Dostojnym Jubilatom oraz prosimy o modlitwę w intencji wszystkich par Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli sakramentalne związki małżeńskie w 1968 i w 1993 roku.  Już zapraszamy na wspólną Mszę św. w Ich intencji, którą tradycyjnie odprawiamy w Święto Najświętszej Rodziny, w tym roku 30 grudnia o godzinie 12.00.
 
            W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Długosz, śp. Danielę Frydryk, śp. Tadeusza Skaba, śp. Romanę Kuśnierz, śp. Marię Schlösser. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...