Puste2 MENU
 | 
        
        1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o 18.00. w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30. 
         W środę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, w czwartek wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. W ten dzień z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.
 
         2. Od poniedziałku, 25 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele wakacyjne nie odprawimy Mszy świętych o godzinie 13.15 i 17.00. Msze święte w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.30 w kościele dolnym. Okazja do spowiedzi w niedziele w czasie każdej Mszy św. W dni powszednie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. W środę jak zawsze róże różańcowe prowadzą wspólne odmawianie różańca o godzinie 17.45.
 Kancelaria od jutra w okresie wakacyjnym będzie czynna w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00, w czwartek od godziny 16.00 do 17.30, w sobotę w wakacje kancelaria parafialna nieczynna. Biblioteka parafialna, Poradnia Pomoc bliźniemu, Boży Młyn i Jadłodajnia u św. Jana Kantego w okresie wakacyjnym również nieczynne. W lipcu i w sierpniu zawieszamy składkę w pierwsze niedziele miesiąca na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za każdą ofiarę wspierającą wydatki parafialne. Informacje o wakacyjnym funkcjonowaniu parafii opublikowaliśmy na stronie internetowej parafii, oraz w gablotach parafialnych i przy wejściu do kancelarii parafialnej.
         Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy mogą sobie na to pozwolić życzymy udanych, bezpiecznych wakacji z czasem na modlitwę i udział w niedzielnej Mszy św.

        3. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski mianował ks. Jacka Kurzydło pracownikiem Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie i sekretarzem Archidiecezjalnej Komisji ds. Konserwacji Zabytków Kościelnych, Architektury i Sztuki Sakralnej. Dziś dziękujemy ks. Jackowi za posługę duszpasterską i pracę katechetyczną w naszej parafii, życząc dalszych sukcesów w pracy dla dobra muzeum. Ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej oraz asystent kościelny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej i diecezjalny duszpasterz kobiet, rezydujący w naszej parafii w lipcu br. zmieni miejsce zamieszkania przenosząc się do parafii św. Floriana w Krakowie. Podziękujemy mu za posługę w parafii w niedzielę, 29 lipca podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Z dniem 25 sierpnia br. mamy nadzieję powitać w parafii ks. Wojciecha Matygę, dotychczasowego wikariusza parafii MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie, wyświęconego przed czterema laty, który będzie u nas wikariuszem w wymiarze 1/2 etatu i jednocześnie podejmie studia na UPJP2.

        4. W związku ze zmianami kapłańskimi jesteśmy zmuszeni odwołać odwiedziny chorych 7 lipca w rejonie ks. Jacka Kurzydło. Ks. Łukasz Wielocha odwiedzi chorych w sobotę, 7 lipca od godziny 9.00. Chorych z rejonu proboszcza według wcześniejszych ustaleń odwiedzi ks. Janusz Korepta i nadzwyczajni szafarze Eucharystii w piątek, 6 lipca od godziny 9.00 i w niedzielę 8 lipca jak dotychczas.

       5. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30. Wyjątkowy termin zmiany podyktowany jest pielgrzymką rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, w niedzielę 8 lipca. Wyjazd o 6.30 przyjazd ok. 18.30. Koszt 30 PLN. Zapisy możliwe w zakrystii.

       6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zofię Chabińską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...