Puste2 MENU
 | 
       "Czy teoria Darwina wyklucza działanie Boga w dziele stworzenia? Czy o naszym istnieniu zadecydował szereg przypadków? Czy Księgę Rodzaju można odczytywać w sposób zgodny z nauką biologii?
    Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć w trakcie wyjątkowego spotkania Kręgu Biblijnego i grupy biblijnej “Godzina Słowa”, które odbyło się w bibliotece parafii pw. św. Jana Kantego we wtorek 18 lutego 2020 r.
Gościem i zarazem prowadzącym spotkanie pt. “Ewolucja czy stworzenie?” był prof. dr hab. Józef Mitka, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Botaniki UJ oraz kierownik Ogrodu Botanicznego w Krakowie.
    Temat przyciągnął wielu słuchaczy (ok. 50 osób), którzy po części wykładowej mogli zadawać nurtujące ich pytania i podjąć otwartą dyskusję z pogranicza nauki i wiary. To pierwsza taka okazja, kiedy wiedzę teologiczną mogliśmy skonfrontować z teoriami z zakresu nauk przyrodniczych.
    Przygotowujemy kolejne spotkania z gośćmi specjalnymi, o których będziemy informować na bieżąco.
     A już dziś zapraszamy wszystkich do biblioteki parafialnej we wtorek o godz. 20:00 na cotygodniową lekturę i rozważanie Pisma Świętego. Najbliższe spotkanie poświęcimy rozdz. 11 i 12 najbardziej tajemniczej spośród ksiąg Nowego Testamentu - Apokalipsy św. Jana."