Puste2 MENU
 | 
        Zacznijmy od najświeższej informacji ks. dra Pawła Gałuszki, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Anonsowana przez nas wczoraj transmisja Mszy św. z Bazyliki Mariackiej z obrzędem błogosławieństwa przyjmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego nie odbędzie się. Celebra Mszy św. została odwołana decyzją bpa Damana Muskusa ze względu na zaostrzenie restrykcji dotyczących zgromadzeń religijnych w stanie epidemii. 
         Tym mocniej podkreślamy zasadność przystąpienia do modlitwy w obronie życia poczetego w oparciu o prywatny akt woli wyrażony tak lub inaczej, według osobistego uznania.
         Ks. Gałuszka zwrócił też naszą uwagę na nominację Metropolity Krakowskiego dla naszych Parafian, Agnieszki i Piotra Uchańskich. Szczerze gratulujemy wyróżnienia.  Przypominamy sobie prawdę chrześcijańską o tym, że wyróżnienie jest jednocześnie zadaniem. Gdy wygaśnie epidemia wesprzemy działalność Diecezjalnych Animatorów Dzieła Duchowej Adopcji udziałem w modlitwie, którą w drugie soboty miesiąca animują w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Czynnie wyrazimy uznanie i zrozumienie znaczenia posługi nowych Animatorów, do czego zachęcał członków rady pararafialnej p. Piotr w czasie grudniowego spotkania w 2019 r.