Puste2 MENU
 | 
         
        I. Papieska intencja ewangelizacyjna: W grudniu papież Franciszek poprosił nas, żebyśmy się modlili: 
 
Aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była karmiona Słowem Bożym i życiem modlitwy.



         
W spocie multimedialnym rozwijającym rozumienie intencji papież powiedział:

        
Sercem misji Kościoła jest modlitwa. Modlitwa jest kluczem żebyśmy mogli wejść w dialog z Ojcem. Za każdym razem, gdy czytamy mały fragment z Ewangelii słuchamy Jezusa mówiącego do nas. Rozmawiamy z Jezusem. Słuchamy Jezusa i odpowiadamy. I to jest modlitwa.
        Modląc się, zmieniamy rzeczywistość. I zmieniamy nasze serca. Nasze serce zmienia się, gdy się modlimy. Możemy zrobić wiele rzeczy, ale bez modlitwy to nie działa.
        Módlmy się, aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była karmiona Słowem Bożym i życiem modlitwy.
        Następnie zachęcił wszystkich oglądających, jak to czyni podczas audiencji w auli Pawła VI, czy na placu św. Piotra, by w ciszy każdy modlił się sercem.
        Wreszcie najważniejsze, sam zatopił się w modlitwie.

        II. Z nauczania papieskiego: W 14. punkcie listu Rosarium Virginis Mariae Ojciec Święty Jan Paweł II wskazuje nam Maryję jako nauczycielkę. Z Maryją możemy uczyć się tego, co poleca nam Jezus, więcej, możemy się uczyć Jego samego. W szkole Maryi należymy do wybornej klasy. Uczymy się z weselnikami z Kany Galilejskiej, którzy rozumieją, akceptują i wypełniają polecenia Jezusa i wskazania Maryi, Nauczycielki. Stanowimy jedną klasę z Apostołami, kórzy po wniebowstąpieniu Jezusa modlą się w Wieczerniku oczekując na powołanie do istnienia Kościoła mocą Ducha Świętego i na dzieło ewangelizacji, które odważnie podejmą.
         W szkole Maryi mamy przede wszystkim znakomitą Nauczycielkę, która prowadzi swych uczniów droga dedukcji, wniskowania, zadawania pytań i jednocześnie zachęca nas do zachowania pokory i posłuszeństwa (Zwiastowanie).          
      
         III. Dyżury i aktualności

        1. Dziękujemy wszystkim różom i zelatorom, którzy  się włączyli w Różańcowe Jerycho Modlitewne. Modlitwa wprowadziła nas skupionych i czujnych w przeżywanie nowego roku liturgicznego.
          2. W bieżącym miesiącu dyżur środowej modlitwy różańcowej w ramach Maratonu Modlitewnego Totus Tuus  podejmą następujące róże:
9 grudnia 2020, Róza I , św. Rity p. Mariola Kubicz, Część Chwalebna
16 grudnia, Róża II, św. Jana Kantego ks. Zbigniew Zięba, Część Radosna
23 grudnia Róża III, św. Moniki   p. Władysława Tekiela , Część  Światła
30 grudnia 2020, Róża św. Anny p. Anna Wiśniewska. Część Bolesna
13 stycznia 2021 Róża V, św. Jadwigi Królowej  p. Ewa Kempa , Część Chwalebna
        3. Gablotą na okres Adwentu i Bożego Narodzenia zaopiekuje się Róża św. Jana Kantego.
        4. W grudniu, w wigilię Bożego Narodzenia skończymy kolejną edycję Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy szczególnie w ostatnim miesiącu modlitwy o naszych pociechach, którym pragniemy uratowac życie. 
        5. W pierwszym tygodniu Adwentu pojawiło się na Roratach nadspodziewanie wielu wiernych. Zachęcajmy innych do udziału w Eucharystii w grudniowe poranki i do wzmagania pragnienia udziału we Mszy św.
       6.  Módlmy się za Ojczyznę: o praworządność w Niej, o nawrócenie dla grzeszących, o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, o umiejętność wypacowywania kompromisu przez Polki i Polaków oraz o wygaszenie fali wulgarnego, agresywnego buntu kładącego się cieniem na godności i szlachetnosci człowieka. 
         
              IV. Wyczytane w Różańcu                         

          W grudniowym numerze Różańca, reaktor naczelny, ks. Szymon Mucha składa wszystkim różom życzenia świąteczne, by otworzyć serce dla Nowonarodzonego, który pragnie w nim zamieszkać.
          Stefan Czerniecki z kolei w artykule Drzwi pokory zwraca uwagę podczas pielgrzymki po Izraelu na tytułowe drzwi prowadzące do bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem sugerując zachowanie takiej postawy przy przeżywaniu całego okresu Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zapoznania z treścią całego numeru.