Puste2 MENU

Rok 2020

Od stycznia do marca. Z kosmetyką i białym montażem w stanie pandemii do sierpnia

Remont sali oazowej

Sala nie była poddawana gruntownej renowacji od jej wybudowania, czyli od ponad 30 lat.

Projekt wystroju sali przygotowała p. Anna Gajda z Olkusza.

Prace remontowe podjęła firma remontowo-budowlana p. Karola Śmierciaka spod Limanowej z podwykonawcami w zakresie instalacji wodnokanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej. Stolarkę drzwiową wykonał p. Jacek Woźniak z firmy stolarskiej Stolrat z Niedźwiedzia.
         Podwieszono sufity, na dotychczasowe lastriko położono wylewkę samopoziomującą i położono panele. Wymeniono instalację elektryczną, szpecące wygląd sali elementy instalacji grzewczej wpuszczono w mur ścian. Wymieniono stolarkę drzwiową według aktualnych wymogów dotyczących pomieszczeń, w kórych jednorazowo przebywa więcej nież 20 osób.

Renowację popularnej oazowej foski , krzyża franciszkańskiego i ikony Matki Bożej, świadków z poprzedniego wystroju sali wykonał p. Krzysztof Szczepanek, lokalny arytsta samouk we współpracy z p. Edwardem Śliwińskim - kościelnym.

Pobłogosławił salę po remoncie ks. prałat Jan Franczak, budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz parafii w l. 1982-2012, obecnie rezydent, w niedzielę 20 września 2020 roku.

Materiał filmowy z pobłogosławienia sali zarejestrowali operatorzy z Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini . Zrealizowała obraz p. Ewa Kurzyńska.