Puste2 MENU
 | 

           1. Dziś w Archidiecezji Krakowskiej 27. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami wypraszającymi łaski u Boga przez Niepokalane Serce Maryi również dla nas.
           Jutro wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. W czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i 336. rocznica wiktorii wiedeńskiej. W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Polsce dzień inicjatywy modlitewnej Polska pod krzyżem, z centralnymi obchodami w Kruszynie pod Włocławkiem.
           W inicjatywę włączy się również nasza parafia. Zapraszamy o 14.15 pod krzyż misyjny na placu naszego kościoła. Stąd rozpoczniemy drogę krzyżową. Po niej, o 15.00 w kościele górnym odprawimy Mszę św. pod krzyżem w prezbiterium.  Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. Za udział w drodze krzyżowej i w różańcu możemy uzyskać odpust zupełny. O 16.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy bolesną część różańca świętego. Po błogosławieństwie NS pobłogosławimy krzyżyki przyniesione przez wiernych i zakupione w kościele. Więcej szczegółów o czuwaniu pod krzyżem w Kruszynie i w naszej parafii na stronie internetowej i w gablotach. 
          W najbliższą niedzielę rozpoczniemy 9. Tydzień Wychowania pod hasłem: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

      2. Przez najbliższe dwa tygodnie ze względu na udział jednego z kapłanów w pielgrzymce z wiernymi spowiedź wieczorem jak w wakacje, czyli od godziny 18.00 do 18.30. Od 23 września do kolejnych wakacji we wtorki każdego tygodnia zachowamy spowiedź w kościele dolnym przed Mszą św. wieczorną, czyli od godziny 18.00. W pozostałe dni tygodnia od 23 września będziemy spowiadać podczas Mszy św.

     3. Zbiórka ministrantów w piątek o 17.00, a lektorów o 19.15. Oaza młodzieżowa zainaugurowała kolejny rok formacyjny. Młodzi zapraszają młodzież począwszy od klas siódmych SP do studentów na spotkania piątkowe, które rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18:30, później zapraszają do salki oazowej.
         Pierwsza próba orkiestry dętej jutro o godzinie 17.30 w sali nr 4. Zapraszamy chętnych do wspólnego muzykowania. Panama Chór zaprasza na wtorkowe próby w Bożym Młynie o godzinie 19.15 i na warsztaty muzyczne w Zawoi w najbliższy weekend. 
         Po Mszy św. dla dzieci o 10.30 cotygodniowa szkółka niedzielna w Bożym Młynie. W salce Bożych Nutek spotkanie organizacyjne w nowym roku formacyjnym z ich rodzicami.
        Młynarze polecają zapoznanie z informacjami w gablocie o stałych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza o rozpoczętych kursach komputerowych.

       4. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie okresowej abstynencji od alkoholu w sierpniu br. 26 tys. odebranych praw jazdy nietrzeźwym kierowcom od stycznia br. wskazuje jak bardzo Polakom jest potrzebne świadectwo podjętej i wypełnionej abstynencji przez Polaków. Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich. 
 Dziękujemy również za wskazanie potrzeby wymiany szyby w wejściu głównym do kościoła. Szklarze zapowiedzieli serwis w najbliższą środę. W bieżącym tygodniu w kaplicy MBM przy ołtarzu ustawimy rzeźbiony krzyż procesyjny wkomponowany w kompleksowy wystój kaplicy. Powyższe prace oszacowano na 6 tys. PLN. Zgodnie z planem trwa również przygotowanie projektu i kosztorysu wymiany nagłośnienia w kościele dolnym.
 Dziękujemy wszystkim za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.