Puste2 MENU
 | 

         1. Dziś Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Wobec zamknięcia cmentarzy ze względów sanitarnych zanosimy naszą modlitwę za zmarłych w zaciszu domowym lub w świątyni podczas wspólnej, czy indywidualnej modlitwy.
        Dołączamy indywidualną lub rodzinną modlitwę przebłagania za dzieci nienarodzone z naszych rodzin i z naszej Ojczyzny, jak również modlitwę pamięci o dzieciach utraconych. Ulotki z modlitwą można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i w biuletynie Wspólnota.   W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych i z modlitwą przez wstawiennictwo ww. dzieci codziennie do 8 listopada o godzinie 18.00. Dziś transmitujemy sumę o godzinie 12.00, od jutra do soboty transmitujemy modlitwę za zmarłych o godzinie 18.00  i Mszę św. wieczorną o godzinie 18.30 dzięki życzliwości realizatorów z Katolickiej Odnowy w Duchu świętym Manus Domini .   
        Jutro, 2 listopada Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i o 18.30. Do odwołania liturgię sprawujemy w kościele górnym.
        Okazja do spowiedzi św. w bieżącym tygodniu podczas każdej Mszy św.
        W Uroczystość Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych przyjmując po spowiedzi św. komunię św. i odmawiając modlitwy  Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz inną wybraną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.  We wszystkie dni  listopada po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych zyskujemy odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku odpust cząstkowy.
 
        2. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
         W pierwszy czwartek miesiąca zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym o 17.40. Modlitwa za zmarłych i za przyczyną dzieci nienarodzonych i utraconych o godzinie 18.00 w kościele górnym. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta animowana przez Manus Domini z modlitwą ku czci św. Jana Kantego o powołania kapłańskie i zakonne i wierność powołaniu dla kleryków z naszej parafii.
        W pierwszy piątek listopada adoracja od 19.15 do 20.30 animowana przez Honorową Straż NSPJ. Msze św.  o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi jak zawsze w pierwszy piątek.
        W sobotę odwiedziny u chorych od godziny 9.30 po wcześniejszej konsultacji telefonicznej. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 7.30.

        3. W niedzielę 18. października przeprowadziliśmy liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. W naszym kościele uczestniczyło 897  wiernych, co (przy założeniu, że parafia liczy ok. 6 tys. wiernych i wszyscy uczestniczący byliby naszymi parafianami) daje 14,95% ogólnej liczby wiernych w naszej parafii (rok temu  47,7%). 59 % z uczestniczących i 61 % komunikujących to kobiety. Odpowiednio o 0,5 % i 2,5 % mniej niż w ubiegłym roku. Co drugi uczestniczący  we Mszy św. przyjął komunię św. (rok temu co trzeci) Dziękujemy dziewczętom z Oazy i lektorom za posługę liczenia.

     4. Jadłodajnia św. Jana Kantego wydaje gorące posiłki potrzebującym i bezdomnym w dni robocze od 13.30 do 14.00. Dyżur Zespołu Charytatywnego w najbliższy czwartek od 17.30 do 19.30 obsługiwany przez młodych wolontariuszy. Ze względu na spodziewaną, słotną pogodę potrzebujący będą przyjmowani pojedynczo w sali Zespołu, wcześniej oczekując cierpliwie w korytarzu. Jadłodajnia, Boży Młyn i Zespół Charytatywny oczekują na zgłoszenia chętnych wolontariuszy.    

      5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Betley. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...