Puste2 MENU
 | 

         1. Dziś w Kościele Światowy Dzień Ubogiego ustanowiony przez trzema laty przez papieża Franciszka. W naszej parafii w każdy dzień roboczy zaopatrujemy gorącym posiłkiem 25 potrzebujących i bezdomnych  oraz co dwa tygodnie wydajemy potrzebującym używaną odzież. Dziękujemy Bożym Młynarzom za przygotowanie posiłków, wydającym odzież i posiłki wolontariuszom z Zespołu Charytatywnego jak i wszystkim wiernym w parafii hojnie wspierającym działalność charytatywną na którą, wydajemy z funduszu parafialnego przeciętnie 3 tys. PLN w skali miesiąca.
         Zachęcamy również do stałej pomocy okazywanej sobie, zwłaszcza seniorom w wymiarze sąsiedzkim i rodzinnym. 
 
        2. Jutro święto patronalne dolnego kościoła, czyli w naszej parafii uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia. Msze św. w kościele dolnym o 7.00 i o 9.00. Suma o godzinie 18.30 w kościele górnym poprzedzona nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia. Intencje nowennowe odczytamy wyjątkowo podczas nabożeństwa, więc ofiarodawców zapraszamy na godz. 18.00. Sumę odprawi ks. Prałat Józef Caputa, emerytowany dziekan dekanatu Kraków Bronowice, kazanie wygłosi ks. Bogdan Jeleń, były wikariusz naszej parafii (2014-2017), obecnie wikariusz parafii MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.
      Po błogosławieństwie na zakończenie sumy zejdziemy do kościoła dolnego i zaśpiewamy Uroczyste Te Deum przed Najświętszym Sakramentem i obrazem MB Miłosierdzia przyozdobionym pozłacaną sukienką.
      Ks. prałat Józef Caputa celebrując sumę odznaczy również w imieniu ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Złotym Medalem im. Jana Pawła II Za Zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej odchodzącego na zasłużoną emeryturę p. Edwarda Kośmidera, wieloletniego kościelnego w naszej parafii.
       W bieżącym tygodniu transmitujemy w niedziele sumę o godzinie 12.00 i w dni powszednie Mszę św. o godzinie 18.30. Kancelaria w poniedziałek nieczynna. 
 
        3. We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej w Polsce, w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.
         W najbliższą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W sobotę po Mszy św. wieczornej czuwanie wigilijne przed tą uroczystością przed Najświętszym Sakramentem do godziny 20.00 animowane przez Honorową Straż NSPJ. W uroczystość Chrystusa Króla po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodziny ludzkiej.
     
        4. Gratulujemy nowemu biskupowi pomocniczemu Archidiecezji Krakowskiej, ks. Robertowi Chrząszczowi, kapłanowi pracującemu dotychczas na misjach w diecezji Rio de Janeiro, w Brazylii. Modlitwą otaczamy wszystkich biskupów krakowskich. 

        5. Dziękujemy za sześcioletnią posługę lidera Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini w naszej parafii p. Wojciechowi Kurzyńskiemu i gratulujemy nowemu liderowi wybranemu przez wspólnotę w miniony czwartek, p. Ryszardowi Wyżdze.

        6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Kazimierza Gruszkowskiego i śp. Tadeusza Bodka. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie...