Puste2 MENU
 | 

           1. Dzisiaj przy wejściu głównym członkowie Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini rozprowadzają do wyczerpania ostatnie opłatki wigilijne. Przy biuletynie Wspólnota nabywamy ostanie świece wigilijne w cenie nie mniejszej niż 6 PLN. Młodzież oazowa po Mszach św. rozprowadza sianko na stół wigilijny.

           2. Roraty w dni powszednie ostatniego tygodnia Adwentu o godzinie 6.30. Spowiadamy do 23 grudnia podczas każdej Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu, również w domu tego, kto nie może przybyć do świątyni.

           3. W czwartek dzień Wigilii Bożego Narodzenia i 547. rocznica narodzin dla nieba naszego patrona, św. Jana Kantego. Nie odprawiamy Mszy św. wieczornej. Pasterka transmitowana o godzinie 24.00.  Nawiązując do parafialnej  tradycji złożymy sobie wtedy życzenia Bożonarodzeniowe wykluczając łamanie się opłatkiem. 
          W czasie Pasterki kwestujemy na fundusz SOS dla ratowania życia nienarodzonych, zasilający potrzeby domów samotnej matki, prowadzenie okna życia i prowadzenie refleksji i szkoleń dotyczących tematyki obrony życia. Przypominamy o tradycji postnej w dniu wigilijnym. Również wieczerza wigilijna powinna składać się z postnych potraw. Wigilię rozpoczynamy czytaniem fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, następnie ojciec lub obecny senior prowadzi wspólną modlitwę (formularz na obwolucie opłatków). Po wigilii wspólnie kolędujemy.
            W czwartek, w Wigilię ostatnie w tym roku roraty o godzinie 6.30. Na zakończenie Rorat losowanie figurki Dzieciątka Jezus  dla dzieci, które uczestniczyły w roratach. Wtedy też zapraszamy dzieci z uzupełnionymi planszami roratnimi.
 
         4. W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. W sobotę, w święto św. Szczepana nie odprawiamy Mszy św. o godzinie 20.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odczytamy list Rektora UPJP 2 i zbierzemy tacę na potrzeby uczelni.
       W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Odprawimy Mszę św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli związki małżeńskie w r. 1970 i w 1995 r.. Zgłoszonym wręczymy lisy gratulacyjne z błogosławieństwem Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. 
         Z racji wspomnienia św. Jana Ewangelisty podczas Mszy św. o godzinie 7.30 w niedzielę pobłogosławimy wino wykluczając tradycyjną degustację.
 
         5. Do kosza przy ołtarzu w kościele górnym do najbliższego wtorku zbieramy dar ołtarza na przygotowanie blisko 70 paczek świątecznych przez wolontariuszy związanych z Bożym Młynem i Zespołem Charytatywnym dla potrzebujących w parafii. Po spakowaniu ofiarowanych produktów młodzież rozniesie paczki potrzebującym w środę w godzinach południowych.
     
          6. W kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia ustawiliśmy konfesjonał dźwiękoszczelny. Pierwszą spowiedzią w nowym konfesjonale dokona się jego błogosławieństwo. Słabo słyszących, pragnących  skorzystać ze spowiedzi prosimy zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św. do środy. Zejdziemy i wyspowiadamy potrzebujących nie krępując ich.  
          O konfesjonale można poczytać na stronie internetowej parafii.
 
         7. Dziękujemy lektorom z naszej parafii, którzy pomogli w poprowadzeniu grudniowego spotkania członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 12 grudnia. Dziękujemy panom kościelnym ze współpracownikami, pani florystce i oazie młodzieżowej za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w kościele i w kaplicy. 
       
         8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Olecha i śp. Mariana Pastuszaka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...