Puste2 MENU
 | 

       1. Trwa Oktawa Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 12.00. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeństwa.  
 
       2. Jutro wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników. W czwartek wspomnienie św. Sylwestra, papieża, zakończenie starego roku. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 54. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem Kultura troskliwości jako droga do pokoju. Msze św. w ten dzień jak w każdą niedzielę w kościele górnym. Nadto przez cały dzień od 8.00 do 21.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia. W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktórów Kościoła.    
 
       3. Liturgię parafialną do Uroczystości Objawienia Pańskiego łącznie z całodzienną adoracją IHS w Sylwestra sprawujemy codziennie rano i wieczorem w kościele górnym. 
 
      4. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie liturgii świąt Bożego Narodzenia, dekorującym i sprzątającym kościół,  przygotowującym i roznoszącym paczki świąteczne dla potrzebujących.
      Szczególne podziękowania proboszcza dla ks. prałata Jana, ks. Wojciecha, ks. Kacpra i ks. Tomasza, którzy służyli spowiedzią przed świętami i sprawowali liturgię adwentową, zwłaszcza Roraty. Dziękujemy klerykowi Maćkowi i nadzwyczajnym szafarzom Pawłowi i Wojciechowi, którzy wsparli dyżury komunikowania i składki w święta. 
      Dziękujemy za życzliwość świąteczną i dary Parafian na stół świąteczny na plebanii.
 
      5. W czwartek, 31 grudnia wyjątkowo o 17.00 (ze względu na późniejszą godzinę policyjną) zapraszamy na nieszpory na zakończenie starego roku z kazaniem podsumowującym mijający rok. Bezpośrednio po zakończeniu nieszporów, około godziny 18.00 Msza święta, tak, żebyśmy na 19.00 dotarli bezpiecznie do domu. Nieszpory przed IHS w ten dzień to jednocześnie tradycyjnie odprawiana przed pierwszym piątkiem miesiąca Godzina Święta.
 
     6. Dziękujemy Bogu i Metropolicie Krakowskiemu, abpowi Markowi Jedraszewskiemu za Maraton Modlitewny Totus Tuus, czyli 13-miesięczną adorację wdzięczności za osobę i posługę św. Jana Pawła 2. Widzimy potrzebę duszpasterską zachowania tej adoracji, dlatego począwszy od 1. styczna 2021 do odwołania w dni powszednie zachowamy wystawienie IHS o godzinie 18.00. (w środy różańcowe o 17.50) Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
 
     7. Kolejne odwiedziny chorych 6 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna urzęduje w poniedziałek i w sobotę o zwykłej porze. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 w kaplicy MB Miłosierdzia zmiana tajemnic różańcowych. Jadłodajnia św. Jana Kantego wydaje posiłki bezdomnym i potrzebującym od jutra do środy włącznie.

       8. Dokładne informacje na temat kolędy dziś we Wspólnocie i od jutra na stronie internetowej parafii.  
 
      8. W grudniu wydaliśmy obok wydatków bieżących na zakup konfesjonału dźwiękoszczelnego i choinek 25 250 PLN. Po sprzedaży świec Caritas zyskaliśmy na cele charytatywne w parafii 509,03 PLN. Ze sprzedaży opłatków wigilijnych 6541,37 PLN Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiarność, zwłaszcza wiernym z klatki 4 z bloku Na Błonie 3b. Comiesięczna składka na potrzeby inwestycyjne w parafii w najbliższą, pierwszą niedzielę stycznia.