Puste2 MENU
 | 

           1. Dziś 24. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Możliwość udziału w wydarzeniu przez pośrednictwo platformy Zoom. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
          Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan po hasłem Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc zaczerpniętym z Ewangelii według św. Jana, który potrwa on do 25 stycznia br. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godzinie 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach z ograniczoną liczbą wiernych. Transmisja nabożeństwa za pośrednictwem Internetu. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
            Za uczestnictwo w krakowskim nabożeństwie centralnym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

            2. W bieżącym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w czwartek wspomnimy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 
            3. Najbliższą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka przeżyjemy jako Niedzielę Słowa Bożego.
            Wtedy też w oparciu o apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wesprzemy modlitwą i ofiarą pieniężną do skarbony przy Wspólnocie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi Chorwatów.

            4. W najbliższy, trzeci czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w kościele górnym nabożeństwo do św. Jana Pawła II, którego w naszej parafii czcimy jako Patrona rodzin, z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.

            5. Zapraszamy studentów na Mszę św. w intencji o dobrą sesję w poniedziałek, 25 stycznia o godzinie 19.30 w kościele dolnym.
 
            6. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską według porządku opublikowanego na stronie internetowej oraz stosując się do deklaracji przyjęcia po kolędzie przedłożonych przez Parafian. W bieżącym roku księża będą odwiedzać mieszkania chętnych bez towarzystwa ministrantów, żeby nie wzmagać niebezpieczeństwa sanitarnego.
 W bieżącym tygodniu wyznaczeni księża w godzinach od 18.00 do 20.00 w dni powszednie podczas rozmowy telefonicznej podadzą termin wizyty w dni drugiego tygodnia kolędy (25.01 - 1.02.2021).
 
            7. Dzieciom i młodzieży, jak również nauczycielom życzymy owocnej pracy w drugim semestrze roku szkolnego, przede wszystkim powrotu do stacjonarnej nauki w szkole.

            8. Wojewoda Małopolski prosił, by przypomnieć, że: W miniony piątek ruszyła rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.
        Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby niepełnosprawne, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.
 
       9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Kucharczyk oraz śp. Wiesławę Kowalczyk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...