Puste2 MENU
 | 
        
              1. Dziś ustanowiony przez papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
              W środę pierwszy dzień nowego roku szkolnego. O godzinie 10.00 w kościele górnym odprawimy Mszę św. dla społeczności ZSO im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego i Przedszkoli 137 i 38 Mszę św. o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego na czas pracy i nauki. Do grona katechizujących dołączył ks. Tomasz Skotniczny, który będzie katechizowął w klasach siódmych i ósmych SP oraz w klasach pierwszych LO.
             Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 18.00 oraz podczas Mszy św. w środę o 10.00. Środa to również dzień 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, czyli okazja do modlitwy o pokój zwłaszcza w Afganistanie. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

               2. Od jutra w dni powszednie przywracamy porządek Mszy św. w ciągu roku, czyli o 7.00, 7.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. rannych i od godziny 18.00. Od najbliższej niedzieli przywracamy odprawianie Mszy św. o godzinie 13.15 i 17.00. W niedzielę spowiadamy podczas każdej Mszy św. Kancelaria parafialna w bieżącym tygodniu funkcjonuje już w pełnym wymiarze, czyli w poniedziałek od 19.30 do 20.30, w czwartek od 17.00 do 18.00 i w soboty od 8.30 do 9.30.
            W nowym roku szkolnym oazą młodzieżową zaopiekuje się ks. Tomasz Skotniczny, redakcją Wspólnoty ks. Kacper Nawrot. Dziękujemy ks. Wojciechowi za dotychczasową pracę w tych obszarach.

            3. W pierwszy piątek września odprawiamy Msze św. o 7.00 i 9.00 w kościele dolnym oraz o 17.00 i 18.30 w kościele górnym. Spowiadamy w ten dzień od 6.30 do 7.30, od 8.30 do 9.30 i od 16.00 do 19.00. Adoracje w pierwszy czwartek września po wieczornej Mszy św. do 20.00 animowana przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Manus Domini z możliwością modlitwy wstawienniczej i w pierwszy piątek po wspólnym odmówieniu Litanii do NSPJ do godziny 20.00, animowana przez Honorową Straż NSPJ. Odwiedziny chorych we wszystkich rejonach w najbliższą sobotę od godziny 9.30. Zmiana tajemnic różańcowych ze względu na udział moderatora parafialnego w pielgrzymce rodzin przeniesiona wyjątowo na niezielę 12 września po Mszy św. o 7.30 w kościele dolnym.

            4. Dziś w zakrystii kończymy zapisy na pielgrzymkę rodzin, 5 września br. do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd w niedzielę o godzinie 7.00.

               5. W miesiącach wakacyjnych wykonaliśmy konserwację świetlika nad prezbiterium kościoła głównego, pokryliśmy dachem wolno stojący garaż w placu kościelnym i wykonaliśmy naprawę uchylnej bramy wjazdowej na kwotę 24 tys. PLN. Obecnie wykonujemy kolejną, nie cierpiącą zwłoki pracę remontową balkonów na plebanii. Zawilgocenie płyt balkonowych groziło wchłonięciem wilgoci przez elewację i zagrzybieniem ścian wewnętrznych. Wstrzymaliśmy tym samym prace wewnątrz kościoła dolnego. Dziękujemy wszystkim za ofiarodawcom za szczodrość. W najbliższą, pierwszą niedzielę września zbierzemy składkę na prace remontowe w parafii. 

           6. Jadłodajnia św. Jana Kantego we współpracy z Bożym Młynem i skupionymi wokół niego wolontariuszami rozpocznie wydawanie posiłków potrzebującym i bezdomnym od najbliższej środy w godzinach od 13.30 do 14.00.

           7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Radlińskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...