Puste2 MENU
 | 
             Przyzwyczailiśmy się w czasie pandemii gwarantować wystarczającą, bezpieczną ilość miejsca dla siebie. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa jest sprawdzianem, czy aby zachowujemy wystarczająco miejsca w naszym życiu, w naszym domu, w naszym wnętrzu dla przychodzącego Boga. 
            Ks. Jan od Biedronki pisał: 

    ...Hostia Najświętsza tak mała,
   że w dłonie by ją schowała
   najniższa dziewczynka w bieli,
   a rzesza przed nią upada,
   rozpłacze się, spowiada...

            
Polecał, by  zdziwić się cudem Eucharystii w kościele i  głębiej  uwierzyć w ten cud.
             W Uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca) Msze święte w naszym kościele odprawimy o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i o 18.30. Nie odprawiamy w ten dzień Mszy św. o 13.15 i o 20.00.
                Po Mszach świętych o godzinie 7.30, o 12.00 i o 16.00 przejdziemy z procesją po placu kościelnym symbolicznie błogosławiąc parafii Najświętszym Sakramentem. Podczas procesji południowej odczytamy przy czterech stacjach przewidziane fragmenty ewangelii.    
                Ma sens dekoracja religijna okien naszych mieszkań jako odpowiedź wiary na Boże błogosławieństwo. Odległość nie stanowi tu żadnej przeszkody.
                Podczas procesji popołudniowej odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie konstruujemy w tym roku ołtarzy plenerowych, żeby zachować na placu kościelnym jak najwięcej miejsca do przemieszczania dla uczestników procesji. Uczestniczących we Mszach świętych i w procesjach prosimy o zasłanianie ust i nosa, oraz o zachowanie stosownego odstępu pomiędzy sobą.
               Wiemy już, że znajdą się mężczyźni, kórzy podczas procesji poniosą baldachim. Nie mamy odwagi wyznaczać poszczególnym zespołom niesienie feretronów, czy chorągwii, jak również polecać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, czy tych młodszych w strojach regionalnych, by zabrali swoje pociechy na procesję i włączyli je czynnie w jej przebieg (sypanie kwiatów, dzwonienie dzwoneczkami). Jeśli jednak wymienione osoby zdecydują się by podjąć wskazaną liturgiczną aktywność, będziemy bardzo wdzięczni.  Feretrony i chorągwie będą czekały w kościele dolnym. Łąki są aktualnie pięknie ukwiecone makami i habrami. W ogrodach dojrzewają piwonie. Można wypełnić koszyki do posypywania kwiatami.
              Procesję o 8.30 dedykujemy starszym, o 13.00 rodzicom z mniejszymi dziećmi, natomiast popołudniową rodzinom kandydatów do bierzmowania (udział we Mszy św. i w procesji z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie dla nich stanowić pierwszy dzień modlitewnego tiduum przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania).
             Każdy niech wybierze stosowną dla siebie porę.
             Ofiarodawców Mszy św. o godzinie 12.00 i 16.00 prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę przyporządkowania intencji.
           Chorym i zaniepokojonym o własne zdrowie polecamy transmisję Mszy św. i procesji o godzinie 12.00.
          Niech pośród nas przejdzie Błogosławiony...