Puste2 MENU
 | 
Najpierw utrwalenie intencji ewangelizacyjnej, którą omadlaliśmy w grudniu ubiegłego roku, czyli: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami w oparciu o multimedialny spot z udziałem papieża Franciszka

Tłumaczenie komentarza papieskiego:

Jeśli chcesz wyrazić swoją wiarę słowem, musisz więcej słuchać. Słuchać uważnie.
Naśladujmy styl Jezusa, który przystosowywał się do ludzi, których miał przed sobą, aby przynieść im Bożą miłość.
Módlmy się, aby ludzie zaangażowani w służbę i przekazywanie wiary mogli znaleźć w swoim dialogu z kulturą język dostosowany do warunków współczesności. Żeby byli gotowi do dialogu z sercami odbiorców i słuchaczy, przede wszystkim, żeby umieli wnikliwie słuchać tych, wobec których mają świadczyć.      

A teraz do aktualności:

1. Papieska Intencja Ewangelizacyjna na styczeń 2019 r.: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

        2. 12.12.2018r. odeszła do Pana z naszej Wspólnoty Różańcowej śp. Anna Kaczor z Róży I.
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie...
 
       3. Msze Święte zamówione w intencji Zmarłych Członków Żywego Różańca:

-8.01 (wtorek) godz. 7.00 – za śp. Stefana Krawczyka z Róży Męskiej - od grupy pielgrzymkowej
- 9.01 (środa) godz. 7.00– za śp. Stefana Krawczyka z Róży Męskiej - od Róży VI
- 16.01 (środa) godz. 7.30 – za śp. Janinę Lembas z Róży VII – od Róży VII
Wieczne odpoczywanie Zmarłym z Róż Różańcowych racz dać Panie…

       4. Msze Święte wspólnie zamówione przez parafian:

- 12.01 (sobota) godz. 7.30 – w intencji diakona Arkadiusza      Litwiniuka w Dniu Imienin
- 19.01 (sobota) godz. 7.30  - w intencji ks. Mariusza Suska       w Dniu Imienin
- 2.02 (sobota) godz.17.00 – w intencji dziękczynnej za  powołanie S. Renaty i S. Danieli z prośbą o potrzebne dla Nich łaski i opiekę M. Bożej oraz o powołania zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

       5. W najbliższym czasie w  ŚRODĘ O GODZ. 17.45 RÓŻANIEC poprowadzą:

-9.01 – Róża I – tajemnice bolesne
-16.01 – Róża II – tajemnice chwalebne
-23.01 – Róża IV – tajemnice radosne
-30.01 – Róża V – tajemnice światła
-06.02 – Róża Vi – tajemnice bolesne
Za odmówienie tego Różańca, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny. Przychodźmy na Różaniec i zapraszajmy do uczestnictwa innych.

      6. Możliwość uzyskania ODPUSTU ZUPEŁNEGO dla CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA pod zwykłymi warunkami:
2.02. – w Święto Ofiarowania Pańskiego oraz dodatkowo dla Róż wspierających projekt „Żywy Różaniec dla Misji”: 25.01 – we wspomnienie liturgiczne Nawrócenia św. Pawła

     7. 19.01 –pielgrzymka na Jasną Górę i do Gidli. Trwają zapisy do drugiego autobusu. Zainteresowanych proszę o w miarę szybką decyzję, bo w zależności od tego, ile osób zapisze się, zamówię drugi autobus, albo nie.

     8. 9 stycznia, to ważny dzień dla naszego Stowarzyszenia. Tego dnia w 1862 r. zmarła S.B. Paulina Jaricot, założycielka Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca. W 1910 r. rozpoczął się w Lyonie Jej proces beatyfikacyjny, który na szczeblu diecezjalnym trwał 20 lat. Zebrane akta przesłano do Rzymu. Wybuch II wojny światowej zahamował kontynuowanie procesu. 25.02.1963 r. papież św. Jan XXIII podpisał dekret ogłaszający heroiczność Jej cnót. Od tego dnia Kościół na trwa na modlitwie prosząc o cud za przyczyną S.B. Pauliny Jaricot potrzebny w drodze do beatyfikacji. 9 stycznia br. (środa) godz. 17.45 podczas Różańca będziemy modlić się o szybkie wyniesienie na ołtarze założycielki Żywego Różańca. Gorąco zapraszam wszystkich Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych do licznego udziału w tej modlitwie.

     9. Trwa Wielka Nowenna Różańcowa. W jej ramach zapadła propozycja, by każdy należący do Żywego Różańca zaprosił w roku jedną osobę do wspólnego odmawiania Różańca, aby jak pisała S.B. Paulina Jaricot „uczynić Różaniec modlitwą wszystkich” i „aby przez Różaniec zbliżyć jak najwięcej osób do Jezusa i Maryi”.
      Jest pilna potrzeba w naszej wspólnocie parafialnej, aby tę propozycję potraktować bardzo poważnie, gdyż mamy w Różach duże braki. I tak: w Róży I brakuje 3 płatków, w Róży IV brakuje 6 płatków, w Róży VII brakuje 4 płatków. Postarajmy się, by już wkrótce, te Róże były pełne.

    10. Do naszych codziennych różańcowych intencji dołączamy intencję dotyczącą Światowych Dni Młodzieży w Panamie: O umocnienie w wierze, nadziei i miłości dla uczestników Spotkania oraz by umieli po powrocie do swoich środowisk być autentycznymi i radosnymi głosicielami Ewangelii, a także o szczęśliwą podróż dla wszystkich do Panamy i z powrotem.

     11. Z myśli Pauliny Jaricot na każdy dzień:
6.01.: „Jeśli jesteśmy wierni kontemplowaniu Jezusa w tajemnicach Jego śmiertelnego życia, to z radością odnajdziemy to samo Boskie Dzieciątko, które pasterze i królowie przyszli adorować w ramionach Maryi – na pierwszym tronie jaki wybrało sobie Miłosierdzie.”
2.02.: „Jakież byłoby to szczęście, gdybyśmy mogli, tak jak Symeon, trzymać w ramionach i tulić do serca Boskie Dzieciątko! (…) Nasze dobre uczynki, mówi św. Ambroży, będą jak ramiona, w których będziemy mogli tulić Dzieciątko Jezus.”