Puste2 MENU
 | 
      Kto chciałby przyjąć komunię św. musi być ochrzczonym katolikiem. Członkom innych wyznań chrześcijańskich można udzielić komunii św. tylko w sporadycznych wypadkach i dla słusznej przyczyny. Jeśli katolik uświadamia sobie, że popełnił grzech - powinien się wcześniej wyspowiadać. Powinien też pamiętać o pojednaniu z bliźnimi przed przystąpieniem do Komunii św. Kościół zaleca także godzinę wstrzemięźliwości od pokarmów przed przyjęciem Komunii św. Innym znakiem szacunku dla przyjmowanego do serca Gościa jest odświętny strój, widoczny najlepiej w parafiach w białym tygodniu po przyjęciu przedz liczną gromadę dzieci pierwszej komunii św. 
       Nie możemy niczego zaniedbać by jak najlepiej przygotować się do ugoszczenia Jezusa w sercu. Pan świata przychodzi nam spotkanie. Św. Matka Teresa z Kalkuty relacjonowała kiedyś potęgę przychodzącego Pana w następujący sposób: Nasze szpitale i umieralnie są wszędzie na świecie pełne. Kiedy zaczęłyśmy naszą pracę od spotkania z Chrystusem Eucharystycznym, nasza miłość do Niego stała się o wiele intymniejsza, nasza miłość do siebie nawzajem sensowniejsza, nasza miłość do ubogich bardziej cierpliwa i litościwa, a liczba powołań podwoiła się.
       W roku 2018 gościnę dla Jezusa w swym secu przygotowało w naszej parafii 59 dzieci.

Abakumowicz Emilia
Bobek Weronika
Bruzda Andrzej
Bylińska Nadia
Brud Milena
Cafaro Oskar
Choczewski Jan
Cichocki Jan
Cukier Magdalena
Czoba Anna
Drelewska Zuzanna
Dyl Kacper
Galewska Maja
Hajdas Wiktor
Huchla Michał
Iwulska Gabriela
Jaje Wiktoria
Kalina Igor
Kałuża Jakub
Klich Maciej
Kmieć Anna
Kolosek Julia
Kopiasz Karolina
Korpanty Jakub
Krzyżak Rafał
Kuboń Jacek
Kucharska Katarzyna
Kutek Franciszek
Kwapisz Kacper
Lis Patryk
Liro Julia
Lubach Lena
Łysiak Amelia
Michalik Alicja
Newelski Borys
Nowak Karolina
Penszkal Julia
Pieniążek Ksawery
Piwowoński Michał
Podolski Grzegorz
Przybyłek Maja
Rudnik Julia
Siemieniec Wiktoria
Sołtys Amelia
Stambrowski Ksawery
Stępień Zofia
Stożek Anna
Strzebońska Gabriela
Szaran Antoni
Tomczyk Olga
Trębacz Krzysztof
Tworek Tomasz
Walczyk Weronika
Warykiewicz Michał
Wenta Igor
Woszczek Joachim
Zaziąbł Ewa
Ziembiński Hubert
Żabicki Ignacy
        W roku komunijnym katechizuje ich ks. Łukasz Wielocha. Wychowawczynią klasy 3 a jest p. Anna Strojny, klasy 3 b p. Bogusława Kasperska, a klasy 3 c p. Monika Gołab. Wszyscy są uczniami trzecich klas SP nr 153 im. ks prof. Józefa Tischnera. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego przyjęli pierwszą komunię św. Dzień wcześniej skorzystali ze spowiedzi św. Uczestniczyli we Mszy św. każdego dnia białego tygodnia. Pielgrzymowali do sanktuarium maryjnego i pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Teraz, w czerwcu rozpoczęli praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które będą się starać przeżyć tak, by móc gościć Jezusa w swym sercu kolejny raz i kolejny.
         Zdjęcia publikujemy dzięki życzliwości fotografa uroczystości Grzegorza Czerwińskiego