Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

        2. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku pracy dla społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. profesora Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego obejmującego SP nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera, 18 LO jak również dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz przedszkoli z naszej parafii o godzinie 10.15. Przed rozpoczęciem Mszy św. i w czasie jej trwania okazja do spowiedzi św.
        Wszystkim rozpoczynającym rok szkolny życzymy Bożej opieki, ciekawej i pożytecznej pracy w szkole, wielu interesujących przygód i trwałych przyjaźni.

        3. W pierwszy piątek września spowiadamy od 6.30 do 7.30, od 8.30 do 9.00 i od 16.00 do 19.00. Msze św. w ten dzień o 7.00, 9.00, oraz w kościele górnym o 17.00 i 18.30. Na Mszę świętą o godzinie 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci komunijne, by kontynuowały praktykę pierwszych piątków miesiąca. O 18.30 kandydatów do bierzmowania i bierzmowanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godziny 20.30.
        W pierwszy czwartek września o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Jana Kantego. Po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00 Godzina Święta animowana przez parafialną wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla róż w parafii.

       4. Wydawanie posiłków dla bezdomnych i potrzebujących w Jadłodajni u św. Jana Kantego od poniedziałku, 2 września w godzinach od 13.00 do 13.30. Dyżury wolontariuszy w Poradni Pomoc bliźniemu po wakacyjnej przerwie wznowimy za dwa tygodnie. Dyżury Zespołu Charytatywnego z przyjmowaniem i wydawaniem odzieży od czwartku, 19 września br. 
  
       5. Chętni do udziału w 27. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą niedzielę,  8 września mogą poznać szczegóły pielgrzymowania i zapisać się w zakrystii po każdej Mszy św. Zapisy przyjmujemy do wieczornej Mszy św. w środę 4 września. Do tej pory zapisały się 4 osoby. Jeśli w ciągu bieżącego tygodnia nie uzbieramy około dwudziestu osób - będziemy zmuszeni odwołać wspólny wyjazd na pielgrzymkę i oddać pieniądze tym, którzy dokonali wpłaty. Ostateczna informacja na ten temat w czasie liturgii i na stronie internetowej parafii w najbliższy piątek.

       6. Misjonarki szkoły, bezhabitowe siostry dominikanki, prowadzące dom zakonny na terenie naszej parafii organizują rekolekcje dla dziewcząt i młodych kobiet w dniach 20 do 22 września br. Do szczegółów odsyłamy ze strony naszej parafii.

       7. Tuż przed wakacjami nasz nadzwyczajny szafarz i lider Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini formującej się w naszej parafii, p. Wojciech Kurzyński został wybrany Świeckim Diecezjalnym Koordynatorem Odnowy. Gratulujemy wyróżnienia i modlimy się o umiejętne pogodzenie obowiązków diecezjalnego i parafialnego lidera wspólnoty. 
       Gratulujemy również Agnieszce Fudalik, wczoraj pobłogosławionej animatorce dzieci Bożych w czasie celebry, której przewodzincył Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski.

 8. W dniu dzisiejszym otwieramy nowy tom księgi intencji mszalnych. Można zamawiać lub rezerwować terminy Mszy św. na rok 2020. W najbliższą niedzielę zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne w parafii.

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Maciejak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...