Puste2 MENU
 | 
           Pozdrawiamy wszystkich chorych, izolujących się, odbywających kwarantannę. Wyrażamy rosnące uznanie dla medyków, służb sanitarnych i  porządkowych, z których pomocy wszyscy korzystamy. Pamiętamy o Was w modlitwie.

           Od 7 do 29 listopada br. włącznie Msze św., okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie jak zwykle. Wobec zaostrzonych rygorów sanitarnych w czerwonej strefie, którą obecnie jest cała Polska przyjmujemy w kościele górnym na Mszę św. 80 osób i w nim odprawiamy liturgię w każdy dzień rano i wieczorem do odwołania.  Prosimy korzystać z daru przestrzeni naszego kościoła tak, żeby możliwie zachować dla siebie przewidziany przepisami dystans 15 metrów kwadratowych.
          Warto pamiętać, iż Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił od dnia 17 października br. do odwołania dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. wszystkim wiernym.
          Korzystajmy z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła. Transmitujemy staraniem operatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym  Manus Domini każdą niedzielną sumę o godzinie 12.00 i wieczorną Mszę św. w dni powszednie o godzinie 18.30.
            We Mszy św. w kościele uczestniczymy w maseczce, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, dezynfekujemy ręce przy wejściu do kościoła i miejsce spowiadania po odbyciu spowiedzi. Komunię św. przyjmujemy wedle uznania na dłoń lub do ust.

          Do złagodzenia obostrzeń wszystkie spotkania grupowe, modlitewne i formacyjne sięgające powyżej dziesięciu osób, w tym spotkania kandydatów z klas ósmych SP przygotowujących się do bierzmowania nie odbywają się.

          Kancelaria parafialna urzęduje jak wcześniej określono. Dbajmy o to, by załatwiać jedynie sprawy nie cierpiące zwłoki. Wolontariusze z poradni Pomoc bliźniemu służą pomocą zdalną. Nie działa Poradnia Życia Rodzinnego ani nie są organizowane katechezy narzeczeńskie.   

         Jadłodajnia św. Jana Kantego wydaje posiłki 25 osobom, głównie wolontariuszom roznoszącym posiłki do domów potrzebujących. Bezdomnym również wydajemy posiłki od 13.30 do 14.00 na wynos.

        Dyżur Zespołu Charytatywnego w czwartek, 19 listopada w godzinach od 17.30 do 19.30. Wydawanie odzieży bezdomnym i potrzebującym w sali Zespołu Charytatywnego, choć oczekujących prosimy o kulturalne zachowanie w ciszy i cierpliwość .   

          Niech gości w naszych sercach pokój społeczny, rozsądek, ostrożność i dbałość o zdrowie bliźniego i własne. Bywajcie zdrowi!