Puste2 MENU
 | 
     
     Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu

     Jeśli nie ogłoszono inaczej, w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. W dni powszednie w każdy czwartek od godziny 8.00 do 18.15. Adorację czwartkową rozpoczynamy o 8.00 wspólnie odmawianą Jutrznią i kończymy kilka minut po 18.00 Nabożeństwem do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Więcej o adoracji zobacz w Nabożeństwa comiesięczne.

      Nabożeństwa comiesięczne

      16 każdego miesiąca
      odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia z odczytaniem intencji ofiarowanych przez wiernych. Jeśli 16 dzień miesiąca wypada w niedzielę - Nowennę rozpoczynamy o 18.00, a Mszę św. o 18.30 odprawiamy w intencjach nowennowych. Jeśli 16 dzień miesiąca to dzień powszedni - wtedy nabożeństwo nowennowe odprawiamy po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30.

      W pierwszym tygodniu każdego miesiąca odprawiamy:

      W czwartek Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, animowaną zwykle przez wspólnotę Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini tuż po zakończeniu wieczornej Mszy św. do godziny 20.00       
      W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.  o godzinie 7.00 i o godzinie 18.30 oraz, po zakończeniu nabożeństwa adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, którą zwykle animuje Honorowa Straż NSPJ.         
      W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godzinie 7.30 i o 17.45 rożaniec, który prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

       Nabożeństwa wielkopostne

      W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.
      Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży. 
     Zwykle w piątek piątego tygodnia Wielkiego Postu odprawiamy drogę krzyżową, która prowadzi deptakiem wzdłuż osiedla Widok. Rozpoczynamy ją o godzinie 17.00. Po odprawieniu plenerowej drogi krzyżowej wracamy do kościoła i zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. ok. godziny 18.30.
   
       Nabożeństwa w maju, w czerwcu i w październiku
   
      W maju przed Najświętszym Sakramentem śpiewamy Litanię Loretańską do NMP, w czerwcu Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w październiku odmawiamy różaniec. Majówki i czerwcówki w każdy dzień wskazanego miesiąca o godzinie 18.00. Różaniec odmawiamy w niedziele października o 18.00, w dni powszednie o 17.45, by po modlitwie udzielić Komunii św. tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

      Roraty

      W dni powszednie Adwentu odprawiamy o godzinie 6.30. 

      Modlitwa cotygodniowa.

      W środy o 17.45 modlitwę różańcową prowadzą Róże Żywego Różańca. W piątki wyłączając pierwszy piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.