Puste2 MENU
 | 
         Poradnia jest czynna w każdą środę, za wyjątkiem świąt, w godzinach 16:45 – 17:45. Służy głównie narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Narzeczonych obowiązują trzy rozmowy, z których każda trwa ok. 15 – 20 minut (w zależności od potrzeb narzeczonych czas rozmowy można przedłużyć). Drugie spotkanie – indywidualne – daje każdej z osób możliwość porozmawiania z doradczynią na temat różnych wątpliwości w sposób nieskrępowany i dyskretny. Doradczynię obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie ma konieczności dokonywania wcześniejszych zapisów, należy jednak mieć na uwadze, iż w okresie marzec – październik znacznie więcej par korzysta z poradni niż w okresie zimowym. W tym czasie dyżury w poradni są dłuższe (15.00 – 18.00). Warto roztropnie podejść do przygotowania i nie odkładać wizyty na „ostatnią chwilę”. Skoro wizyta pary trwa nie mniej niż 20 minut, trzeba zakładać, że ostatnią parę doradczyni przyjmuje ok. godziny 17.30.
        Oprócz narzeczonych do poradni mogą zgłaszać się także osoby potrzebujące pomocy w sprawach małżeńskich i rodzinnych – z całą pewnością zostaną wysłuchane. Wraz z doradczynią mogą przeanalizować problemy i wspólnie poszukać rozwiązania, a w razie konieczności uzyskają informacje o specjalistycznych instytucjach, do których będą mogły się zgłosić.
       W poradni panuje przyjazna i ciepła atmosfera, bez oceniania i osądzania. Doradczyni stara się do każdego problemu podejść w sposób indywidualny i delikatny, szanując każdego człowieka. We wszystkich rozmowach zachowana jest zgodność z Ewangelią oraz Nauczaniem Kościoła Katolickiego. Praca w poradni jest dla doradczyni przede wszystkim służbą, w której wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie zawodowe oraz osobiste świadectwo życia we własnej rodzinie zbudowanej na fundamencie wiary.
       Do poradni przy parafii św. Jana Kantego zapraszam jako Doradczyni Życia Rodzinnego – nauczyciel Naturalnego Planowania Rodziny wg metody profesora Rӧtzera. Pełnię swą posługę w tym miejscu od 2003r.


poradnia