Puste2 MENU
 | 
Do I Spowiedzi i Komunii Świętej przystępują obecnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Te sakramenty wymagają, aby dziecko nauczyło się odróżniać dobro od zła oraz żeby zrozumiało czym jest Eucharystia.
Wymaga to nawyku codziennej modlitwy i uczestnictwa w każdą niedzielę we Mszy świętej.

Wszystkie sakramenty, jeśli to możliwe, należy przyjmować w swojej parafii zamieszkania. Często zdarza się jednak, że dzieci uczęszczają do szkół na terenie innej parafii. Wtedy wypada poprosić/poinformować księdza proboszcza parafii macierzystej o zamiarze przystąpienia dziecka do Sakramentu Pokuty i Eucharystii w parafii, w której uczęszcza do szkoły. Ta uroczystość jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny. Dlatego dodatkowym elementem przygotowania obok katechezy szkolnej i spotkań w kościele parafialnym jest Msza święta dla dzieci i ich rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.30. W bieżącym roku szkolnym (2015/16) w naszej parafii przygotowuje się 48 dzieci do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej. I Komunię świętą w naszej parafii dzieci przyjmą 15 maja, na Mszy św. o godz. 10.30. Do spowiedzi przystąpią dzień wcześniej.

Aby przyjąć te sakramenty potrzebny jest Chrzest. Rodzice tych dzieci, które były ochrzczone w innej parafii proszeni są o przyniesienie zaświadczenia o chrzcie. Gdyby któreś dziecko jeszcze nie przyjęło Sakramentu Chrztu, należy poinformować o tym kapłana przygotowującego dzieci do I Komunii i podjąć przygotowanie do chrztu dziecka.

pierwsza komunia