Puste2 MENU
 | 

         1. Dziś w naszym kościele jak w każdym kościele parafialnym na świecie można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust Porcjunkuli wymodlony  i wysłużony przez św. Franciszka.
         Witamy w parafii ks. Tomasza Szafrańskiego, Oblata Maryi Niepokalanej pracującego w Puebla w Meksyku. Ks. Tomasz na co dzień pracuje w Domu Powołaniowym Niższego Seminarium Duchownego. Wygłosi podczas każdej Mszy Świętej kazanie związane z tematyką misji w Ameryce Łacińskiej. Można złożyć ofiarę wspierającą oblackie dzieło powołaniowe w Meksyku do skarbony przy Wspólnocie lub na konto naszej parafii.
 
         2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Jedną z propozycji przeżycia tego wakacyjnego miesiąca jest zachowanie wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką ideologią i za inne, narodowe rocznice sierpniowe budujące pokój, niepodległość, sprawiedliwość i miłość społeczną w naszej Ojczyźnie. Walczymy w tym miesiącu z naszymi wadami narodowymi, zwłaszcza z pijaństwem. Zachowujemy przez miesiąc okresową abstynencję dążąc w ten sposób do trzeźwości wszystkich Rodaków.

             3. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars, patrona wszystkich kapłanów. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę wspomnimy św. Dominika, prezbitera, założyciela duchowego OO. Dominikanów.

              4. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 17.00. O godzinie 17.00  Msza św. dla wspólnoty oazowej w kościele dolnym z możliwością udziału wszystkich wiernych. O 18.00 Maraton modlitewny Totus Tuus i modlitwa za przyczyną naszego patrona, św. Jana Kantego. O 18.30 Msza św. parafialna i po niej Godzina Święta do 20.00.
             W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 19.00.
            Msza św. za wypominanych w naszej świątyni o 7.00, a wynagradzająca NSPJ o godz. 18.30. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30. W wakacyjny pierwszy piątek nie odprawiamy Mszy św. o 9.00 i 17.00.

            5. Od 3 do 10 sierpnia popołudniami będziemy gościć w naszym kościele duszpasterza i młodzież Ruchu Światło-Życie, którzy w warunkach pandemii będą przeżywać właśnie w Krakowie I stopień Oazy Nowego Życia. Młodym życzymy owocnych ćwiczeń rekolekcyjnych i opieki duchowej św. Jana Kantego.

             6. Dziękujemy wszystkim, którzy stosują się do wymogów dystansu społecznego w czasie pandemii.
             Po rozpoznaniu wśród pielgrzymów i konsultacji z biurem pielgrzymkowym przenosimy na jesień roku 2021 organizację pielgrzymki parafialnej na Litwę.
             W Bożym Młynie dowiemy się w najbliższych dniach jak założyć konto w banku i wykonać przelew elektroniczny, jak zrealizować e-receptę i wyszukać aptekę, w której nasz lek jest dostępny, jak obejrzeć w internecie transmisję na żywo i zrobić zakupy online, jak korzystać z usług e-urzędów i z wirtualnych księgozbiorów, a także jak zorganizować wirtualne "spotkanie" z przyjaciółmi. Bezpłatne zajęcia o przetrwaniu w stanie pandemii potrwają 4 dni, od poniedziałku 3 sierpnia do czwartku 6 sierpnia w godzinach 16.00-18.00. Zapisy telefoniczne. Telenumer można uzyskać w zakrystii. (603 381 404)

 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Górę i śp. Barbarę Pasternak. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie...