Puste2 MENU
 | 

      1. Dziś w Kościele w swiecie pierwsza Niedziela Słowa Bożego ogłoszona przez papieża Franciszka w motu proprio Aperuit illis 30 września ubiegłego roku. W naszym kościele o godzinie 16.00 w kościele dolnym kolędowanie PanaMa Chóru. Zapraszamy do udziału.  Po Mszy św. o godzinie 17.00 w Bożym Młynie opłatek róż różańcowych, rodziny Radia Maryja, Honorowej Straży NSPJ.
 We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera. W najbliższą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego i kolejny Dzień Życia Konsekrowanego. Odprawiając wtedy Mszę św. Za Parafian wspomnimy szczególnie ojców, braci i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławienie gromnic.

      2. Rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego, aktywnego wypoczynku z czasem na codzienną modlitwę i udział w niedzielnej Eucharystii.

      3. Księża Zbigniew, Wojciech i Jarosław odwiedzą chorych zanosząc im IHS w najbliższą sobotę od godziny 9.30, ks. Kacper 8 lutego o tej samej porze.
 
      4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy przyjęli  błogosławieństwo Boże serdecznie dziękujemy za modlitwę i życzliwość, za przekazane ofiary. Lektorom i ministrantom dziękujemy za roznoszenie powiadomień i towarzyszenie księżom w czasie wizyty.
 W najbliższą niedzielę odprawimy Mszę św. o godzinie 12.00 ofiarowaną od duszpasterzy w intencji o Bł. Boże i zdrowie dla rodzin Parafian, którzy przyjęli nas po kolędzie.

      5. Jutro o 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w bibliotece na plebanii.
 
      6. 10 lutego, w naszej parafii rozpocznie się kurs ALPHA. Kurs ten jest organizowany dla świeckich i przez świeckich, z asystencją duchownych. Adresowany jest do osób, które być może przeżywają kryzys swojej wiary, mają pytania, na które nie ma kto im odpowiedzieć lub zwyczajnie czują, że nie ma w nich radości przeżywania swojego chrześcijaństwa.
 Kurs, to seria dziesięciu cotygodniowych spotkań i jeden wyjazd weekendowy. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem, po nim następuje krótka konferencja i swobodna dyskusja w grupach. W szczególny sposób zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych, ale nie ograniczamy zaproszenia jedynie do nich.
      Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i konieczność przygotowania posiłku, prosimy o zapisy. Można ich dokonać w zakrystii po Mszach świętych lub mailowo na adres zaprezentowany na stronie internetowej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 lutego (poniedziałek) o godzinie 19:15 w Bożym Młynie. Spotkanie trwa równo dwie godziny.

      7. Zgodnie z planem we wtorek rozpoczęliśmy prace remontowe w salce młodzieży oazowej. Trwają też prace pozłotnicze sukienki dla obrazu MB Miłosierdzia w kościele dolnym. W najbliższą, pierwszą niedzielę lutego zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne parafii.

      8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Piszczka, śp. Zdzisława Łącznego i śp. Wandę Cyganik. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...