Puste2 MENU
 | 

          1. We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek święto ŚŚ. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. 
 
            2. W sobotę, 1 października rozpoczynamy wspólne odmawianie różańca przed Najświętszym Sakramentem w kościele górnym. W niedziele października różaniec o 18.00, w dni powszednie o 17.45, po nabożeństwie rozdamy komunię św. tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. Zachęcamy grupy parafialne do włączenia się we wspólne odmawianie różańca. Dzieciom uczestniczącym w Różańcu rozdamy kalendarze różańcowe z tytułami Matki Bożej zachęcające do wytrwałości w modlitwie.
Odmawiający wspólnie pięć tajemnic Różańca św. z zapowiedziami uzyskują odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Modlitwę różańcową będziemy ofiarować wedle zachęty arcybiskupa Marka Jędraszewskiego modląc się o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę oraz wspierając dzieło misyjne w 5. roku nowenny przed 200-leciem Żywego Różańca.

`           3. W poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, czyli o godzinie 19.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI – VIII SP w kościele dolnym, natomiast o 19.15 w kościele górnym spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. s klas III SP. Wszystkich rodziców zapraszamy do udziału we Mszy św. o godzinie 18.30 w kościele dolnym, która poprzedzi spotkania.
             W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana tajemnic rózańcowych w kościele dolnym.

          4. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary zapraszamy na kolejne spotkanie rekolekcyjne w czwartek o 18.30. Tym razem w kościele górnym.

           5.  Dziś o 21.00 kończy się czas zgłaszania przez wiernych kandydatów na reprezentantów rejonów do rady parafialnej drugiej kadencji.

          6. W mijającym miesiącu realizowaliśmy bieżące płatności parafii i gromadziliśmy środki na opłaty w okresie grzewczym. W najbliższą, pierwszą niedzielę października zbierzemy składkę na utrzymanie parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarami na tacę i przelewami elektronicznymi pomagają parafii pokonać czas drastycznej drożyzny.

         7. Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września br. przyjmuje zgłoszenia zadań w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej www. bo.malopolska.pl lub w gablocie parafialnej.

            8. Znani nam pszczelarze zapraszają do stoiska przed kościołem.