Puste2 MENU
 | 

          1. W Niedzielę w Oktawie Wielkanocy pielęgnujemy Kult Miłosierdzia Bożego odmawiając Koronkę przed Najświętszym Sakramentem i przed Obrazem Jezu Ufam Tobie po każdej Mszy św.
             Rozpoczynamy przeżywanie 77. Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. W stanie pandemii jest wiele potrzeb szerzenia miłosierdzia. Nie wspieramy aktualnie żywienia uczniów szkół na terenie naszej parafii, ale regularnie wydajemy na żywienie potrzebujących i bezdomnych ponad 3 tys. PLN w skali miesiąca.
              Tydzień Miłosierdzia to okazja, by podziękować Bogu za to, że w naszej parafii nie brak odczuwających wezwanie do miłosierdzia: wspierających ofiarnie dzieła charytatywne datkami, zwłaszcza do skarbon św. Antoniego i na Jadłodajnię św. Jana Kantego, jak również podejmujących pracę wolontariusza. Bardzo za to dziękujemy. Mszę św. wdzięczności za spełniane dobro na co dzień i od święta odprawimy w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia br. o godzinie 12.00.

             2. Przez kolejny tydzień dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego liturgię w dni powszednie sprawujemy w kościele górnym i w dni powszednie transmitujemy Mszę św. wieczorną o godzinie 18.30, w niedzielę bez zmian, czyli sumę o godzinie 12.00.

              3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy 13. Tydzień Biblijny. Odbędzie się też 5. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W najbliższy, trzeci czwartek kwietnia o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, patrona rodzin z rozważaniem fragmentu nauczania papieskiego.
           W najbliższy piątek comiesięczna nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia z nabożeństwem o godzinie 18.00 i z Mszą św. w intencjach nowennowych o godz. 18.30.

           4. Spotkanie rodziców uczniów klas III SP w ramach przygotowania do przyjęcia pierwszej spowiedzi i komunii św. w poniedziałek, 19 kwietnia br. o gdzinie 19.00 w kościele górnym.

        5. W Poniedziałek Wielkanocny zebraliśmy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II kwotę 5291,61 PLN. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom.

         6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandra Potockiego i śwp. Wojciecha Pytlaka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...