Puste2 MENU

        1. Dziś w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zakończenie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny po Archidiecezji Krakowskiej powiązane z ogólnoświatowym dziękczynieniem za dar życia małżeńskiego i rodzinnego, związanym z X Światowym Spotkaniem Rodzin z papieżem Franciszkiem, które w Rzymie kończy się również w dniu dzisiejszym.

        2. Od jutra wprowadzamy porządek wakacyjny posługi duszpasterskiej w naszym kościele. W wakacyjne niedziele do końca sierpnia br. nie odprawiamy Mszy św. o godzinie 13.15 i 0 17.00, wypominki wieczorne odczytujemy przed Mszą św. o godzinie 18.30. Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godzinie 7.00 w kościele dolnym i o godzinie 18.30 w kościele górnym do końca czerwca (od początku lipca w kościele dolnym).
      Okazja do spowiedzi św. w niedziele podczas każdej Mszy św. a w dni powszednie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.    
      Kancelaria parafialna urzęduje o zwykłej porze w poniedziałki i czwartki. W soboty wakacyjne kancelaria nieczynna.

            3. Msze św. w pierwszy czwartek i piątek lipca o 7.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek od 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 19.00. Ks. Wojciech i ks. Tomasz zaopatrzą chorych w najbliższy piątek i sobotę.
             W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 7.30. zmiana tajemnic różańcowych w kościele dolnym.
            Porę odprawiania koronki do Miłosierdzia Bożego w piątki ustalamy na 18.20 czyli na zakończenie adoracji IHS poprzedzającej wieczorną Mszę św.

           4. We wtorek wspomnimy św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. W czwartek zakończymy odprawianie nabożeństw czerwcowych z procesją. Godzina święta w czwartek do 20.00. W pierwszy piątek adoracja animowana przez Honorową Straż NSPJ do godziny 20.00. Od środy, 6 lipca powracamy do odmawiania różańca św. przez wyznaczoną różę od godziny 17.50 przed Najświętszym Sakramentem.

          5. Poradnia życia rodzinnego funkcjonuje w wakacje w godzinach od 17.00 do 18.00 w środy po uprzedniej rejestracji elektronicznej na stronie Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. Poradnia Pomoc bliźniemu, Boży Młyn i Jadłodajnia u św. Jana Kantego w okresie wakacyjnym nieczynne. Przyjmowanie i wydawanie odzieży w sali Zespołu Charytatywnego w czwartki od 17.30 do 19.30 i w trzeci i czwarty wtorek miesiąca od  10.00 do 12.00. Więcej informacji dotyczących funkcjonowania parafii w trybie wakacyjnym w gablotach parafialnych, przy wejściu do kancelarii i na stronie internetowej parafii.

            6. Z młodzieżą oazową dziękujemy za ofiarę złożoną przez wiernych w ubiegłą niedzielę do puszek na udział młodych w rekolekcjach wakacyjnych w kwocie 4400 PLN. Ofiara pokryje potrzeby najbardziej potrzebujących, pragnących wziąć udział w rekolekcjach.
            W najbliższą niedzielę wolontariusze zbiorą ofiary do puszek na rzecz znanej nam Fundacji Agape wspierającej potrzeby niepełnosprawnych.

            7. Dzieciom i młodzieży, jak również wszystkim, którzy mogą sobie na to pozwolić życzymy udanych i bezpiecznych wakacji z odpowiednią ilością czasu i chęci na modlitwę i udział w niedzielnej Mszy św. w kościele.

            8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Bielę i śp. Wandę Gajewicz oraz w parafii Bożego Ciała w Słomnikach śp. Janinę Pakosiewicz. W Ich intencji, jak również w intencji wszystkich ofiar wojny: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...