Puste2 MENU
 | 

        1. Do 29. marca trwa dyspensa od obowiązkowego udziału wiernych w niedzielnej Mszy św. w kościele. Zgromadzenia liturgiczne nie mogą przekraczać 50 osób. Dzięki życzliwości realizatorów ze Wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini transmitujemy w dni powszednie różaniec o 20.30, w piątki Drogę Krzyżową o 18.00 i w niedzielę Mszę św. o 12.00 i Gorzkie Żale o 17.45. 
         Nie działa Poradnia Życia Rodzinnego i poradnia Pomoc bliźniemu. Kontakt telefoniczny z wolontariuszami tej ostatniej prezentujemy na stronie internetowej, Wcześniejsze zawieszenia działalności i spotkań w obrębie parafii w bieżącym tygodniu są utrzymane.

       2. Pogrzeby parafian, wobec niemożności odprawiania Mszy św. w niektórych kaplicach cmentarnych odprawiamy po szczegółowym omówieniu każdego przypadku z Rodziną przygotowującą pogrzeb w kancelarii parafialnej. Stosujemy ogólną zasadę udziału w uroczystości pogrzebowej Najbliższych Zmarłej Osoby.

       3. Zaplanowaliśmy internetowe rekolekcje parafialne oraz dla dzieci i młodzieży od najbliższej niedzieli. Poprowadzi je ks. Marcin Jakubiak. O godzinie 9.00 w niedzielę, 29 marca zamierzamy transmitować na żywo Msze św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży, o 10.30 dla dzieci i o 12.00 dla wszystkich chętnych. Kolejne, nauki wcześniej zarejestrowane zamierzmy publikować w poniedziałek, wtorek i środę od 30 marca do 1 kwietnia o szóstej rano.

      4. Na dni po 29 marca należy spodziewać się nowych rygorów organizujących życie religijne w parafii. Poinformujemy o nich na stronie internetowej oraz w niedzielę w czasie ogłoszeń i we Wspólnocie.

      5. Dziś niedziela Laetare. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.  Chęć przystąpienia do kolejnej edycji duchowej adopcji dziecka poczętego deklarujemy wewnętrznie, osobiście.
         Stały harmonogram Mszy św. w niedziele i dni powszednie, adoracji i nabożeństw, oraz okazji do spowiedzi św. nie uległ zmianie. W dni powszednie do odwołania Msze św. będziemy odprawiać również w kościele górnym. Na całodzienną adorację czwartkową zapraszamy do kościoła dolnego. Tych, którzy poprosili o odprawienie Mszy św. w tygodniu od 29 marca prosimy o śledzenie listy intencji publikowanej na stronie internetowej, by poznać porę odprawiania Mszy św. po odwołaniu rekolekcji.
        Ciągle jesteśmy gotowi służyć posługą sakramentalną chętnym w miejscu ich zamieszkania po uprzednim umówieniu wizyty. Przed wizytą przedświąteczną u chorych, którą planujemy na sobotę, 4 kwietnia każdy z księży skontaktuje się z chorym i odwiedzi go tylko po wyraźnym przyzwoleniu z jego strony na taką wizytę.
       Potrzebującym z osiedla i bezdomnym wydajemy posiłki w Jadłodajni św. Jana Kantego w dni robocze od 13.30 do 14.00. W gablotach parafialnych prezentujemy punkty kryzysowego udzielania pomocy bezdomnym w całym mieście. Kancelaria parafialna urzęduje jak zwykle.

    6. W miniony piątek Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret udzielający odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, rodzinom i wszystkim w jakikolwiek sposób dotkniętym tym problemem. Odpust zupełny to pomoc, jakiej udziela Kościół, aby przeżywać epidemię w duchu wiary i osobistego nawrócenia. By go otrzymać należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się z wolą spełnienia zwykłych warunków (spowiedź, komunia św.) kiedy stanie się to możliwe.

     7. Módlmy się o życie wieczne dla ofiar epidemii i dla pożegnanej w naszej parafii w minionym tygodniu: śp. Zofii Markowskiej. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...