Puste2 MENU
 | 

1. Rozpoczynamy Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także okresem oczekiwania powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Dziś po Mszy o 7.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka na inwestycje parafialne. 

2. W adwencie roraty od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 6.30 dla dorosłych, o 18.30 dla dzieci.

3. Kalendarz liturgiczny

* poniedziałek /4.12./ - wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

* środa /6.12./ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

* czwartek /7.12./ - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona m.in. pszczelarzy;

* piątek /8.12./ - Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Od godz. 12.00 – 13.00 – Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30 młodzież oazowa wykona Akatyst.

4. Boży Młyn 

* Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 9.12 o godz. 16.00 do Bożego Młyna na Bożomłyńską Tombolę;

* W związku z bardzo niewielkim zainteresowaniem uczestnictwem we wspólnej Wieczerzy Wigilijnej zaplanowanej na 23.12., informujemy, że zrezygnowaliśmy z jej organizowania. Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa otrzymają specjalne paczki świąteczne;

* Od przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie wystawiony w kościele kosz, do którego można będzie przekazywać dary dla potrzebujących. 

5. Wszystkich chorych odwiedzimy przed świętami – 16 grudnia. Tych, których nie odwiedzamy co miesiąc można zgłaszać w zakrystii.

6. Polecamy numer specjalny Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła, a także darmowy numer gazety „Dobre Nowiny”.

7. W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków przeznaczymy na ogrzewanie. Na stoliku na środku kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech przy wieczerzy wigilijnej nie zabraknie zapalonej świecy.

8. Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę 10 grudnia 2023 r. odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W tym dniu mieszkańcy Krakowa wybiorą swoich radnych w 18 Dzielnicach Miasta Krakowa. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7:00-21:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Biorąc w nich udział, mieszkańcy naszego miasta będą mieli wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Zdecydują poprzez swoich przedstawicieli w Radach Dzielnic o losach szkół, przedszkoli, o stanie chodników i dróg oraz miejscach wypoczynku i rekreacji”.

9. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, a wszystkim dużym i małym – odwiedzin św. Mikołaja.

10. Do wieczności odszedł śp. Tadeusz Stolfa. Wieczny odpoczynek…