Puste2 MENU
 | 

            1. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski powołując się na punkt 2181 KKK, który stanowi, iż: wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza z dniem wczorajszym anulował dyspensę od niedzielnego uczestnictwa we Mszy św., która obowiązywała w Archidiecezji Krakowskiej od 20 października ubiegłego roku w stanie pandemii.
            Arcybiskup pobłogosławił kapłanom na znajdowanie odpowiedzi na aktualne potrzeby Ludu Bożego wśród którego posługują i wiernym na nowy etap kształtowania pobożności eucharystycznej i dbałości o uczestnictwo w świątyni w niedzielnej Mszy św.       
            My dziękujemy wiernym modlącym się w naszym kościele za powrót do niedzielnego udziału we Mszy św. jeszcze przed regulacją Ordynariusza. 

            2. Jutro wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

          3. W piątek o godzinie 10.00 odprawimy Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. św. Jana Kantego. Okazja do spowiedzi św. dla kończących kolejny rok szkolny codziennie od godziny 18.00.

           4. W najbliższą niedzielę ostatni raz przed wakacjami odprawimy Msze św. o godzinie 13.15 i 17.00.  

          5. Ks. Zbigniew zaopatrzy sakramentami świętymi chorych z rejonu, który regularnie obsługuje w najbliższą sobotę od godziny 9.30.

       6. Winszujemy ks. prałatowi Janowi Franczakowi imieninowo oraz w 57. rocznicę święceń kapłańskich  błogosławieństwa Bożego, wielu kolejnych lat życia w zdrowiu i w gorliwości duszpasterskiej wśród nas.

         7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Joannę Molczyk. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...