Puste2 MENU
 | 

1. Dzisiejsza 3. Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 16. Tydzień Biblijny i 8. Narodowe czytanie Pisma Świętego. Obecny rok kościelny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła” chcemy w duchu wiary inspirowanej Słowem Bożym medytować nad tematem: „Powołani do Wspólnoty – Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Polecamy lekturę wybranych tekstów Dziejów Apostolskich. Karteczki z siglami tekstów do zabrania ze stolika.

2. We wtorek /16.04./ o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia a po nim Msza św. zbiorowa o godz. 18.30.

3. W czwartek /18.04./ o godz. 18.30 młodzież naszej parafii otrzyma przez posługę bpa Roberta Chrząszcza sakrament bierzmowania. Polecajmy młodych naszym modlitwom, aby otworzyła się na przyjęcie darów Ducha Świętego.

4. Serdecznie zapraszamy do Bożego Młyna w środę /17.04./ po wieczornej Mszy św. na spotkanie biblijne z dr Anną Wajdą. Tytuł wykładu: Jezus w gościnie u przyjaciół w Betanii (J 12, 1-11).

W przyszłą niedzielę /21.04./ po każdej Mszy św. zapraszamy na kawę, ciasto i opowieści o cudach, które dzieją się w Bożym Młynie. Będzie to okazja do posłuchania co planujemy w Młynie w najbliższym czasie oraz zaproponowania swoich pomysłów. Chętnie też przyjmiemy nowych wolontariuszy do roznoszenia ciepłych posiłków osobom potrzebującym. Po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do Bożego Młyna wszystkie dzieci na czytanie bajek, rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie wypić kawę.

 5. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjęło 40 osób. 

6. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zakończeniu Kongresu Eucharystycznego naszej Archidiecezji i beatyfikacji Sługi Bożego księdza Michała Rapacza prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Liczba zaproszeń ograniczona. 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje parafialne i za ofiary na konto bankowe. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za udział w zbiórce do puszek. Zebrano kwotę 6 810,74 zł.  

8. W najbliższym tygodniu liturgia będzie sprawowana w górnym kościele.

9. W sobotę /20.04./ pielgrzymka do Czernej, Paczółtowic, Płok, Karniowic i Dulowej. Wyjazd o godz. 8.15. 

10. Do wieczności odeszła śp. Maria Słomka. Wieczne odpoczywanie…