Puste2 MENU
 | 

       1. Zachęcamy do modlitwy w ramach trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem Życzliwymi bądźmy. Dziś centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godzinie 15.00.
       U nas po Mszy św. o godzinie 10.30 i o 12.00 jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 153 pod kierunkiem p. Karoliny Tabor w kościele dolnym. Zapraszamy do udziału we wspólnym kolędowaniu.

      2. We wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnimy  św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

      3. W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 kolędownie PanaMa Chóru, o 18.00 opłatek dla Róż Różańcowych, Rodziny Radia Maryja i Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bożym Młynie. Zapraszamy.

     4. Przypominamy, że biblioteka parafialna otwarta jest w każdą niedzielę od godziny 11.30 do 12.00. Zapraszamy do korzystania ze zgromadzonego księgozbioru. Dbający o czystość w kompleksie parafialnym dziękują za poprawę dbałości o nią ze strony wszystkich użytkujących. Wszyscy ufamy, że uda się ją stale utrzymywać.
 
      5. Po remoncie na zlecenie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie oddano do użytku salę katechez narzeczeńskich. Korzystanie z sali reguluje umowa najmu zawarta 17 stycznia br. pomiędzy parafią i Fundacją Towarzyszenia Rodzinie reprezentowaną przez ks. Pawła Gałuszkę, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i jednocześnie prezesa zarządu fundacji. Parafia partycypowała w kosztach remontu w wysokości 1/5 wydatków, o czym wcześniej informowaliśmy.  Po reorganizacji katechez dla narzeczonych zajęcia prowadzą ks. Robert Piwowarczyk i zespół świeckich doradców życia rodzinnego desygnowanych przez WDR. Narzeczonych zapraszamy do udziału w katechezach informując jednocześnie, że zapisów dokonujemy w siedzibie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przy ul. Franciszkańskiej 3. 
      Dziękujemy p. Edwardowi Śliwińskiemu ze współpracownikiem za towarzyszenie pracom remontowym z ramienia parafii.

      6. Zapraszamy studentów na Mszę św. w intencji o dobrą sesję w środę, 22 stycznia o godzinie 20.00 w kościele dolnym.

      7. Ks. Kacper odwiedzi chorych w swoim rejonie 8 lutego br. od godziny 9.30.

      8. Plan ostatniego tygodnia kolędy

      9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Adama Litwiniuka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...