Puste2 MENU
 | 

          1. Dziś pierwszy dzień Zielonych Świąt. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godzinie 18.00. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30.
    Jutro rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych połączonych z Maratonem modlitewnym Totus Tuus. Codziennie o godzinie 18.00.

         2. W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji zakończenie okresu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W parafii św. Antoniego w Bronowicach odpust z sumą o godzinie 12.00.

          3. Arcybiskup Metropolita Krakowski dekretem z dnia 28 maja br. odwołał dyspensę od osobistego udziału we Mszy św. niedzielnej w kościele. Treść dekretu publikujemy na stronie internetowej parafii i w gablotach. Aktualnie dyspensą są jeszcze objęci wedle uznania seniorzy 65+, chorzy z objawami chorobowymi i ci, którzy odczuwając zagrożenie epidemią nie podejmują innych form aktywności poza domem (zakupy, wizyty w urzędach, rekreacja) Wszystkich innych wierzących zapraszamy do udziału we Mszy św. w kościele w niedziele, święta i dni powszednie. Prosimy w świątyni zachować stosowny około 2-metrowy dystans i zakrywać nos i usta.
        Więcej szczegółów nt. funkcjonowania parafii na mocy aktualnych postanowień rządowych i kościelnych na stronie internetowej i w gablotach. W internecie zwracamy również uwagę narzeczonych na wejście w życie od 1 czerwca br. dekretu KEP o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich.

         4. Zakończyliśmy wspólne odmawianie i transmitowanie różańca o 20.30 oraz transmitowanie wieczornych nabożeństw i Mszy św. Prosimy o odmawianie różańca w rodzinach bądź indywidualnie. Proboszcz dziękuje księżom, realizatorom transmisji z Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini  i modlącym się z nami w kościele, pełniącym posługę liturgiczną, oraz adresatom wspólnego przedsięwzięcia, czyli modlącym się przed ekranami mediów za udział w swoistej, 2,5 miesięcznej ewangelizacji multimedialnej w stanie pandemii.

          5. W bieżącym tygodniu liturgię dalej sprawujemy w kościele górnym, adorację IHS w czwartek do 17.45 w dolnym. W pierwszy czwartek czerwca po wieczornej Mszy św. godzina święta animowana przez Manus Domini do godziny 20.00. W pierwszy piątek spowiadamy od 6.30 do 7.30, od 8.30 do 9.30 i od 16.00 do 19.00. Po Mszy św. wieczornej w piątek adoracja animowana przez HS NSPJ do godziny 20.30. W tym tygodniu zaopatrzymy chorych w mieszkaniach po uprzednim telefonicznym upewnieniu, że życzą sobie tego. Ks. Jarosław odwiedzi swoich chorych w piątek od godziny 9.00. Ks. Zbigniew, ks. Kacper i ks Wojciech o zwykłej porze, czyli w sobotę od godziny 9.30. Msze św. wynagradzające NSPJ w piątek o 18.30 i NS NMP w sobotę o 7.30. W najbliższą niedzielę powracamy do organizacji zmian tajemnic różańcowych  po Mszy św. o godzinie 7.30. Zapraszamy róże do kościoła dolnego.

        6. Potrzebującym i bezdomnym można przekazywać informację, że mogą od poniedziałku zjeść ciepły posiłek w sali jadłodajni w godzinach od 13.30 do 14.00, a odzież używaną pobrać w piwniczce ZCh w czwartek od 17.30 do 19.30 przez okno po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia w kancelarii parafialnej.

       7. Wiemy, że wszystkim jest finansowo trudniej, zatem zamrażamy składki w pierwszą niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne. do sierpnia br. włącznie. Jednocześnie pragniemy poinformować, że za ciepło w minionym sezonie grzewczym zapłacilismy 40 687,11 PLN i za abonament ciepłowniczy w tym czasie 24 022,36 PLN czyli łącznie 64 709,47 PLN. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary na tacę, w kopertach i w formie przelewów bankowych.

        8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stefanię Gazdę i śp. Cecylię Spytek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...