Puste2 MENU
 | 
             W Polsce niemal każda rodzina może mieć bliskich, którzy odeszli jeszcze przed narodzeniem i często nikt o nich nie pamięta.  Dzieci, które nie mają imion, których nikt nie uznał, nie przygarnął - całkowicie wykluczone z rodziny. Dzieci nienarodzone, które nie przyszły na świat, bo im na to nie pozwolono.
            Jest też wiele dzieci, które nie przyszły na świat z przyczyn naturalnych. 
            Chcemy zaprosić do modlitwy, która ma pomóc ukoić ból pojawiający się nieraz nawet po wielu latach. W trzecią rocznicę Różańca do Granic wraz z jej organizatorami proponujemy nową inicjatywę modlitewną.   W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych  bliskich - wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta - będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły  naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.
              W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuć, że są członkami naszych rodzin - synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie. Pragniemy głośno wołać o ich wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem.
              Zachęcamy też, aby ofiarować odpust zupełny za dusze, które cierpią w czyśćcu z powodu grzechów przeciw życiu - dodaje Bodasiński. Mamy też w sercu osoby cierpiące, przykute do łóżka, uzależnione od decyzji innych, wykluczone. I Wy możecie przeżyć Różaniec do Granic Nieba tak samo głęboko jak inni, nie opuszczając swego mieszkania. Wiemy jak wielką wartość w oczach Boga ma Wasza modlitwa.  
              Specjalnie na to wydarzenie zostanie ułożona modlitwa, w której będzie zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Odmówimy ją w naszym kościele codziennie od 1 do 8 listopada br. o godzinie 18.00 podczas modlitwy za zmarłych połączonej z odczytywaniem wypominków jednorazowych.
Różaniecdgnm
             Wspólna modlitwa na cmentarzach krakowskich w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie w tym roku mocno ograniczona (na cmentarzu w Pasterniku odwołano celebrację Mszy św. popołudniowej 1. listopada i procesji z modlitwą za zmarłych). Możemy sami skorzystać z tekstu modlitwy, zapalić poświęcony znicz, pomodlić się podczas osobistego lub rodzinnego nawiedzenia cmentarza. 
           Różaniec do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny - przekonuje Maciej Bodasiński- wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie. Przyjęcie pokoju Bożego w życiu pojedynczych osób, rodzin i całego społeczeństwa.

 Zapraszamy Was i potrzebujemy Was!