Puste2 MENU
 | 
       Wciąż pamiętam więźnia, którego odbarowałam drobnym upominkiem z racji imienin. Usłyszałam wówczas, że to dla niego pierwszy w życiu prezent i jedyne życzenia jakie otrzymał w swoim życiu.
        Wspominam też Jacka, który jako osadzony dwudziestolatek uczestniczył przed piętnastu laty w jednej z grup przygotowywanych przeze mnie do bierzmowania. Cały czas utrudniał prowadzenie zajęć. Miałam wrażenie, że młody człowiek traci czas, a ja cierpliwość. Trudno było zrozumieć dlaczego uczestniczy w zajęciach, które nie były obowiązkowe dla więźniów. Kilka tygodni temu modliłam się z więźniami za zmarłych. Wszedł do naszego pomieszczenia Jacek. Przywitał się, przypomniał pozornie nieudane katechezy. Stwierdził, że Pan Go dotknął w ostatnich latach. Przyznał, że otarł się o samobójstwo, ale zmienił myślenie. Modli się, spowiada się, komunikuje.... Pokazał też zawieszony na szyi Cudowny Medalik, który podarowałam mu 15 lat temu. Przyznał, że wszystko, co mówiłam przed laty to prawda. Że wszystko to pamięta...tak opowiada o wypełnieniu swego powołania zakonnego w kontakcie z więźniami s. Anna Murawska, szarytka
         Świetne motto zaczerpnięte z życia wierzącego we wspólnocie, powołanego, które pomaga pielęgnować powołanie tym którzy je rozeznali i rozeznawać powołanie zastanawiająceym się nad tym, czy nie pojść za Panem. Powołanie rodzi się, wzrasta i jest wspierane przez nas, przez Kosciół, powiada Papież Franciszek w Orędziu na 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ze statystyki powołań kapłańskich i zakonnych wynika, że nasza archidiecezja ciągle mieści się w czołówce powołaniowej. W parafii? Dzięki Bogu, że mamy jednego kleryka. Jest jednak takie niepisane prawo, żeby zbliżający się do kapłaństwa kleryk wymodlił w seminarium swego następcę. Liczymy na to i pomożemy w tej modlitwie Arkowi.  Przełożeni i klerycy seminarium krakowskiego przygotowali zestaw informacji dla kandydata do seminarium. Może się okazać, że nie przewidujemy tego, iż ktoś spośród nas usłyszał już głos wołania Pana. Nawet gdyby nie usłyszał jeszcze takiego głosu zawsze warto przeglądnąć przygotowany materiał.