Puste2 MENU
 | 
       W lipcu papież poprosił nas o modlitwę:

     Abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, ekonomicznych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji architektami dialogu i przyjaźni.

        W rozwinięciu multimedialnym, dla głębszego zrozumienia zaproponowanej przez siebie intencji papież powiedział:
         Biblia mówi, że ten, kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł. Chciałbym zaproponować wszystkim wyjście poza grupy przyjaciół i budowanie przyjaźni społecznej, tak potrzebnej do dobrego współistnienia.
               Spotkać się ponownie, zwłaszcza z najuboższymi i najbardziej bezbronnymi. Z tymi, którzy znajdują się na peryferiach. Nabrać dystansu od populistycznych koncepcji, które wykorzystują udrękę ludzi, nie dając rozwiązań, proponując mrzonki, które niczego nie poprawiają.
            Uciekać przed wrogością społeczną, która tylko niszczy i wyjść z „polaryzacji”. To nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza dziś, gdy część polityki, społeczeństwa i mediów dąży do stworzenia sobie wrogów, aby pokonać ich w grze o władzę.
Dialog jest drogą do nowego spojrzenia na rzeczywistość, do przeżywania z pasją wyzwań związanych z budowaniem dobra wspólnego.
          Módlmy się, abyśmy w sytuacjach społecznych, gospodarczych, politycznych i konfliktowych byli architektami dialogu, architektami przyjaźni, odważnymi i pełnymi pasji, mężczyznami i kobietami, którzy zawsze wyciągają rękę i aby nie było miejsca na wrogość i wojnę.

          II. Z nauczania papieskiego o różańcu

        Nie pozwalać sobie na wstawanie lewą nogą któregokolwiek dnia naszego życia. Włączyć się w nurt radości całego stworzenia. Cieszyć się całym światem, którego historia w tajemnicy zwiastowania znajduje swój cel a nie prowadzi nad krawędź przepaści.
          Nie bać się baraszkować spontanicznie i szczerze jak niemowlę pod sercem Matki. Jak św. Jan spotykający się z kolegą i ze Zbawicielem w scenie nawiedzenia.
         Uświadomić sobie, że świat duchów w znacznej części jest nam przyjazny. Ze są duchy dobre, że duchy są nie tylko od tego, żeby przerażać i krzywdzić. Że duchy też wiedzą co to jest radość, potrafią nią emanować i ją ogłaszać jak w Betlejem.
         Cieszyć się mądrze, zdając sobie sprawę, że życie nie oszczędzi nam niezrozumienia, odrzucenia, cierpienia. Dojrzewać do pozytywnego podejścia do tych życiowych trudności.
          Cieszyć się z wyzwań życiowych, które odkrywamy i z tego, że potrafimy im sprostać. Oto pożytek z rozważania tajemnic radosnych, do którego prowadzi nas Maryja, który zauważa w 20. punkcie Listu Rosarium Virginis Mariae św. Jan Paweł II.
          Żebyśmy nie poprzestawali na głupkowatej, czy infantylnej wesołkowatości, która nierzadko krzywdzi bliźnich, a sięgali po radość dojrzałą, radość ewangeliczną.

        III. Aktualności

         1. Dyżury różańcowe podejmują w bieżącym miesiącu w środę o godzinie 17.50 następujące róże:

       Data                     Róża                                                            Zelatorka                                     Część
7 lipca 2021        III, św. Moniki                         p. Władysława Tekiela                     Radosna
14 lipca 2021     IV, św. Anny                             p. Anna Wiśniewska                          Światła
21 lipca 2021      V, św. Jadwigi Królowej  p. Ewa Kempa                                        Bolesna
28 lipca 2021     VI , św. Faustyny                  p. Barbara Kowalczyk                       Chwalebna
4 sierpnia 2021 VII, św. Teresy od Dzieciątka Jezus
                                                                                           p. Katarzyna Maciaszkiewicz      Radosna

2. Odpowiedzialność za gablotę różańcową Róża III św. Moniki pod opieką p. Władysławy Tekieli

3. Wspierajmy modlitwą pogorzelców i ofiary dewastacji wywołanej przez trąbę powietrzną jak również tych , którzy ucierpieli w wyniku błyskawicznych powodzi w Niemczech, w Belgii i innych krajach Europy.

4. Przygotujmy się duchowo do odkładanej ze względu na pandemię beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pomożemy w tym proponując przez dziewięć tygodni rozważania nowennowe zaczerpnięte z nauczania Prymasa na każdy dzień i zachęcając do wspólnej modlitwy.

          IV. Wyczytane w Różańcu

         Wróciłeś po urlopie zmęczony, zestresowany i zły, że tak szybko się skończył? Znaczy, że straciłeś tą część urlopu. Wróć na urlop z mniejszą ilością wtopienia w ekran mediów, z większą ilością sportu, aktywności fizycznej i modlitwy. Może dzień wystarczyć, żebyś się zresetował i wrócił do codziennych obowiązków naprawdę zregenerowany.
       Więcej szczegółów dotyczących naszego wypoczynku w rozmowie red. Agnieszki Wareckiej z Elżbietą Trawkowską-Bryłką, psycholożką, małżonką, matką trójki dzieci w lipcowym numerze miesięcznika Różaniec pt. Znaleźć miejsce pustynne.
         
 
Zachęcamy do lektury całego numeru.