Puste2 MENU
 | 
      
       Na Lazurowym Wybrzeżu i w Małopolsce trwają przygotowania do ŚDM Kraków 2016. Może się okazać, że osoby, które widzimy powyżej mogą gościć w naszych domach w ostatnim tygodniu lipca. Jednak wszystko po kolei. Najpierw 

       o tym, co u nas, u gospodarzy

      
 Rozpoczynamy naukę języka francuskiego dla wolontariuszy i gospodarzy ŚDM. Na zajęcia jednej z grup zaprasza Gabrysia:
        Bonjour! Mam na imię Gabrysia i od pięciu lat moją życiową pasją jest język francuski. Nauka tego języka daje mi niesamowitą satysfakcję i radość. Obalam mit, że francuski jest językiem trudnym! Jest to język niezwykle romantyczny i logiczny. Dodatkowo w szkole uczę się przedmiotów takich jak historia, biologia czy matematyka w języku francuskim. Uczestniczę w wymianach z Francją i Belgią, dzięki którym utwierdzam się w przekonaniu, że francuski to język piękny i bardzo romantyczny.
      Serdecznie zapraszam na zajęcia z języka francuskiego.  Uważam, że aby dobrze poznać język wcześniej należy  poznać kulturę i specyfikę kraju. Dlatego na zajęciach poznamy i posmakujemy Francję od A do Z i udowodnimy że français est très facile! :) Gabrysia zaprasza na zajęcia z francuskiego tuż po powrocie z kolejnej wymiany w piątek, 20 maja w sali nr 6.
       Zajęcia dla drugiej grupy poprowadzi Zuzanna. Oto Jej zaproszenie:
       Ukończyłam studia licencjackie na kierunku lingwistyka stosowana język arabski z językiem francuskim na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie studiuję arabistykę na Uniewersytecie Jagiellońskim. Semestr zimowy spędziłam w Paryżu na wymianie studenckiej, aktualnie wykorzystuję język francuski w pracy w jednej z krakowskich firm. Bardzo lubię uczyć się języków obcych i mam nadzieję zarazić tą pasją kolejne osoby. Obiecuję też nagrody w postaci francuskich croissantów dla zaangażowanych kursantów: ). 
        Zuzanna pomoże kursantom, którzy zapisali się na zajęcia w poniedziałek i w czwartek. Pierwsze zajęcia w sali nr 6 w czwartek, 12 maja br.
       
        Teraz oddajmy klawiaturę Gościom ; )

        Pere Wrona 4Pisze o. Robert Wrona, którego określiliśmy pomyłkowo jako Chrystusowca. Przepraszamy i korygujemy natychmiast po stwierdzeniu pomyłki. O. Wrona należy do nowej francuskiej Wspólnoty Misyjnej Jana Pawła II.  Pracuje w diecezji Fréjus-Toulon i wybiera się na ŚDM razem z grupą, którą będziemy gościć. 
        Zdjęcia, które oglądacie wykonaliśmy podczas dnia diecezjalnego, pré-JMJ, czyli dnia poprzedzającego prawdziwe ŚDM w Krakowie, a także w czasie zimowego rekonesansu z lutego br. w diecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej. Rekonesans, który wykonałem m.in. z o. Jean-Michel'em Rousselem, odpowiedzialnym za pielgrzymkę z naszej diecezji, był przygotowaniem naszego lipcowego pobytu.
  Pré-ŚDM w naszej diecezji skupił 500 młodych, wielu kapłanów i animatorów. Wspaniała atmosfera modlitewna i braterska! Czuło się powiew krakowskich ŚDM już dziś!
         Pozdrawiam serdecznie całą parafię św. Jana Kantego!
        W lipcu będzie nas w Krakowie wielu, ale nie bójcie się nas. Jesteśmy "zaprawieni w boju" po wielu poprzednich światowych dniachZ Kardynałem młodzieży, w których uczestniczyliśmy. Nie mamy wygórowanych wymagań. Chcemy dzielić się doświadczeniem wiary. Chcemy modlić się wspólnie  z papieżem Franciszkiem i z Wami.
 W Krakowie będzie nas ponad 1200 osób. W tym nasz biskup, mgr Dominique Rey. Będzie towarzyszył naszej młodzieży przez cale 2 tygodnie ŚDM. Przyjedziemy również w wikariuszem generalnym. Ponadto młodzieży będzie towarzyszyło około 35 kapłanów, 30 kleryków, 15 sióstr zakonnych. Zabierzemy ze sobą kilku kapłanów i siostry zakonne - Polaków, którzy pracują w naszej diecezji Fréjus-Toulon.
 Kto jeszcze z nami przyjedzie? Patronką naszej diecezji jest św. Maria Magdalena. Wielki świadek Miłosierdzia Bożego. Dlatego też jejHomilia relikwie przyjadą razem z nami do Krakowa. Uzgadniamy w tej chwili, w którym z kościołów starego miasta w Krakowie, te relikwie będą oddane do czci wszystkich chętnych wiernych.
        Pierwszy tydzień naszego pobytu w Polsce spędzimy na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, w parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach. Do Waszej parafii przyjeżdżamy w poniedziałek, 25 lipca (jak wszystkie inne grupy). Nasz wyjazd został zaplanowany na kolejny poniedziałek, 1 sierpnia br. Chcielibyśmy odprawić Mszę św. dziękczynną za SDM właśnie w poniedziałek rano (odprawi ją nasz biskup Dominik) i potem, po obiedzie, wyruszyć w drogę powrotną.
       To tyle na dziś.
       Kolejne szczegóły wkrótce…
      Jesteśmy szczęśliwi, ze będziemy u was gościć!

      Les hommes 2
Mamy zatem bezpośredni kontakt z odpowiedzialnymi za przyjazd młodzieży francuskiej do naszej parafii. Skończył się dla nas, gospodarzy czas oczekiwania i domyślania się czy ktoś przyjedzie, kiedy przyjedzie, w ile osób przyjedzie. Dał Bóg, że rozpoczął się czas modlitwy dialogu i pracy w celu jak najlepszego przygotowania pobytu u nas Gości-Pielgrzymów. Prosimy swobodnie zadawać pytania przez pośrednictwo skrzynki pocztowej naszej strony. Będziemy je opracowywać, przesyłać francuskim Przyjaciołom i po otrzymaniu odpowiedzi możliwie natychmiast publikować je w tym miejscu.