Puste2 MENU
 | 
     Jak udekorować parafię na ostatni tydzień lipca, członkowie Parafialnego Komitetu ŚDM zadali sobie również takie pytanie podczas ostatniego spotkania z 16 maja. Starsi przyjmują pielgrzymów. Młodzi podejmują wolontariat. Dzieci jeszcze nikt nie zaangażował w przygotowania do ŚDM. Powstał mglisty projekt skorzystania z pomocy dzieci podczas zajęć plastycznych w przedszkolu i w szkole podstawowej. Mglisty, bo zniechęca cena przygotowania dekoracji, ilość egzemplarzy i czas, który trzeba by było wykorzystać na ich przygotowanie. Przecież rok szkolny praktycznie kończy się...
      Jako twórczą kontynuację tamtej myśli proponujemy rozwiązanie, którego dziś podjęliśmy się sami. Udekorujmy parafię wszyscy, nie wyłączając dzieci. Udekorujmy nasze parapety i balustrady balkonowe. Udekorujmy kwiatami. Po francusku, trójkolorowo, czyli bleu, blanc et rouge, co znaczy na niebiesko, biało i czerwono. Kupiliśmy sadzonki głęboko czerwonej i białej surfinii, oraz niebieskiej lobelii. Na zdjęciach lobelia jest jeszcze bardziej zielona niż niebieska, ale dajmy jej trochę czasu, wszak mamy do ŚDM...66...65...64...dni. Do tego skrzynki doniczkowe, ziemię uniwersalną, odżywki i konewkę, bo startowaliśmy z ogródkiem parapetowym od zera. Wszystko kupiliśmy po sąsiedzku na giełdzie kwiatowej przy Balickiej, korzystając z sympatycznego doradztwa i opustów na znak uznania sprzedawców dla naszej inicjatywy. Wybraliśmy skrzynki o długości 60 cm. Wchodzą do niej cztery sadzonki. Koszt jednej skrzynki z sadzonkami, z odżywioną ziemią, podlanej i przygotowanej do ustawienia na parapecie zamknał się w kwocie 20 PLN. No może 25 PLN, jeśli na początek trudniej by Wam było znaleźć uznanie u sprzedawców. Choć można zachęcać innych. Jeśli będzie nas więcej - z pewnością ceny spadną.
    Załóżmy, że każdy z gospodarzy, który przyjmie pielgrzymów (na dziś około 80 osób) chciałby po trzy takie skrzyneczki. 3x20x80...4800 PLN Tego nie udźwignie żaden komitet parafialny. Natomiast 60 PLN na rodzinę, przy założeniu, że kwiaty pielęgnowane w skrzynkach będą zdobić mieszkanie, czy dom przez cały sezon warto wydać i stać nas wszystkich na to. Dzieci na pewno by Wam pomogły. Ba, przy naszej pracy wielu starszych zatrzymywało się z zaciekawieniem. Wiemy przecież wszyscy jak dobrze się czujemy w miejscu, w kórym ktoś na powitanie nas wywiesił Białoczerwoną. Francuzi z pewnością mają podobnie.  
    Pomyślcie, zadecydujcie i wykonajcie pomagając nam w dekoracji parafii. Prosimy o to nie tylko przyjmujących pielgrzymów. Może właśnie i Wy, krtórzy ich nie przyjmujecie, zdobędziecie się na taki dekoracyjny smaczek - znak Waszej solidarności z pielgrzymami i ze światowym wydarzeniem religijnym w naszym mieście.
      Jeszcze jedno. Żeby nie było, że wolontariusze ŚDM obijaią się...; ) W niedzielę przez cały dzień, po każdej Mszy św. i w poniedziałek po wieczornej Mszy św. podczas uwielbienia przy symbolach ŚDM będzie otwarty sklepik z flagami i innymi drobiazgami promującymi ŚDM Kraków 2016. Świeca w pokoju przyjęcia pielgrzymów, czy kubek na herbatę z logo ŚDM z pewnością umili pobyt naszym gościom. W naszym sklepiku można kupić te akcesoria dekoracyjne taniej o 10% niż gdzie indziej. To ostatnie dni działania naszego sklepiku ŚDM. Zapraszamy!