Puste2 MENU
 | 
     
       I. W kwietniu papież Franciszek poprosił nas o modlitwę

     za służby medyczne aby rządy i lokalne wspólnoty wspierały zaangażowanie służb medycznych w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w najuboższych krajach.



          W spocie rozszerzającym zamysł papieskiej propozycji znajdujemy uzasadnienie papieskiej intencji: 

          Długo nie będziemy mogli zapomnieć o pandemii koronawirusa.
     Miejmy nadzieję, że nie zapomnimy niektórych rzeczy, których nas nauczyła. 
        W tym miesiącu módlmy się za pracowników służby zdrowia. Pandemia, pokazała nam poświęcenie i ofiarność pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, pracowników sanitarnych, księży, zakonników i zakonnic.
          Jednak pandemia ta pokazała również, że nie wszyscy mają dostęp do dobrego systemu zdrowia publicznego. Najbiedniejsze i najsłabsze kraje nie mają dostępu do leczenia, które jest niezbędne w przypadku wielu chorób, na które wciąż cierpią. Wynika to często z niewłaściwego zarządzania zasobami i braku poważnego zaangażowania politycznego. Dlatego też pragnę wezwać rządy wszystkich krajów świata, aby nie zapominały, że dobra służba zdrowia, dostępna dla wszystkich, jest priorytetem.
         Chciałbym jednak przypomnieć, że służba zdrowia to nie tylko organizacja, ale także mężczyźni i kobiety, którzy poświęcają swoje życie trosce o zdrowie innych. I którzy podczas tej pandemii oddali swoje życie, aby pomóc tak wielu chorym w powrocie do zdrowia.
        Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad chorymi i osobami starszymi, zwłaszcza w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i społeczności lokalne”.
 
      II. Z nauczania papieskiego o różańcu List Apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae o Różańcu Świętym.

            Jak odmawiać różaniec? Na początku zapowiedzmy tajemnicę. Odsłońmy ją spoglądając na określony obraz, na ikonę, która ją obrazuje. To jak podniesienie kurtyny na rozpoczęcie spektaklu w teatrze - uczy nas papież w 29 punkcie Listu o różańcu. Kierujemy wyobraźnię i ducha ku konkretnemu wydarzeniu z życia Jezusa. Wzrok i inne zmysły powinniśmy skłonić do modlitwy osoby. Duchowość Kościoła pozwala nam na to. Samo wcielenie Syna Bożego, przyjęcie przez niego rysów ludzkich nas do tego zachęca. Jezus fizycznie rzeczywisty prowadził i prowadzi nas poprzez lectio divina ku największym tajemnicom Boga i przyszłości. Kontemplacja Słowa Bożego przyjdzie potem, rozegra się właściwa scena kształtująca naszego ducha. Teraz potrzebne nam jest wyznaczenie kilku, kilkunastu dyspozycji, które pozwolą nam konkretnie wejść w świat Bożych inspiracji i zamysłów. Najpierw podnieśmy kurtynę przywołując konkretne wydarzenie z życia Jezusa.

            III. Aktualności

1. Aktualizacja treści w gablocie jeszcze raz róża św. Jana Kantego.
2. Dyżury modlitewne w środowe wieczory marca i kwietnia podejmą:

Data

Róża

Zelator

Część

6 kwietnia 2022

III, św. Moniki 

p. Władysława Tekiela

Chwalebna

13 kwietnia 2022

IV, św. Anny

p. Anna Wiśniewska

Radosna

20 kwietnia 2022

V, św. Jadwigi Królowej

p. Ewa Kempa

Światła

27 kwietnia 2022

VI , św. Faustyny 

p. Barbara Kowalczyk

Bolesna

4 maja 2022

VI , św. Faustyny 

p. Barbara Kowalczyk

Radosna

 
3. Podziękowania za życzliwość podczas świątecznych dni księży. (20 kwietnia Msza św. w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach o 12.00). 
4. Podziękowania za zaangażowanie róży męskiej w Liturgię Wielkiego Tygodnia (modlitwa powszechna w Wielki Czwartek)
5. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie i nawrócenie Rosji.
6. Zachęcamy do nowenny przed beatyfikacją sługi Bożej Pauliny Jaricot. (piątek 13 - sobota 21 maja 2022)
7. Zapowiedź II Kongresu Żywego Różańca i X Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. (3-4 czerwca 2022) pod przewodnictwem bpa Giovanni Pietro dal Toso Przewodniczącego rady wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych, pod hasłem Uczynić różaniec modlitwą wszystkich.  
8. Zapraszamy na spotkanie parafialnej Rady Żywego Różańca w sobotę, 7 maja po Mszy św. wieczornej w bibliotece parafialnej.

            IV. Wyczytane w Różańcu

            W najnowszym numerze Różańca w artykule Spojrzenie pytające apostolinka, s. Anna Maria Pudełko opowiada o naturze tego spojrzenia Maryi. I o powiązaniu trzech dni poszukiwania zagubionego Jezusa w świątyni z trzema dniami oczekiwania na zmartwychwstanie Syna. Zachęcamy do lektury.