Puste2 MENU
 | 
      22 maja br. podczas Mszy św. o godzinie 9.00, którą celebrował ks. prałat Jan Franczak ośmiu ministrantów otrzymało błogosławieństwo do posługi lektora. Pobłogosławionymi szczęśliwcami są: Mateusz Tomczyk, Szymon Róg, Dawid Kaziród, Jakub Rudnik, Maciej Zwarycz, Łukasz Grabowski, Kacper Krasucki i Mateusz Dańko. W liturgii błogosławieństwa opiekun ministrantów i lektorów, ks. Łukasz Wielocha przedstawił ich celebransowi. Ks. prałat pobłogosławił obecnych.
     Wcześniej uczestniczyli oni w specjalnym kursie, podczas którego poznawali tajniki widocznej służby lektorskiej. Przez osiem sobót poświęcali swój czas na formację wewnętrzną i musztrę liturgiczną. W swoim planie zajęć kursanci natrafili na takie przedmioty jak: muzyka, lektorium, teologia, Msza Święta, praktyka, czy historia. Uczyli się śpiewać psalmy, czytać z rozwagą słowo Boże, poznawali nowe funkcje, wykorzystywane między innymi podczas uroczystych asyst. Nie zabrakło w czasie spotkań wspólnej modlitwy.
     Kacper, jeden z nowo pobłogosławionych lektorów zapytany przez animatorów co mu się najbardziej podobało na kursie lektorskim odpowiedział: Najbardziej podobała mi się luźna atmosfera, a także to, że byliśmy w małym gronie dobrze znających się ludzi. Podkreślił w ten sposób, że kurs zorganizowano jedynie dla ministrantów z naszej parafii.
     Mamy szczerą nadzieję, że Ci młodzi ludzie będą gorliwie i ofiarnie wzrastać w swojej posłudze. Ciesząc się z ich błogosławieństwa, modlimy się o nowe powołania za równo do służby ministranckiej jak i lektorskiej oraz o nowe i święte powołania kapłańskie.