Puste2 MENU
 | 

           Zarchwizujmy poprzedni biuletyn różańcowy:          

            I. W lipcu Ojciec święty poprosił nas byśmy się modlili
            Za osoby starsze: Módlmy się za osoby starsze, które są fundamentem życia i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomogły młodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.



            W spocie multimedialnym rozwinął rozumienie tej intencji w następujący sposób:
            Nie możemy mówić o rodzinie, nie wspominając o znaczeniu osób starszych wśród nas. Jeszcze nigdy w historii ludzkości nie byliśmy tak liczni, ale nie wiemy, jak dobrze przeżyć ten nowy etap życia: jest wiele planów pomocy na starość, ale mało projektów na życie. Osoby starsze często wykazują szczególną wrażliwość na troskę, refleksję i uczucie. Jesteśmy, lub możemy się stać, mistrzami czułości - i to jak bardzo!
            W tym świecie przyzwyczajonym do wojny potrzebna jest prawdziwa rewolucja czułości. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń. Pamiętajmy: dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy oddać im cześć, i po to ustanowiłem dzień im poświęcony.

            II. Z nauczania papieskiego o różańcu List Apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae o Różańcu Świętym, punkt 32:
            Maryja prowadzi nas zawsze do Jezusa, a Jezus do Ojca. Ma to być zażyła relacja. Właśnie przez relację do Ojca, którą umożliwia nam Jezus w Modlitwie Pańskiej stajemy się Jego braćmi i braćmi między sobą. Stajemy się Kościołem – prowadzi rozważanie o Modlitwie Pańskiej w różańcu Ojciec Święty Jan Paweł II w 32 punkcie listu o różańcu. Medytacyjnie odmówiona modlitwa Ojcze nasz… w każdym dziesiątku Różańca świętego powinna nas skutecznie chronić przed pogardą i złośliwościami wobec bliźniego. Przed obojętnością wobec niego i traktowaniem go jak nieobecnego.

            III. Dyżury

a) różańcowe w wieczory środowe (o godzinie 17.50 przed Najświętszym Sakramentem w kościele dolnym)

6 lipca 2022

VI , św. Faustyny 

p. Barbara Kowalczyk

Radosna

13 lipca 2022

VII, św. Teresy od Dzieciątka Jezus

p. Katarzyna Maciaszkiewicz

Światła

20 lipca 2022

VIII, św. Ojca Pio

p. Barbara Kowalczyk

Bolesna

27 lipca 2022

IX, św. K. Królewicza

p. Stanisław Gil

Chwalebna

3 sierpnia 2022

X, bł. Stefana Wyszyńskiego

p. Milena Suliga

Radosna

10 sierpnia 2022

I , św. Rity

p. Mariola Kubicz

Światła


b) dyżur opracowania aktualnej treści do  gabloty na sierpień­­­ p. Anna Wiśniewska i róża IV, św. Anny

            IV. Aktualności
            ­Zachęcamy do modlitwy z Kościołem i w Kościele słowami litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa. Kościół proponuje ją wiernym zwłaszcza na lipiec.

            V. Wyczytane w Różańcu Został ochrzczony przed swoją matką, ochrzcił swojego ojca i udzielił rodzicom ślubu kościelnego, ma 39 braci i sióstr. Jest wujkiem dla blisko 200 siostrzeńców i bratanków. Gdzie to możliwe? U ojca Pierre’a z diecezji Bukavu w Demokratycznej Republice Konga. Opowiada o tym ks. dr Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i członek zarządu Zywego Różańca w najnowszym numerze Różańca w artykule: Dziękuję za życie. Zachęcamy do lektury!