Puste2 MENU
 | 
Pomysł jest trochę szalony, bo to ponad 1000 osób, ale:
  • Mamy takie przekonanie, że Pan Bóg tego chce.
  • Mamy pierwszych zdeklarowanych uczestników akcji modlitewnej, a to księży i chorych z naszej parafii
  • Potencjalnie obmadlani na samą myśl, że mogłoby do tego dojść, są przeszczęśliwi!
        Jak wiadomo przyjadą do nas Francuzi z diecezji Fréjus-Toulon na Lazurowym Wybrzeżu. Pomyślcie, że każda z tych wierzących młodych osób w tak zeświecczonym kraju, jakim jest Francja, jest na wagę złota. A każdy z nich, kto będzie:
- dobrym mężem albo dobrą żoną, albo
- księdzem zadurzonym w Panu Bogu i pochylonym nad ludźmi, albo
- siostrą zakonną, stającą codziennie przed Bogiem z uwielbieniem i niosącą ludziom Boże światło, albo
- świeckim - uczciwym, sumiennym i pobożnym człowiekiem -
       będzie BEZCENNY.
Kto uczestniczył kiedyś w Światowych Dni Młodzieży wie, jak wiele życiowych decyzji jest podejmowanych podczas tego rodzaju spotkań z Papieżem. Ludzie decydują się na małżeństwo, decydują się na pójście do seminarium, odkrywają powołanie do poświęcenia całego życia Bogu. Podejmują innego rodzaju ważne decyzje. Dojrzewają. Wracają do domu i rozwijają skrzydła! Prośmy Pana Boga o obfitość Jego darów dla naszych gości podczas ŚDM! O dobre przyjęcie w naszych rodzinach i szkołach. O moc Ducha Świętego na każdy dzień pobytu u nas i przyszłe życie.
     My, parafialni wolontariusze ŚDM, szukamy ludzi - najlepiej z naszej parafii - którzy od teraz do początku sierpnia zdecydują się na codzienną modlitwę za jedną osobę, albo kilka osób. Forma modlitwy jest dowolna. Ważne, żeby była codzienna. W niedzielę 5 czerwca po Mszach św. będziemy zachęcać do podjęcia tego zobowiązania i rozprowadzać w parafii bilety zachęcające do modlitwy. Każdy z nas w swoim środowisku może być jak kamyczek, który wywołuje lawinę pociągającą innych ku Bogu i ku dobru. Ty także!