Puste2 MENU
 | 
      
       W czwartek 10 listopada rozpoczynamy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach.
       Pierwszego dnia nowenny pomodlimy się o uznanie panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu, w kolejnych dniach będziemy dziękować za 1050-lecie Chrztu Polski, za Boże miłosierdzie oraz za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski. Piąty dzień nowenny będzie dla nas okazją do przebłagania za narodowe grzechy, szósty modlitwą o wyrzeczenie się złego ducha i wszystkich jego spraw. W siódmym dniu nowenny  przyrzekniemy, że będziemy pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla, natomiast w ósmym, że będziemy budować Królestwo Jezusa Chrystusa Króla w naszym narodzie. Ostatni dzień nowenny będzie podsumowaniem kolejnych dni modlitwy, a jego tematem będą słowa: „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”.
       Modlitwę nowennową odmówimy każdego dnia w kościele po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni publikujemy poniżej rytuały modlitwy na kolejne dni modlitwy.

Dzień pierwszy
Dzień drugi
Dzień trzeci
Dzień czwarty
Dzień piąty
Dzień szósty
Dzień siódmy
Dzień ósmy
Dzień dziewiąty