Puste2 MENU
 | 
      18 sierpnia br. Spacerem wokół Popradzkiego Stawu z brewiarzową Modlitwą w ciągu dnia szeptaną na chóry w symbolicznym Cmentarzu poległych w górach opartym o zbocza Osterwy. Trasa piesza po przejściu ze Szczyrbskiego Plesa z uzupełnieniem o podróż kolejową popularną elektriczką. Trzy godziny jazdy samochodem i 2 godziny marszu stąd


     9 sierpnia br., godzina 4.54 i nieco później. Wschód słońca na Babiej Górze, ok. 2 godzin samochodem i 2 godziny marszu stąd


     Zachód słońca na nabrzeżu Rudawy w rejonie ulicy Zakliki z Mydlnik, 40 minut spacerem stąd

Zachód Słońca


         Hawiarską drogą z Nędzówki przez Staników Żleb, Przysłop Miętusi, Skoruśniak, Wodniściak i Kobylarzowy Żleb na Małołączniak, dwie godziny samochodem i jedna godzina marszu stąd     

        Przenieśmy się wakacyjnie do Egiptu, ale nie do Hurghady. Bardziej na południe, wgłąb kontynentu, nad górny Nil, na pustynię w okolice Teb. W szczęśliwy, starożytny okres rozwoju cenobityzmu w Egipcie w IV - VI wiek po Chrystusie.
       Pewnego dnia do jednego z klasztorów w Tebaidzie przybył bardzo wymagający gość. Usiadłszy za stołem polecił usługującemu bratu:
      - Ja proszę o dwa jajka, ale koniecznie gotowane na kamieniu, bez skorupki, na miękko, dobrze posolone, koniecznie bez pieprzu, przyprawione ćwiartką łyżeczki oliwy. Koniecznie żeby były bardzo gorące.
 Brat usługujący skłonił się i odparł:
      - Wszystko będzie jak pragniesz, ojcze. Nawet więcej Ci powiem. Kura, która zniosła jajka dla Ciebie wabi się Ciotunia. Czy to potrafisz zaakceptować?
 Wypoczywając wakacyjnie będziemy mieli okazję poobcować z pięknem natury i uwielbiać Jej Stwórcę. Będziemy mieli możliwość zawarcia nowej znajomości lub nawet przyjaźni. 
      Warto zabrać na wakacje Chrystusa. Odważnie przyznać się do Niego. Przy ołtarzu, przy stole, na plaży, na przełęczy. Byleby innym sobą Go nie zasłaniać.

     A co u nas w wakacje?

    Msze św. odprawimy w niedziele o  7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30, 20.00. Do końca sierpnia nie odprawiamy Mszy świętych o godzinie 13.15 i 17.00.
    W tygodniu zapraszamy na Msze św. o godzinie 7.00 i 18.30 w kościele dolnym.
    Okazja do spowiedzi w niedziele wakacyjne i święta nakazane w czasie każdej Mszy św. W dni powszednie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.
    Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00, w czwartek od godziny 16.00 do 17.30, w sobotę kancelaria parafialna nieczynna. 
    Poradnia rodzinna czynna jak zawsze. W środę, jak co tydzień róże różańcowe prowadzą wspólne odmawianie różańca o godzinie 17.45.W czwartek, bez zmian całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym od godziny 7.30 do 18.00. 
    Biblioteka parafialna, Poradnia Pomoc bliźniemu, przyjmowanie i wydawanie odzieży w sali Zespołu Charytatywnego, Boży Młyn i Jadłodajnia u św. Jana Kantego w okresie wakacyjnym nieczynne.
     Katechezy dla narzeczonych w dolnym kościele 15 i 16 lipca, oraz 5 i 6 sierpnia i 19 i 20 sierpnia. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie tel. 12-62.88.149 lub 12-62.88.150.

     ***
     Wszystkim zainteresowanym życzymy udanych wakacji i dziękujemy za to, że szanują potrzebę wypoczynku duszpasterzy, pracowników i wolontariuszy parafialnych...A Wasza kurka, ta, która Wam znosi złote jajka - jak się wabi? ; )