Puste2 MENU
 | 
       Proboszcz parafii św. Kazimierza w Kościelisku, ks. Jacek Mola w chwili rozmowy wylicza miejsca, które na terenie jego parafii będą punktami ogólnopolskiej modlitwy Różaniec do granic:
       - Na pewno  modlący spotkają się w oznakowanych miejscach w Dolinie Małej Łąki, W Dolinie Kościeliskiej: dla sprawniejszych - w rejonie schroniska na Hali Ornak, dla mających problemy z przemieszczaniem się - bliżej wylotu z doliny, w Dolinie Chochołowskiej. Dwie osoby obiecały wyjść na Czerwone Wierchy. Obserwujemy na bieżąco mapę zgłoszeń do udziału w modlitwie. Jestem w stałym kontakcie z wójtem gminy Kościelisko, by przygotować się na gościnne przyjęcie pielgrzymów w naszej parafii.
       Nasze zgłoszenie przewidywanych 30 osób pozwoliło wspiąc się Kościelisku na 2 miejsce pod względem liczebności  w tym kościele stacyjnym. Krzeptówki nie do pobicia, ale Kościelisko w rejonie tatrzańskim, wokół Zakopanego jest na drugim miejscu.
      7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, we wspomnienie MB Różańcowej włączymy się w ogólnopolską modlitwę Różaniec do granic. To okazja do równoczesnej modlitwy za Polskę i za cały świat, o pokój, o nawrócenie, za rodziny, okazja do uwielbienia Boga i dziękczynienia za opiekę Maryi nad naszym narodem. 
     Mapa zgłoszeń do udziału w tym wydarzeniu modlitewnym już wygląda imponująco. 
    My planujemy wyjazd spod kościoła o 7.00. Dotrzemy do naszego kościoła stacyjnego w Kościelisku około 10.00. Tam wedle ogólnopolskiego programu uroczystości:

o 10.30 weźmiemy udział w modlitwie i w konferencji,
o 11.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św.
o 12.00 odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu,
o 12.30 spożyjemy posiłek
o 14.00 dotarłszy do wyznaczonego miejsca modlitwy odmówimy 4 części różańca św. i modlitwę końcową.

     Zabieramy ze sobą suchy prowiant, krzesełko, wygodne, wodoodporne odzienie i obuwie. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt wyjazdu nie przekroczy 30 PLN, uzależniony jest od ilości pielgrzymów. Pieniądze pozbieramy w autobusie jadąc do kościoła stacyjnego. 
    Nie oddajmy drugiego miejsca dla naszego kościoła stacyjnego w rejonie tatrzańskim : ) Do zobaczenia!