Puste2 MENU
 | 
       Chwila dla najświeższej prasy ogólnopolskiej rozprowadzanej w parafii. 
       Gość Niedzielny zabiera nas w podróż na Antarktydę do Arctowskiego, do jednej z 40stu całorocznych stacji badawczych  na tym kontynencie. Usytuowana w niebezpiecznym obecnie miejscu może zostać pochłonięta przez ocean. Czy przetrwa? O tym w artykule Wszystkie skarby Antarktydy Wojciecha Teistera na stronie 70. Też o akwenie, choć znacznie mniejszym, pod dachem, w artykule Andrzeja Grajewskiego ze stony 35. Perypetie w zarządzaniu krytą pływalnią w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina wydają się być zażegnane. Niebawem, po zakończeniu prac remontowych pływalnia powinna być ponownie udostępniona dla dla uczniów Centrum i osób z zewnątrz. Artykuł to analiza przyczyn, które doprowadziły tak cenne dzieło na skraj bankructwa i obecnych rozwiązań, pomagających, by więcej do tego nie dopuścić.
       Żeby pozostać przy przewodnim temacie wody. Zatrzymajmy się jeszcze z Szymonem Babuchwskim, autorem rozmowy z okładki Siła wierności przy studni w Sychar. Tam, gdzie Jezus spotkał Samarytankę, która miała pięciu mężów, a później żyła z kimś, kto nie był jej mężem. O wierności w kryzysie małżeńskim opowiada w rozmowie z autorem ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Z kolei o swoim pragnieniu opowiadają Monika, Tomasz i Sebasitan, porzuceni przez małżonków, bądź ci, którzy porzucili. Jakie to pragnienie? Zaskakujące. O tym na str. 17. Do tego stałe, rysunkowe dowcipy Pana Jujki i Andrzeja Krauze oraz zupełnie wyjątkowy rysunkowy podpis nominata arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia na III stronie Gościa Krakowskiego. 
          Co ciekawego w Niedzieli? Zacznijmy od prezentacji sylwetki, na której przed chwilą skończyliśmy. Niedziela także poświęca wiele miejsca osobie i nominacji bpa Grzegorza Rysia na arcybiskupa, metropolitę łódzkiego. Red. Małgorzata Cichoń na str. 7 relacjonuje uroczyste ogłoszenie nominacji w siedzibie arcybiskupów krakowskich, w sali z papieskim oknem 14 września br. w południe. Dla 60- i 65-latków poradnik emeryta na stronie 14. studentów i pracowników naukowych może zainteresować wywiad o szkolnictwie wyższym pt. Stać nas na więcej z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Widocznych z pewnością zainteresuje rozmowa z Młynarzami wspomnianej p. Małgorzaty Cichoń po Jej wizycie w Bożym Młynie. Polecamy artykuł Tu się miele! na stronie VI krakowskiej Niedzieli
           Dzięki życzliwości Autorki artykułu możemy się podzielić jego elektroniczną zapowiedzią. W kościele przygotowaliśmy czterdzieści egzemplarzy najświeższego numeru Niedzieli z artykułem o Bożym Młynie. Zachęcamy do lektury.