Puste2 MENU
 | 
      Przy granicy

       Mapa uczestniczących w modlitwie poszerza się o miejsca modlitwy Polonii w Europie i na świecie. Zagęszcza się dzięki planowanej modlitwie na szczytach i lotniskach. Organizatorzy przewidują milion uczestników. 
     Naszym miejscem modlitwy blisko granicy będzie płasienka przy kaplicy na Prędówce w Kościelisku. Od kościoła św. Kazimierza odejdziemy nieco na północ, w przeciwnym kierunku niż granica, ale za to, przy bodaj chwli dobrej pogody powinniśmy mieć na dłoni tatrzański skrawek granicy od Hawrania na wschodzie do Wołowca na zachodzie (wycinek tej panoramy w obiektywie Marcina Bukowskiego z grudnia 2016 r. prezentujemy w obrazie slidera) 
       Uwaga! Nasze spotkanie modlitewne rozpoczniemy już o 10.00 w kościele parafialnym, żeby zdążyć z konferencją, adoracją i Mszą św. przed ślubem w Kościelisku, który został zapowiedziany na 12.00. Po Mszy św. (ok. godziny 12.00) spożyjemy posiłek (prowiant podróżny z gorącym napojem) w starej plebanii w Kościelisku. Ok. 13.00 wyruszymy na miejsce modlitwy różańcowej, czyli do kaplicy na Prędówce. 800 metrów spaceru, mocno pod górę. Godzina powinna każdemu wystarczyć. 
        Kaplica pw. Nawiedzenia NMP została ufundowana przez rodzinę Prędowskich i poświęcona przez drugiego proboszcza Zakopanego, ks. Kazimierza Kaszelewskiego  24 września 1909 roku. W stulecie jej isnienia guntownie odnowiona. Jest pierwszym miejscem odprawiania Mszy św. na terenie parafii Kościelisko. Ks. Kaszelewski planował właśnie tu zbudować kościół parafialny. W kaplicy rokrocznie odprawia się Msza św. w dzień święta Nawiedzenia NMP (31 maja) w intencji jej fundatorów. Tu również Mszą św. sub divo, przy ołtarzu polowym rozpoczyna się procesja w Boże Ciało w parafii św. Kazimierza w Kościelisku.
        Modlitwa Różaniec do granic jest tak pomyślana, byśmy uczestnicząc w niej w pierwszą sobotę października, odprawili jednocześnie nabożeństwo wynagradzające za zniewagi raniące Niepokalane Serce NMP. Przyjmiemy Komunię św. w tej intencji. Odmówimy w tej właśnie intencji jedną z czterech części różańca świętego z okazją do kilkunastominutowego rozważania na temat tajemnic.
        Organizatorzy przypominają, by:
 - wyspowiadać się przed wyruszeniem na pielgrzymkę
 - zabrać ze sobą różaniec, radyjko lub telefon z możliwością słuchania transmisji radia Maryja, prowiant na cały dzień, dokument tożsamości, ubranie niekoniecznie estetyczne, (wzniesiemy się na wysokość ponad 1000 m.n.p.m. Temperatura przewidywana na 7 października to 8-10 st. C z lekkim wiatrem)
z pewnoscią wygodne i ciepłe, odporność na niewygody, trudności z dojazdem, ze słyszeniem tego, co przekazywane, świadomość tego, że może być nas znacznie więcej niż wynika ze zgłoszeń. (w nocy z 4 na 5 października 405 zgłoszonych uczestników modlitwy)

        W naszej parafii

        Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się do granic w sobotę, 7 października w dolnym kościele o 14.00 wystawimy Najświętszy Sakrament i damy możliwość udziału w modlitwie prowadzonej przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

         Niech Bóg nam wszystkim błogosławi, a Matka Boża prowadzi.