Puste2 MENU
 | 
      Przed uroczystością odpustową ku czci św. Jana Kantego odprawimy nowennę. Dziewięć dni poświęconych na modlitwę, zapowiadających najwyższą rangę uroczystości przeżywanej przez parafię. 16 lipca 2017 r. minęło 250 lat od kanonizacji Świętego Profesora z Kęt. Modlitwę wdzięczności za dar Świętego Patrona w roku jubileuszu 250-lecia Jego kanonizacji zatytułowaliśmy Dobrze uczyć, szlachetnie postępować. To słowa wyjęte  z bulli kanonizacyjnej papieża Klemensa XIII Ecclesiam suam. Piotr tamtych czasów wyraził w nich przekonanie, że właśnie w dobrym nauczaniu i przykładzie szlachetnego postępowania, my, uczniowie Profesora możemy liczyć na ciągle żywą pomoc.
      Codziennie, począwszy od 11 października odprawimy różaniec i wieczorną Mszę św. w ramach nowenny.  Kolejny dzień nowenny ma swój tytuł nawiązujący do charakteru działalności grupy parafialnej, która go poprowadzi, albo do posługi, która w określony dzień nowenny będzie spełniona. Podczas nowenny 3 dni, od 16 do 18 październka, wzbogacimy o spotkanie z profesorem: bioetykiem, muzykiem, terapeutą prezentującym owocny w codzienności przedmiot swych dążeń, dociekań. To będzie czas na dwie konferencje i jeden koncert. Już można zapoznać się z tematami konferencji i z repertuarem koncertu. Ostatni dzień noweny poświęcimy na uwielbienie za 250-letni patronat dla Polski, dla Krakowa przezacnej Perły w niebieskiej koronie, w tym Jego 35-letnią pomoc w życiu naszej Parafii.
         Wszystko to poprowadzi do przeżycia uroczystości odpustowej, w piątek, 20 października, w czasie której sumie o godzinie 18.30 będzie przewodniczył po raz pierwszy w naszej wspólnocie parafialnej Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski. 
      Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza wieczorami od 11 do 20 października.