Puste2 MENU
 | 
       34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Przyjmą hasło: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38). Tydzień finałowy poświęcony na spotkanie młodych z Papieżem poprzedzi tradycyjnie tydzień katechez dla pielgrzymów skupionych w grupach diecezjalnych na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. Stąd różnica w odliczaniu przez nasz zegar i zegary odliczające czas do tygodnia finałowego. Nasi młodzi chcą wziąć udział również w tygodniu dla diecezji. Do Panamy w drugiej połowie stycznia podczas ferii zimowych wybiera się 21 młodych związanych z naszą parafią. Stanowią oni człon bronowicki większej, nowohuckiej grupy uczestniczących w ŚDM. Jutro (w niedzielę, 15 kwietnia) będą kwestować wśród nas zbierając pieniądze na wyjazd.  Można też dokonać wpłaty przelewem na konto Panama- Zbiórka, gdzie młodzi gromadzą zebrane środki (na dziś, 14 kwietnia 29452,47 PLN)
         Kim są? Jacy są ci, których możemy wesprzeć? Przy zakończeniu ferii zimowych br., na niespełna rok przed odlotem poprosliliśmy ich o kilka słów o sobie. Nie wzbraniali się. Napisali natychmiast. Opublikujemy ich prezentacje w kolejności nadesłania, w kilku turach:

25.02.2018, 10.42
         To ja, Justyna Jawniak. Mam 15 lat. Trzecia klasa wygasającego gimnazjum nr 16 im. Stefana Batorego w Krakowie.  W parafii w oazie, PanaMa Chór,Justna Jawniak PanaMa Group, wcześniej przez 7 lat w scholce Boże Nutki.
         W czasie poprzednich Światowych Dni Młodzieży śpiewałam w chórze. Wtedy też zrodził się we mnie pomysł udziału w kolejnych ŚDM. Sama pomyślałam: byłoby super gdybym pojechała. To przecież świetna okazja do pogłębienia relacji z Bogiem. Poza tym pojechałabym z przyjaciółmi. Bóg, Kościół, znajomi. Do tego ciepłe wybrzeża Pacyfiku, czy można chcieć czegoś więcej?
          Lubię język angielski. W szkole uczę się go na poziomie rozszerzonym. Moją prawdziwą pasją życiową jest muzyka. Kocham śpiewać i grać na gitarze i ukulele. Ufam, że przyda się to wszystko w czasie ŚDM. Do zobaczenia w Panamie!

25.02.2018, 10.53
 Szymon Krzyżanowski         Cześć! Tu Szymon Krzyżanowski. 16 lat. Uczę się w Witkowskim, w piątce. Mój profil to human, polski, historia i WOS. Moja macierz to parafia pw. św. Antoniego z Padwy, zza Zielonego Mostu, ale z parafią św. Jana Kantego jestem związany od przeprowadzki do Bronowic Małych.
           W czasie poprzednich Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie byłem wolontariuszem w naszej parafii. Przyjmowałem też w domu cztery osoby z Francji. Ta atmosfera, ludzie i przede wszystkim łaska od Boga, jaką odczuwałem podczas rozmów z ludźmi z całego świata, przekonała mnie do tego, by pojechać do Panamy. Nie chcę, aby iskra, którą roznieciły we mnie Dni Młodzieży w Krakowie zgasła. Chciałbym też zwiedzić tak odległe miejsce. Chciałbym poznać kulturę i obyczaje panujące za oceanem. Cała Ameryka jest bardzo interesująca, więc czas na niezwykłą podróż życia : ) .
         Moje pasje? Nie będę oryginalny, Przede wszystkim sport. Marzę o tym, by zostać dziennikarzem sportowym. Od ponad roku piszę artykuły sportowe na jedną ze stron sportowych. Lubię także czytać kryminały, zwłaszcza Agathy Christie. Jestem także harcerzem. Od 5 lat działam w Szczepie 5 KDH Wichry. Od trzech lat zajmuję się tam najmłodszymi, czyli zuchami. We wrześniu prawdopodobnie założę własną gromadę zuchową. A potem fiuuuu do Panamy : )
 
25.02.2018, 11.07
 Teraz ja, Mateusz Róg. 18 lat. Chodzę do 3 klasy liceum do XVIII liceum św. Jana Kantego  należę doMateusz Róg oazy, PanaMa Chóru i PanaMa Group.  Uczestniczyłem do tej pory w ŚDM w Krakowie i pomagałem jako wolontariusz przy parafii św. Jana Kantego. Do wyjazdu do Panamy zachęcili mnie rodzice i rodzeństwo a oprócz tego zmobilizował mnie bardzo Piotrek Koprowski który także jedzie z nami do Panamy.
 Najlepszy jestem w szachach gram w klubie szachowym od 10. roku życia i ta pasja sprawia mi dużo radości. Moje ostatnie osiągnięcia? Razem z moją drużyną z klubu zajęliśmy 1 miejsce w Małopolsce : ) Moje zdjęcie też z moją pasją : )

25.02.2018, 18.11
          MZbisTu Maciej Zwarycz, 16 lat, uczeń Gimnazjum nr 18 w Krakowie. W parafii w służbie liturgicznej i w Oazie. Uczestniczyłem w tych ostatnich ŚDM organizowanych w Krakowie. Pomagałem w organizacji uczestnictwa w ŚDM w Krakowie grupy hindusów, którzy byli gośćmi Diecezji Sosnowieckiej. Do wzięcia udziału zmotywowała mnie atmosfera, która towarzyszyła ŚDM w Krakowie, radość i poczucie wspólnoty wszystkich osób.
           Interesuję się historią II Wojny Światowej oraz sprzętem używanym podczas niej. Moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest Rap. Bardzo lubię serie książek Dmitrija Glukovskiego METRO. Zdjęcie sytuacyjne, streetowe, niepozowane, możliwe do publikacji w sieci.

25.02.2018, 20.13
        Ja to Wiktoria Majewska. Mam 15 lat i chodzę do 3 klasy w gimnazjum nr 15. Jestem w oazie, śpiewam w PanaMa Chór, pracuję w PanaMa Group.Kokpit Wiki Posługuję też jako animatorka na scholce. Na ŚDM w Krakowie byłam wolontariuszką i poruszyło mnie to wydarzenie przez co zdecydowałam się wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
        Jestem zastępową w szczepie 5 KDH Wichry,  gram na pianinie, gitarze, lubię fotografię trenuję pływanie już wiele lat. Interesuję się także lotnictwem i chciałabym zostać pilotem samolotu. Nie żartuję : ) Sami rozumiecie dlaczego nie mogę opuścić podróży przez ocean na ŚDM. Choć najchętniej usiadłabym za sterem ; )