Puste2 MENU
 | 
        Sandomierz i Mogiła. To cele parafialnego wyjazdu integracyjnego w sobotę, 9 czerwca br. Dlaczego? Bo Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, które naprawdę czeka na turystów, potrafii ich urzec, umie się nimi zaopiekować. To królewskie miasto, jak Kraków. Od niedawna pomnik historii, skondensowany w przestrzeni nie większej niż rynek naszego miasta. 
        Opactwo Cystersów w Mogile wybraliśmy dlatego, że nowicjuszem w tym opactwie jest nasz parafianin, brat Konrad Żbik. W czasie nowicjatu nie może opuszczać klasztoru i odwiedzać parafii, więc my odwiedzimy jego i skorzystamy z oprowadzania po opactwie, które zaproponował jeszcze w styczniu br. 
         Wyruszymy z parkingu przy kościele o godzinie 7.00. Wcześniej, o 6.45 poranna modlitwa przed podróżą w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia.
         Ok. godziny 11.00 planujemy dotrzeć do Sandomierza i rozpocząć czterogodninne zwiedzanie z przewodnikiem. Wstąpimy do Katedry Narodzenia NMP, do kościoła św. Józefa i do Kościoła św. Jakuba w obrębie klasztoru OO. Dominikanów. W jednym z nich odprawimy Mszę św. Zwiedzimy też podziemia miejskie.
         Ok. godziny 14.00 przewidzieliśmy obiad w jednej z sandomierskich restauracji. 
         W czasie wolnym będzie można na żywo zobaczyć panoramę miasta ze szczytu Bramy Opatowskiej, lub przejść wąwozem św. Jadwigi. Całkiem możliwe, że nasze bystre oko dostrzeże wchodzącego w wiraż przy skrzyżowaniu wąskich uliczek Starówki, rowerującego ojca Mateusza ; ).
         Ok. godziny 19.00 powinniśmy wrócić do Krakowa, ściślej do opactwa w Mogile. Tu oprowadzanie brata Konrada i czerwcówka. Potem powrót do parafii. Koszt wyjazdu obejmujący trasę 350 km, wstępy, posiłek, opłatę dla przewodnika to 60 PLN od osoby. Dzieci do 12 roku życia zabierzemy za darmo. Młodych przed ukończeniem osiemnastu lat za pół ceny. Niewygórowana cena. Tym też urzeka Sandomierz. Zapraszamy!

       ***
       Tradycję wyjazdów integracyjnych zainicjował w parafii poprzedni proboszcz, ks. kanonik Janusz Moskała przed czterema laty. Pierwszy tego rodzaju wyjazd przygotowali z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej do Sandomierza i do Baranowa Sandomierskiego. Jesienią 2015 roku odwiedziliśmy Ponidzie. W 2016 roku nie udało się zorganizować żadnego wyjazdu. Wszystko podporzadkowaliśmy wtedy przygotowaniu do przyjęcia pielgrzymów ŚDM w Krakowie. Za to w 2017 roku wiosną odwiedziliśmy Beskid Sądecki, a jesienią, zagrożeni lokalnymi podtopieniami przemierzyliśmy Małopolskę śladami św. Jana z Kęt